ZOBACZ MNIE i zostań moim Mikołajem

3 listopada 2019 roku

Wszystkie dzieci marzą o magicznych świętach! Nawet te, które nigdy nie zobaczą choinki, albo nie usłyszą kolędy. Ale dzięki Fundacji ZOBACZ MNIE ich Boże Narodzenie może być w tym roku wyjątkowe.

Zaczynamy wielką świąteczną akcję zbiórki prezentów dla niewidomych i niesłyszących dzieci z dwóch wrocławskich ośrodków: przy ul. Kamiennogórskiej i Dworskiej. W ośrodkach na stałe mieszkają dzieci od 3 do 24 roku życia. Uczą się tam nie tylko szkolnych przedmiotów, ale również codziennego życia.

 

 

Grudzień to wyjątkowy, magiczny czas wyczekiwania na Wigilię i Boże Narodzenie. Dla niepełnosprawnych dzieci to szczególnie trudny moment, bo na co dzień mieszkają w internacie z dala od rodzinnych domów. Dlatego chcemy zrobić wszystko, żeby rozświetlić im ten świąteczny okres – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes fundacji ZOBACZ MNIE.

Fundacja szykuje podarunki dla 400 dzieci – to ogromne wyzwanie. Liczy na pomoc ludzi o wielkich sercach, a dzięki którym zdoła przygotować wymarzony i odpowiedni dla każdego dziecka prezent. W akcję włączyła się nawet Anna Lewandowska, która zaapelowała do swoich fanów o przekazywanie prezentów dla chorych dzieci.

Więcej informacji o akcji na stronie:

www.zostanmikolajem.zobaczmnie.org

Udostępnij wpis:

shares