LUDZIE FUNDACJI

Niesienie pomocy mamy zakodowane w DNA

Jesteśmy zespołem o unikalnym i wieloletnim doświadczeniu w profesjonalnym organizowaniu realnej, a przede wszystkim skutecznej pomocy. Trudne wyzwania to nasz żywioł. Szczególnie bliskie są nam losy dzieci. To one od lat skupiają całą naszą uwagę.

Drodzy Przyjaciele,

Mój zespół ma wiele spektakularnych i tych pozornie małych sukcesów, które ciężko nawet wycenić, bo są związane ze zdrowiem i losem Najmniejszych. Przez całe lata organizowałyśmy wielkie charytatywne wydarzenia i zbiórki pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia podopiecznych. Dość powiedzieć, że przez ostatnie dwa lata zebraliśmy na ten cel aż 6 milionów złotych. W życiu czasem bywa i tak, że stajemy w obliczu sytuacji, która weryfikuje nas nie tylko jako profesjonalistów, ale przede wszystkim jako Ludzi. Razem z moim zespołem przeszłyśmy przez doświadczenia, które nas umocniły i teraz wiemy, że możemy…nie tylko góry przenosić. Dziś razem tworzymy zupełnie nową Fundację. Fundację ZOBACZ MNIE, której oddałyśmy całe serca i która zrodziła się z ogromnej potrzeby pomagania. Nasza wspólna historia stworzyła szczególne więzi. Jednak bez zaufania i ogromnej pomocy jaką otrzymaliśmy od Państwa Sylwii i Piotra Krupy ta organizacja nie mogłaby powstać. Mogę być spokojna o przyszłość tej Fundacji. Pasja niesienia pomocy, determinacja w działaniu i uczciwość to szlachetny i trwały budulec. Najlepszy kapitał dla przyszłości tej Fundacji i jej Podopiecznych.

podpis elektroniczny Agnieszki Aleksandrowicz

Agnieszka Aleksandrowicz – Zdral
Prezes Zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE

Agnieszka Aleksandrowicz - Zdral, Prezes zarządu

AGNIESZKA ALEKSANDROWICZ-ZDRAL
Prezes zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE

Doświadczenie zawodowe zbierała w mediach, agencjach reklamowych oraz międzynarodowych korporacjach. Była szefową promocji w telewizji, robiła kampanie reklamowe dla banków, wydawała gazetę firmową. W biznesie nauczyła się nie tylko zarządzania, ale też promowania, marketingu, pracy z mediami. Wrażliwa społecznie, angażowała firmy i środowiska, w których pracowała, do działań na rzecz akcji dobroczynnych. Zawsze wiedziała, że praca w sektorze organizacji pozarządowych to ogromne wyzwanie i duża przygoda. To dlatego 10 lat temu porzuciła pracę w korporacji i zgodziła się pokierować Fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Pod jej rządami, fundacja stała się jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych organizacji pożytku publicznego w Polsce.

Agnieszka Aleksandrowicz była organizatorem ogólnopolskiej kampanii medialnej na rzecz budowy największej w kraju kliniki onkologicznej dla dzieci. To ona namówiła do zaangażowania się w ten projekt podróżniczkę Martynę Wojciechowską. Choć sama dziennikarka ze śmiechem opowiada, że gdy usłyszała, jak Agnieszka Aleksandrowicz zaprasza ją do wspólnego budowania szpitala za 100 mln zł, to pomyślała, że ma do czynienia z wariatką. Ale szaleństwo Agnieszki Aleksandrowicz polega właśnie na tym, że nie zna żadnych barier w realizowaniu projektów dla chorych i potrzebujących dzieci. Jest multiinstrumentalistką – planuje, wymyśla, zarządza, reżyseruje filmiki nakłaniające ludzi do pomagania, prowadzi wielkie gale dobroczynne na 1500 osób i aukcje charytatywne z Krzysztofem Ibiszem, Olivierem Janiakiem, Tomaszem Kammelem i Agnieszką Maciąg. Wierzy w ludzi i mówi, że ma do nich szczęście. A do tego jest społecznicą z wychowania. Pomaganie wyniosła z domu. Największą motywacją do działania są dla niej potrzebujące dzieci. I to, że może zmienić ich los. Sama mówi, że nigdy nie była na żadnym handlowym szkoleniu i nie lubi sprzedażowych formułek. Po prostu rozmawia z ludźmi i to przynosi rezultaty. Bo za każdym razem, gdy staje w drzwiach gabinetu szefa jakiejś spółki, potencjalnego donatora, to ma w głowie historie wszystkich dzieciaków, o które walczy. To te opowieści są kluczem do sukcesu. Pasję i zaangażowanie Agnieszki Aleksandrowicz docenili jurorzy plebiscytu gospodarczego „Kobiece Twarze – Women’s Faces”. Zdobyła ona główną nagrodę w kategorii „Osobowość”, w której rywalizowały przedstawicielki stowarzyszeń, fundacji, kobiety z NGO, z samorządów, wolnych zawodów, kultury i sportu. Agnieszka Aleksandrowicz została również trzykrotnie doceniona przez czytelników Gazety Wrocławskiej w plebiscycie „Wpływowa Kobieta Dolnego Śląska”. Zdobyła też czwarte miejsce w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej „WROCŁAWIANIN ROKU 2015”.

