Oskar Kozieł

Oskar walczy o życie i ma coraz mniej czasu. Dramatyczne skutki niepozornej infekcji

Oskar urodził się jako śliczne, zdrowe, normalnie rozwijające się dziecko. W wieku 2 lat przeszedł pozornie błahą infekcję, która zmieniła życie jego i rodziny w piekło. Problemy z prawidłową diagnozą sprawiły, że w tej chwili chłopiec musi już walczyć nie tylko o zdrowie, ale o życie! Niestety z każdym dniem szanse malca na wyzdrowienie maleją, dlatego potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Do drugiego roku życia Oskar był okazem zdrowia, pięknym uśmiechniętym chłopcem, który chętnie poznawał świat, wypowiadał pierwsze słowa, błyskawicznie realizował kolejne kroki rozwojowe. Rodzina cieszyła się małymi i wielkimi sukcesami Oskara, a on rósł i rozwijał się, przysparzając rodzicom ogromnej radości.

Z pozoru błaha infekcja okazała się katastrofalna w skutkach. W wieku 2 lat Oskar przeszedł infekcję, od której rozpoczął się wieloletni koszmar jego i całej rodziny.

Mój rezolutny syn zamilkł na zawsze, przestał chodzić, pojawiły się wyładowania w mózgu, zaczął zwracać pokarm, utracił całkowicie apetyt, zdolność rozumienia. Nasz dom zamienił się w szpital, a my – rodzice – w lekarzy i pielęgniarzy robiących setki badań na własną rękę, sprawujących opiekę na zmianę w dzień i w nocy, przy dziecku, które może w każdej chwili zniknąć – opowiada mama chłopca Pani Monika.

Ogromnym problemem okazała się prawidłowa diagnoza. Oskar przez lata został przebadany genetycznie, metabolicznie, gastrologicznie, neurologicznie, reumatologicznie i nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, co jest przyczyną pogarszającego się stanu zdrowia.

Rodzice potrzebowali aż 4 lat, aby dzięki własnej determinacji dojść do prawdy. Okazało się, że wszystkiemu winien jest wirus opryszczki atakujący mózg i układ nerwowy chłopca. Niestety 4 lata to zbyt długo, aby nie doszło do spustoszenia w organizmie. Wirus doprowadził do zapalenia mózgu, a tak długi czas bez diagnozy spowodował, że wkrótce Oskar prawdopodobnie nieodwracalnie utraci szanse na samodzielne funkcjonowanie.

Doszło już do obrzęku mózgu

W konsekwencji braku jakiegokolwiek leczenia i pomocy ze strony systemu opieki zdrowotnej, nasz syn walczy dziś nie tylko o samodzielność, ale o życie. Istnieje w Polsce centrum medyczne, które zgodziło się podjąć leczenia tak ciężkiego przypadku, ale tamtejsi eksperci nie pozostawili nam złudzeń. Jest to ostateczna chwila, aby nasze dziecko miało jakiekolwiek szanse na pokonanie choroby. Tymczasem niestety spadł na nas dodatkowy objaw świadczący o tym, że zapalenie zabiera kolejne obszary mózgu – doszło do zapalenia nerwu wzrokowego. A to oznacza, że mój syn może niebawem przestać nas widzieć i rozpoznawać – przyznaje Pani Monika.

Lekarze stwierdzili, że Oskar cierpi na ciężki przebieg zapalenia z bardzo nasilonymi objawami, co w konsekwencji powoduje stan zagrażający życiu. Zaproponowane leczenie to wlewy dożylne z immunoglobuliny ludzkiej, terapia SOT oraz lek immunosupresyjny.

Bez połączenia tych trzech terapii musimy myśleć o najgorszym, że wkrótce choroba zabierze nam syna. BŁAGAM O POMOC DLA MOJEGO DZIECKA! Czas nie jest naszym sprzymierzeńcem. Zwodzeni przez wiele lat, że tak musi być, daliśmy chorobie wydrzeć dziecko z naszych rąk, a teraz możemy je bezpowrotnie stracić! Leczenie potrwa kilka lat, więc będą to miliony złotych. Oskarek przybiera na wadze i rośnie, a immunoglobuliny są liczone za każdy kilogram. Dodatkowo immunoglobuliny stale drożeją, dlatego koszty leczenia są wręcz astronomiczne i nie ma szans, żebyśmy sami sobie z tym poradzili – apeluje mama chłopca.

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Oskar Kozieł

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Oskar Kozieł

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Oskar Kozieł

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT