Pomoc dla dzieci niepełnosprawnych

Wpieramy podopiecznych w drodze do normalności i szczęśliwego dzieciństwa

W fundacji ZOBACZ MNIE pomagamy niepełnosprawnym dzieciom, aby mogły choć na chwilę zapomnieć o przeciwnościach losu.

 Chcemy, by niepełnosprawne maluchy i młodzież mogły spełniać swoje marzenia, bawić się i powrócić do życia wśród rówieśników. Dążymy do tego, żeby na twarzach podopiecznych pojawił się uśmiech. Nasze cele osiągamy poprzez łączenie tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić.

Fundacje dla dzieci niepełnosprawnych – więcej niż finansowe wsparcie

Do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju niepełnosprawnych dzieci niezbędny jest odpowiedni sprzęt, operacje i rehabilitacja. Nasza fundacja dla dzieci niepełnosprawnych pomaga w zebraniu funduszy na pokrycie wszelkich wydatków przeznaczonych na poprawę jakości życia podopiecznych w potrzebie. Wspieramy rodziców i opiekunów, by odciążyć ich finansowo. Szukamy darczyńców i wolontariuszy, którzy chcą czynić dobro i działać na rzecz niepełnosprawnych. Zapewniamy dużo więcej niż finansowe wsparcie. Naszym podopiecznym ofiarujemy przede wszystkim czas poświęcony na wszelkie działania związane z leczeniem, rozwojem zainteresowań i integracją. Dzięki temu pomagamy dzieciom odzyskać wiarę w siebie i dziecięcą beztroskę.

Nasze działania

Nasza fundacja dla dzieci niepełnosprawnych i chorych prowadzi szereg unikatowych projektów przygotowanych z myślą o potrzebach podopiecznych. Prowadzimy warsztaty plastyczne, wspierając zainteresowania i pozwalając na rozwój uzdolnień. Przygotowujemy też zajęcia z arteterapii, by poprzez sztukę realizować cele terapeutyczne. Dla dzieci niesłyszących organizujemy warsztaty bębniarskie, dzięki którym podopieczni mają szansę odczuwać muzykę na swój szczególny sposób. Ponadto realizujemy ogromny projekt budowy ogrodu sensorycznego dla dzieci niewidomych, wspierającego rozwój maluchów mimo przeciwności. Prowadzimy także działalność edukacyjną i szkoleniową na rzecz integracji i oswojenia się z niepełnosprawnością, by przeciwdziałać wykluczeniu.

By pomagać jeszcze więcej

Na co dzień mamy do czynienia z trudnymi sytuacjami życiowymi niepełnosprawnych dzieci. Wiemy, że pomoc, jaką otrzymują – czy to od państwa, czy to od bliskich – nie zawsze jest w stanie zrealizować ich wszystkie potrzeby. Fundacje dla dzieci niepełnosprawnych starają się więc zrobić jak najwięcej dla poprawy komfortu życia potrzebujących. W niektórych przypadkach podejmują działania mające na celu przyspieszenie powrotu do zdrowia i odzyskania sprawności. Nie inaczej jest z fundacją ZOBACZ MNIE. Dla nas każde niepełnosprawne dziecko to indywidualna historia, konkretne potrzeby i określony cel.

Szukasz odpowiedniej organizacji, która zapewni pomoc w leczeniu i rehabilitacji? Potrzebujesz wsparcia w zebraniu środków na operację, wózek inwalidzki, protezę lub inny sprzęt medyczny? Pragniesz, by Twoje dziecko mogło rozwijać swoje pasje i talenty mimo niepełnosprawności? Znajdujesz się w odpowiednim miejscu. Zachęcamy do kontaktu!

Zapraszamy również wszystkie osoby, które chcą pomóc nam w naszych działaniach. Fundacje dla dzieci niepełnosprawnych stale szukają wolontariuszy i darczyńców. Zostań jednym z nich! Przekonaj się, jak wiele jesteś w stanie zmienić na lepsze!

Udostępnij wpis:

shares