MECENASI

Inicjatorami powstania Fundacji ZOBACZ MNIE są Sylwia i Piotr Krupa

Od zawsze byli wrażliwi na potrzeby najsłabszych. Przez wiele lat wspierali dzieci chore na raka i podopiecznych wrocławskiego hospicjum. Inwestowali w młode talenty i starali się nieść pomoc tam, gdzie była najbardziej potrzebna.

Mecenasi Fundacji - Sylwia i Piotr Krupa

Ich społeczne zaangażowanie sprawiło, że już od dłuższego czasu myśleli o stworzeniu fundacji, która będzie pomagać dzieciom. Przełomowym momentem była dla nich wiadomość o chorobie córeczki. Wtedy poczuli na własnej skórze, co oznacza lęk o zdrowie własnego dziecka. Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji lekarzy, dziewczynka wyzdrowiała, a myśl o zainicjowaniu powstania fundacji jeszcze bardziej się umocniła. Wcielenie tej idei w życie powierzyli Agnieszce Aleksandrowicz – Zdral i jej zespołowi, który ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu pomocy. W ten sposób w lipcu 2019 roku powstała Fundacja ZOBACZ MNIE.

Prywatnie Sylwia i Piotr Krupa od 23-ech lat są małżeństwem. Poznali się jeszcze w szkole średniej. Oboje ukończyli Liceum Ogólnokształcące nr II w Wałbrzychu. Doczekali się dwóch synów i córki. Piotr Krupa studiował prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Po studiach odbył aplikację sądową i radcowską i został wpisany na listę radców prawnych, ale swoje zawodowe życie związał z biznesem. Jest współzałożycielem i prezesem zarządu KRUK S.A., firmy działającej od 1998 roku na rynku zarządzania wierzytelnościami. Obecnie KRUK to międzynarodowa grupa finansowa działająca w: Polsce, Rumunii, Czechach, Słowacji, we Włoszech, w Hiszpanii i Niemczech. W 2017 roku Piotr Krupa otrzymał tytuł Przedsiębiorcy Roku w polskiej edycji konkursu Entrepreneur of the Year. Od 2019 roku pełni rolę przewodniczącego Rady Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Razem z żoną angażuje się w kolejne projekty biznesowe. Zainwestowali między innymi w spółkę Polska Grupa Medyczna, w lokalną telewizję, w przychodnię Centrum Medyczne Magnolia Park oraz w duże gospodarstwo rolne.

Sylwia Krupa jest absolwentką historii na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Po studiach historycznych zdała egzamin z zakresu doradztwa podatkowego i po odbyciu praktyki uzyskała tytuł doradcy podatkowego. Obecnie kieruje Fundacją Krupa Gallery, której celem jest stworzenie w centrum Wrocławia, w Rynku, miejsca prezentacji i promocji młodej polskiej sztuki. Galeria będzie w pełni realizować ideę Wrocławia – miasta spotkań, miasta dobrych i otwartych relacji. Sylwii Krupie szczególnie bliskie są kwestie włączenia do głównego nurtu życia osób wykluczonych przez niepełnosprawność, pomoc chorym i pozbawionym szans rozwoju przez fakt urodzenia w gorszych warunkach. Sylwię i Piotra Krupę interesują problemy ekologii i zrównoważonego rozwoju. Są producentami filmu dokumentalnego „Klątwa obfitości”, który został wyreżyserowany przez Ewę Ewart. Jest on poświęcony walce Ekwadoru o pogodzenie wyzwań ekologicznych z trudnymi realiami gospodarczymi. Dylemat ten, jak w soczewce, skupia najbardziej palące problemy ekologiczne naszej planety. Kruk SA i Krupa Gallery są członkami United Nation Global Compact Polska. Ta zainaugurowana przez Sekretarza Generalnego Kofi Annana inicjatywa ONZ działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju. Sylwia i Piotr Krupa są również zaangażowani w działanie na rzecz równouprawnienia kobiet. Nie bez powodu KRUK S.A. jest jedyną spółką notowaną na polskiej giełdzie, w której zarządzie jest więcej kobiet niż mężczyzn. Piotr jest miłośnikiem sportu. Ukończył kilkanaście międzynarodowych maratonów i sześć triatlonów IRONMAN. Sylwia w wolnym czasie jeździ na rowerze, czyta książki i spotyka się w kameralnym gronie sprawdzonych przyjaciół i Rodziny.