Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu pomagamy chorym dzieciom na różnych etapach leczenia. Wspieramy również ich rodziców.

Guz mózgu to jeden z nowotworów, w przypadku których pacjenci często szukają konsultacji, a nawet leczenia za granicą. Fundacja ZOBACZ MNIE od lat zajmuje się organizowaniem leczenia polskich dzieci w renomowanych zagranicznych placówkach. Zabiegamy przede wszystkim o rekomendacje medyczne, które mogłyby zostać wdrożone w Polsce. Gdy jednak taka forma pomocy nie jest możliwa, organizujemy wyjazd na terapie za granicą.

Znalezienie odpowiedniej placówki, bariera językowa, tłumaczenie dokumentacji medycznej – to tylko niektóre wyzwania, przed którymi stają rodzice, poszukujące dla swoich dzieci zagranicznej terapii. Wiemy, że taki ogrom nowych zadań i niewiadomych potrafi być paraliżujący, dlatego pomagamy na każdym możliwym etapie. Działamy profesjonalnie i skutecznie, cały czas mając przede wszystkim na względzie to, że pracujemy z rodzinami i dla rodzin, które zmagają się z ogromnymi i bardzo trudnymi wyzwaniami.

Przygotowanie do leczenia guza mózgu za granicą

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dużej wiedzy praktycznej jesteśmy w stanie wspomagać rodziców już od najwcześniejszego etapu walki o zdrowie dziecka. Oferujemy wsparcie merytoryczne i organizacyjne, służymy radą w rozmaitych kwestiach.

Nawet jeśli rodzice nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, na podstawie historii choroby, we współpracy z zaprzyjaźnionymi specjalistami jesteśmy w stanie podpowiedzieć, która zagraniczna placówka będzie najlepsza. – Zdarza się, że spotykamy naszych przyszłych podopiecznych w sytuacji, w której w Polsce szanse ich leczenia zostały wyczerpane. W takich przypadkach szeroka sieć sprawdzonych kontaktów pozwala nam dotrzeć do ekspertów możliwie najlepiej dobranych do potrzeb konkretnego dziecka. Podpowiadamy, do której placówki warto się zwrócić i pomagamy w nawiązaniu kontaktu – mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji ZOBACZ MNIE.

Organizujemy leczenie za granicą

Po wybraniu placówki i załatwieniu niezbędnych kwestii formalnych współpracujemy ze szpitalem za granicą w celu zorganizowania przyjazdu dziecka na leczenie. Pracujemy nad uzyskaniem kosztorysu leczenia, pośredniczymy w kontakcie między rodzicami a lekarzami i administracją szpitala, pomagamy w logistyce i przygotowaniu leczenia. Służymy też wsparciem w tłumaczeniu dokumentacji medycznej. Ponieważ nie zawsze jest potrzeba przygotowywania obcojęzycznej wersji wszystkich dokumentów, pomagamy rodzicom wybrać dokumenty, które są absolutnie niezbędne. Jest to sposób nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale i czasu, co w przypadku terapii nowotworowych często ma kluczowe znacznie.

Leczenie guza mózgu za granicą przy wsparciu fundacji

Po uzyskaniu kosztorysu zagranicznego leczenia, zakładamy zbiórkę na ten cel na portalu Siepomaga.pl. Jest to najskuteczniejszy sposób zebrania środków. Wspomagamy też rodziców w zbiórce funduszy, podpowiadamy możliwe rozwiązania i skuteczne narzędzia.

Po zakończeniu zbiórki dbamy o dopełnienie wszelkich formalności związanych z transferem pieniędzy na konto zagranicznego szpitala. Pomagamy także załatwić formalności związane z wyjazdem – zapewniamy m.in. wsparcie w uzyskaniu tańszego lub nawet darmowego biletu na przelot.

Walka z guzem mózgu i indywidualne potrzeby małych pacjentów

Opieka Fundacji ZOBACZ MNIE nie kończy się z chwilą rozpoczęcia leczenia podopiecznego. Pomagamy także w organizacji transportu do wybranego miejsca oraz w przygotowaniu pobytu rodziców lub innych opiekunów. Jeśli jest taka potrzeba, możemy pośredniczyć w znalezieniu hotelu lub mieszkania, wynajęciu tłumacza itp.

Zależ nam, aby w każdy możliwy sposób wspierać naszych podopiecznych oraz ich najbliższych, dlatego za każdym razem indywidulanie ustalamy jakie są potrzeby i jak możemy na nie odpowiedzieć. W ramach zgromadzonych środków pomagamy także opłacić rodzicom koszty wynajmu hotelu bądź mieszkania przy klinice, w której będzie leczyć się ich dziecko. W uzasadnionych przypadkach wypłacamy także zapomogi związane z wyższymi kosztami życia rodziny za granicą.

Przez cały czas pobytu dziecka na leczeniu pośredniczymy i wspieramy rodziców w kontaktach z lekarzami oraz administracją szpitala. Jeśli opiekunowie podopiecznego potrzebują tego rodzaju pomocy, organizujemy także wymianę dokumentacji medycznej. Lata doświadczenia nauczyły nas tego, że często odciążenie rodziców w obowiązkach administracyjno-rozliczeniowych jest dla nich ogromną i cenną pomocą, ponieważ pozwala skupić siły na dziecku. Dlatego w każdym przypadku indywidualnie reagujemy na potrzeby oraz okoliczności.

Na podstawie kontaktów z rodzicami i lekarzami przygotowujemy także plan działania obejmujący powrót małego pacjenta do Polski po leczeniu zagranicznym, w tym m.in. zajęcia rehabilitacyjne i monitoring stanu zdrowia.

Policlinico Agostino Gemelli
Policlinico Agostino Gemelli
Angelika-Lautenschläger-Klinik
Angelika-Lautenschläger-Klinik
Kinderspital Zurich
Kinderspital Zurich
Klinikum Augsburg Vorne
Klinikum Augsburg Vorne
Nationwide Children's Hospital
Nationwide Children's Hospital
Neue-chirurgie-eingang-anzeige
Neue-chirurgie-eingang-anzeige
NewYork-Presbyterian Queens
NewYork-Presbyterian Queens
St. Louis Children’s Hospital
St. Louis Children’s Hospital
Ronald Reagan UCLA Medical Center
Ronald Reagan UCLA Medical Center
MFT Anatomie
MFT Anatomie
Universitätsklinikum Tübingen
Universitätsklinikum Tübingen
Westdeutsches Protonentherapiezentrum Essen
Westdeutsches Protonentherapiezentrum Essen

Renomowane placówki prowadzące terapie guzów mózgu i innych nowotworów

Współpracujemy z klinikami na całym świecie. Nasi podopieczni leczą się m.in. w Los Angeles, Columbus w Ohio, Bonn, Heidelbergu, Hanowerze, Tybindze, Zurychu, Toronto, St. Louis, Nowym Jorku, Augsburgu, Rzymie.

Wybór placówki zawsze warunkujemy historią medyczną konkretnego dziecka, ponieważ dobrze wiemy, który szpital w czym się specjalizuje i którzy lekarze są w stanie pomóc w konkretnych przypadkach.

Oto lista zagranicznych placówek medycznych, z którymi współpracuje Fundacja ZOBACZ MNIE:

  • St. Louis Children’s Hospital – założona w 1879 roku placówka jest jednym z najlepszych szpitali dziecięcych w Stanach Zjednoczonych. Służy nie tylko dzieciom z St. Louis, ale także małym pacjentom z całego świata. Szpital świadczy pełen zakres usług pediatrycznych, oferuje też uznane w kraju programy szkolenia lekarzy i innowacyjne badania naukowe.
  • Universitätsklinikum Tübingen – Szpital Uniwersytecki w Tybindze został otwarty w 1805 r., a od 1998 r. jest instytucją prawa publicznego. Prowadzi badania i opracowuje nowe, innowacyjne metody zapobiegania, diagnozowania i leczenia chorób ze wszystkich dziedzin medycyny. Jako szpital uniwersytecki zajmuje się w szczególności skomplikowanymi, poważnymi i rzadkimi chorobami.
  • Policlinico Agostino Gemelli – Bambino Gesù – włoska klinika w Gemelli o międzynarodowym prestiżu jest miejscem, w którym umiejętności naukowe i techniczne, wrażliwość ludzka, etyka i wartości katolickie łączą się w zaangażowanie na rzecz doskonałego i przystępnego leczenia pacjentów. Wartością, która od początku istnienia ośrodka znajduje się u podstaw jego działalności, jest integralność człowieka oraz możliwie kompleksowa odpowiedź na jego potrzeby związane z leczeniem.
  • Nationwide Children’s Hospital w Columbus – ta amerykańska placówka jest specjalistycznym akademickim centrum medycznym, zajmującym się leczeniem najbardziej złożonych chorób. Lekarze z Columbus prowadzą programy badawcze ukierunkowane na innowacyjne leczenie dzieci, a także kształcą kolejne pokolenia lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia.
  • Westdeutsches Protonentherapiezentrum w Essen – Zachodnioniemieckie Centrum Terapii Protonowej w Essen (WPE) jest jednym z wiodących ośrodków oferujących terapię protonową w Niemczech oraz jednym z najnowocześniejszych ośrodków protonoterapii na świecie. Zespół pracowników Kliniki Terapii Cząstkami oraz WPE gGmbH, złożony z lekarzy, techników elektroradiologów i fizyków medycznych, specjalizuje się w leczeniu nowotworów, których lokalizacja w organizmie chorego wyklucza lub ogranicza leczenie operacyjne.
  • Universitätsklinikum Augsburg – Szpital Uniwersytecki w Augsburgu (Niemcy), jako placówka świadcząca opiekę na najwyższym poziomie, oferuje pod jednym dachem pomoc w wielu obszarach medycznych. Placówka obejmuje 23 kliniki i 3 instytuty, a także inne ośrodki i centra medyczne.
  • Universitätsklinikum Heidelberg – Szpital Uniwersytecki w Heidelbergu (Niemcy) oferuje pacjentom innowacyjną i skuteczną diagnostykę oraz terapię chorób złożonych. Budynki szpitalne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiają korzystanie z opieki medycznej spełniającej najwyższe międzynarodowe standardy.
  • UCLA Health – amerykańska klinika, którą portal U.S. News & World Report od lat umieszcza w czołówce najlepszych szpitali w Stanach Zjednoczonych. Pacjenci z całego świata otrzymują tam pomoc w najbardziej skomplikowanych przypadkach. UCLA Health, w którego skład wchodzą m.in. Centrum Medyczne im. Ronalda Reagana UCLA, Szpital Neuropsychiatryczny Resnick przy UCLA, Szpital Dziecięcy UCLA Mattel jest jednym z najbardziej wszechstronnych i zaawansowanych ośrodków opieki zdrowotnej na świecie.
  • Kinderspital Zurich – to największy ośrodek pediatrii i chirurgii dziecięcej w Szwajcarii i jeden z wiodących na świecie. Zajmuje się leczeniem dzieci i młodzieży. Wyspecjalizowany personel współpracuje ze sobą w sposób interdyscyplinarny i międzywydziałowy, prowadząc badania i wykorzystując najnowocześniejsze technologie w możliwie najskuteczniejszym leczeniu małych pacjentów.
  • NewYork Presbyterian Hospital – jeden z najbardziej wszechstronnych, zintegrowanych akademickich systemów opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych. We współpracy z dwoma renomowanymi szkołami medycznymi, Weill Cornell Medicine i Columbia University Vagelos College of Physicians and Surgeons, NewYork-Presbyterian jest uznawany za lidera w dziedzinie edukacji medycznej, przełomowych badań i innowacyjnej, skoncentrowanej na pacjencie opieki klinicznej.
  • Cincinnati Children’s Hospital Medical Center – założone w 1883 roku akademickie centrum medyczne jest jednym z najstarszych i najbardziej wyróżniających się szpitali pediatrycznych w Stanach Zjednoczonych. Cincinnati Children’s poprawia stan zdrowia dzieci i zmienia sposób świadczenia opieki poprzez w pełni zintegrowane, uznane na całym świecie badania, edukację i innowacje. W rankingu U.S. News and World Report 2021-2022 Best Children’s Hospitals placówka zajęła czwarte miejsce w kraju wśród szpitali wyróżnionych nagrodą Honor Roll.

Fundacja ZOBACZ MNIE współpracuje jedynie ze sprawdzonymi, wybitnymi, uniwersyteckimi klinikami. W rankingach najlepszych amerykańskich szpitali, prowadzonych przez prestiżowy portal analityczny US News, na wysokich miejscach regularnie pojawiają się m.in. New York-Presbyterian Hospital, UCLA Medical Center z Los Angeles, Cincinnati Children’s Hospital Medical Center i Nationwide Children’s Hospital w Columbus. W każdej z tych placówek leczą się nasi podopieczni, a pracujący w nich specjaliści konsultują dzieci, które są pod opieką Fundacji ZOBACZ MNIE.

Zapraszamy do kontaktu rodziców i opiekunów, którzy poszukują dla dzieci szans na zagraniczne leczenie guzów mózgu i innych nowotworów. Prosimy także o kontakt wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć finansowo nasze działania.