Mama studentki. W jej domu mieszkają dwa egzotyczne koty i dwa niezwykle przyjazne psy. Na jej szafce nocnej nieustannie rosną wysokie „wieże książek”. Kupuje je bardzo zachłannie i najczęściej czyta wszystkie na raz. Apetyt na książki ma bowiem równie duży, jak ten na słodycze.

Masz pytania?

Skontaktuj się ze mną.

Agnieszka Aleksandrowicz – Zdral

Zadzwoń: tel. +48 786 998 770

Anna Czujko, Koordynator projektów charytatywnych Kontakt z mediami

ANNA CZUJKO
Wiceprezes zarządu Fundacji, dyrektor biura Fundacji i współpracy międzynarodowej

Od ponad 16 lat pracuje na rynku mediów. Na początku miała okazję poznać go jako dziennikarka Gazety Wrocławskiej, później pracowała w biurach prasowych Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Dolnego Śląska. Zawsze jednak marzyła o tym, żeby swoje zawodowe kompetencje wykorzystać do pomagania innym. To dlatego przez ostatnich pięć lat pracowała w jednej z największych fundacji w Polsce, która ratowała dzieci chore na raka. Na początku zajmowała się tam PR-em i kontaktami z mediami, ale szybko odkryła, że największą frajdę sprawia jej bezpośrednia pomoc potrzebującym. Na rzecz chorych dzieci organizowała ogromne zbiórki pieniędzy. Nade wszystko uwielbia ludzkie historie. Jej pasją jest storytelling – zaklinanie rzeczywistości dzięki mocy słowa.

Mama trzech dziewczynek, wokół których kręci się jej codzienne aktywne życie. Miłośniczka spacerów i szybkich marszów. Podczas urlopu rodzicielskiego z najmłodszą córką w wózku przespacerowała blisko 3000 kilometrów. Gdy znajduje chwilę tylko dla siebie, to jeździ na rowerze, namiętnie gra w planszówki i czyta skandynawskie kryminały.

Masz pytania?

Skontaktuj się ze mną.

Anna Czujko

Zadzwoń: tel. +48 692 179 475

 lub napisz na:

anna.czujko@zobaczmnie.org

Aleksandra Kaczmarek, Koordynator pracy biura

ALEKSANDRA KACZMAREK
Koordynator pracy biura

Człowiek od rzeczy niemożliwych. Przez ostatnich 7 lat organizowała codzienną pracę biura jednej z największych polskich fundacji. Przygotowywała liczne akcje i wydarzenia charytatywne. Doskonale odnajduje się w świecie współczesnych mediów społecznościowych. Największą satysfakcję dają jej te momenty, w których wie, że jej praca przyczyniła się do szczęścia drugiego człowieka. Stara się żyć coraz odważniej, a swoje marzenia sprawnie zamieniać w cele. Dzięki jej kontaktom i umiejętnościom można zrealizować nawet najbardziej śmiałe pomysły. I zrobić to błyskawicznie.  Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – specjalistką z tematyki biznesu międzynarodowego.

Fanka twórczości Tima Burtona. Uwielbia wieczorne oglądanie filmów, tajską kuchnię, sushi i zapach świeżo skoszonej trawy.

Masz pytania?

Skontaktuj się ze mną.

Aleksandra Kaczmarek

Zadzwoń: tel. +48 725 054 008