Fundacja ZOBACZ MNIE – poznaj nas

Fundacja ZOBACZ MNIE – dla nas nie ma rzeczy niemożliwych

Fundacja ZOBACZ MNIE pomaga dzieciom. Wierzymy głęboko, że zmieniając świat dziecka, zmieniamy cały świat wokół nas, a inwestując w dzieci i ich rozwój, inwestujemy w naszą wspólną przyszłość.

poznaj nasza fundacje e1628865688587

Blisko 4 miliony złotych na ratowanie życia zebrane w niespełna miesiąc. Takim wynikiem może się pochwalić bardzo niewiele fundacji charytatywnych dla dzieci. Fundacja ZOBACZ MNIE jest jedną z nich. A dzięki jej wielkiej akcji i zebraniu tak zawrotnej sumy 7-miesięczny chłopczyk dostał szansę na życie w USA.

Fundacja charytatywna dla dzieci. Bo one są najważniejsze

Przede wszystkim chcemy, by każde dziecko było szczęśliwe. Miało poczucie bezpieczeństwa, odpowiednią opiekę i było traktowane z poszanowaniem jego godności. Fundacja ZOBACZ MNIE zrobi wszystko by, pomóc dzieciom odzyskać zdrowie, nawet w tych najtrudniejszych diagnozach.

Fundacja ZOBACZ MNIE wspiera dzieci w leczeniu traumy, jakie pozostawia po sobie każda trudna choroba, niepełnosprawność i krzywda. Pragniemy, by dziecko po trudnych przejściach mogło odzyskać wiarę w siebie i prawdziwą dziecięcą radość życia. Chcemy, żeby nasi mali podopieczni mieli siłę i energię do realizowania najśmielszych planów i marzeń. Zauważamy dziecko ze wszystkimi jego potrzebami. Tymi związanymi z opieką medyczną, edukacją, rozwojem własnych talentów i możliwości. Wierzymy, że taka kompleksowa opieka pozwoli mu zdobyć siły i mądrość, żeby potrafiło zawalczyć o swoje poczucie dobrostanu w dorosłym życiu.

W ZOBACZ MNIE pomagamy w leczeniu, ratujemy życie i zdrowie

Naszym celem jako fundacji charytatywnej dla dzieci jest przede wszystkim poprawa jakości życia ciężko chorych dzieci w każdym możliwym aspekcie. To dlatego prowadzimy zbiórki na sfinansowanie nierefundowanego leczenia np. eksperymentalnymi lekami. Szukamy sposobów leczenia dzieci w klinikach w Polsce i za granicą, gdy u nas nie mają szans na wyleczenie. Pomagamy w ponoszeniu codziennych kosztów, jakie muszą ponosić rodzice chorych dzieci na leki, opatrunki, sprzęt medyczny, badania, rehabilitacje. Wiemy, jak ważna jest profilaktyka, dlatego chcemy działać na jej rzecz. Będziemy organizować badania przesiewowe, akcje ekologiczne, które mają zwrócić uwagę na znaczenie codziennych działań w obszarze ekologii, które wpływają na nasze zdrowie.

Na wielkie potrzeby – wielkie zbiórki pieniędzy

Żeby móc sfinansować te wszystkie potrzeby nasza fundacja charytatywna dla dzieci organizuje zbiórki pieniędzy. Zawsze
dążymy do tego, żeby środki na leczenie pozyskać od darczyńców podczas wielkiej zbiórki pieniędzy wspartej profesjonalne portale crowfundingowe. Kręcimy filmy zachęcające do pomocy konkretnemu dziecku i angażujemy media do przedstawiania historii naszych podopiecznych. Dzięki takim zbiórkom na bieżąco finansujemy bardzo drogie leczenie dzieci. Bez wątpienia naszą największą ostatnią zbiórką charytatywną dla dziecka była akcja #goMarcel dla 7-miesięcznego chłopczyka z guzem mózgu. W Polsce lekarze nie dawali mu żadnych szans na życie. Dlatego bardzo aktywnie zaczęliśmy szukać ratunku na całym świecie. Nadzieję dał prof. Janathan Finlay z amerykańskiego szpitala Nationwide Hospital w Columbus. Nadzieję, która kosztowała ponad 3,6 mln złotych! Tą zawrotną sumę udało nam się zgromadzić w niespełna miesiąc. W zbiórkę na rzecz Marcela zaangażowało się kilkadziesiąt tysięcy osób. Dzięki temu mały Marcel jest już w USA i zaczyna walkę o życie pod okiem najlepszego specjalisty na świecie.

Takie duże akcje crowfundingowe mają jeszcze jeden ważny dla nas wymiar. Zapewniają nie tylko jednorazowe wsparcie finansowe, ale również budują społeczność ludzi, która jest nieodzownym wsparciem w walce o lepsze życie dla naszych podopiecznych.