Gitarowy Rekord Świata pobity

Gitarowy rekord pobity, a wyjątkowa gitara ma nową właścicielkę
Próba ustanowienia gitarowego rekordu miała miejsce we Wrocławiu już po raz 20. Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią COVID-19, impreza ponownie wróciła na wrocławski Rynek i po raz kolejny dostarczyła uczestnikom niesamowitych wrażeń. Ważnym elementem Gitarowego Rekordu Świata była też akcja pomocy Ukrainkom i Ukraińcom zorganizowana wspólnie z Fundacją ZOBACZ MNIE.

To, co się działo dziś na wrocławskim Rynku, przechodzi wszelkie wyobrażenia o wielkiej imprezie. Takiego mrowia ludzi, takiej masy dobrej energii już nawet nie pamiętamy. Stęsknieni po pandemii pokazaliśmy, na jakie cuda nas stać.

Z okazji jubileuszowego wydarzenia wrocławski Rynek i okolice zamieniły się w gitarowe miasteczko ze scenami prezentującymi różne oblicza gitary – od gitary elektrycznej przez fingerstyle i flamenco do gitary klasycznej i ukulele. Była okazja do uczestnictwa w warsztatach gitarowych z możliwością spotkań i rozmów o muzyce, mistrzowskich pokazach gry, a także do spotkania z gwiazdami. Nie zabrakło też tradycyjnych konkursów na gitarę z „byle czego” i na najlepsze gitarowe przebranie.

Wisienką na dzisiejszym muzycznym torcie było losowanie niezwykłej gitary, którą w wyjątkowy sposób ozdobił Szymon Chwalisz – malarz, grafik i ilustrator. Spośród masy losów, ten zwycięski wybrała nasza Anastazja, która uciekła z babcią przed wojną w Ukrainie i mieszka w naszym Domu Ukraińskim. To nie przypadek, bo cały dochód z charytatywnej loterii przeznaczymy na pomoc uchodźcom. Dziękujemy, że byliście dziś z nami i gratulujemy nowej właścicielce wyjątkowego instrumentu.

Możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu to dla nas ogromna radość. Serdecznie dziękujemy Leszkowi Cichońskiemu i Grażynie Górce-Dudek za to, że pozwolili nam być częścią tej historii. Robicie niezwykłe show!

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT