Marianna Braciszewska

Marianna Braciszewska- ,,rak ze mną nie wygra”

Marianna Braciszewska

Marianna jest jeszcze nastolatką, a musi walczyć o własne życie. Zmaga się z nowotworem jajnika- niezwykle rzadką odmianą, która praktycznie nie występuje u dziewczynek w jej wieku. Nowotwór sprawił, że szpital stał się drugim domem. Jednego dnia była szczęśliwą nastolatką: szkoła, dźwięk dzwonka, spotkania z koleżankami i śmiech. Drugiego dnia był już stół operacyjny, badania, ból, strach i łzy w oczach zatroskanych rodziców.

Marianna Braciszewska od zawsze była pełnym życia i ciekawym świata dzieckiem. Z wielkimi marzeniami i planami na zbliżającą się dorosłość. Przez długi czas była też wolontariuszką w jednej z warszawskich fundacji. Wierzyła, że dobro zawsze wraca. Uwielbiała czytać książki i słuchać muzyki. Była bardzo silna i bezkompromisowa- tego nauczyła się, żyjąc ze swoimi starszymi braćmi. Choroba Marianny spadła na całą rodzinę jak grom z jasnego nieba. Z dnia na dzień ta dziewczyna usłyszała wyrok, który zachwiał wszystkimi planami.

Nikt nie spodziewał się takiej diagnozy

To był październik. Szary, mglisty i deszczowy dzień. Marianna, wracając z koleżanką autobusem do domu, niespodziewanie straciła przytomność. Na miejscu błyskawicznie pojawiła się karetka, która zabrała ją do szpitala. Tak już czekali przerażeni rodzice. Badania, rezonans i rozpoznanie – nowotwór jajnika o niepewnym rokowaniu, konsultacje lekarzy i zmiana szpitala.  Marianna trafia do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. W tym samym dniu przeszła operację. Razem z dużym guzem nowotworowym, lekarze wycięli córce prawy jajnik wraz z jajowodem, siecią, fragmentem macicy oraz wczepami z otrzewnej. Drugi jajnik, z którego usunięto wszczep pozostawiono. Długie oczekiwanie na wynik i druzgocąca diagnoza: rak drobnokomórkowy jajnika z przerzutami do otrzewnej i płuc. Niezwykle rzadka choroba u dziewczynek- opowiada mama Marianny, Pani Hanna Braciszewska. Ciężko opisać słowami, co w takim momencie czuje rodzic, jeszcze trudniej opisać to, jak czuje się nastolatka, której życie w jednej chwili ulega diametralnej zmianie

Marianna walczy o życie

W tej chwili Marianna jest poddana bardzo agresywnej chemioterapii, która została rozpisana na 6 cykli. Już dwa tygodnie po pierwszej chemii gęste włosy córki przerzedziły się bardzo, całe pukle włosów wychodziły garściami. Pojawił się brak łaknienia i mdłości, Marianna schudła 6kg Potem przyszła kolej na nieopisany ciągły ból i łzy zwątpienia. Przecież miała cieszyć się życiem i spełniać marzenia, a nie walczyć z nowotworem. Kiedy na nią patrzę, staram się nie płakać, myśleć pozytywnie i mówię, że przejdziemy to razem, że trzeba wierzyć, że wszystko skończy się dobrze. Cieszą nas małe rzeczy, żyjemy dniem codziennym – mówi mama Marianny. Dalsze leczenie przewiduje autoprzeszczep szpiku, ale będzie to możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy organizm dziewczyny poradzi sobie z tak mocną chemią. Transplantacja szpiku znacznie zwiększa szansę na wyzdrowienie. Na to, że nie będzie kolejnych przerzutów. Na to, że Marianna będzie mogła opuścić szpital i robić to, co inne nastolatki. To szansa na to, że czeka ją przyszłość, w której będzie kiedyś dorosłą kobietą.

Badania kontrolne wykazały nową zmianę w prawym płucu.  Przerzut  ma wielość ok. 0,8 cm. Co będzie dalej? Operacja? Zmiana chemii? Czekamy na decyzję.

Marianna Braciszewska potrzebuje dziś wsparcia finansowego. Wpłaty na jej rzecz prosimy kierować na konto:

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Marianna Braciszewska

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD:
49 1090 2398 0000 0001 4690 2387
IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Marianna Braciszewska

Na rzecz Marianny można też przekazać 1% podatku:

KRS: 0000795364 cel szczegółowy: ,,Marianna Braciszewska”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Marianna Braciszewska

Przekaż 1% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer         KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.