AKCJE W SZKOŁACH

Szkoła też może pomagać!

Wierzymy, że nie ma nic piękniejszego niż pomoc, którą potrzebującym dzieciom przynoszą ich rówieśnicy.

Chcemy zaprosić przedszkolaków i uczniów do wspierania chorych i niepełnosprawnych maluchów. Taka wspólna inicjatywa i zaangażowanie jest najlepszą, bo bardzo praktyczną, lekcją wychowawczą.

Pomysłów na pomaganie jest całe mnóstwo:

Szkolny kiermasz, na którym możecie sprzedawać upieczone przez uczniów ciasta i babeczki albo niepotrzebne już książki i zabawki. Naszego fundacyjny koordynator pomoże Wam przygotować takie wydarzenie.

Wolontariat, w który mogą się zaangażować już nawet przedszkolaki. Dzieci często biorą udział w naszych inicjatywach, zdobywając doświadczenie i rozwijając swoją potrzebę pomagania.

Wsparcie zamiast kwiatka to akcja, która polega na tym, że na zakończenie roku szkolnego uczniowie zamiast kwiatów czy prezentów dla nauczycieli, wrzucają pieniądze do zaplombowanych puszek kwestarskich dostarczonych przez naszą fundację. Po akcji zebrane środki zostają komisyjnie przeliczone, a my przygotowujemy dla Waszej szkoły piękny dyplom z podziękowaniami.

Macie inny pomysł lub propozycję fajnej akcji? Koniecznie dajcie nam znać. Napiszcie do naszego koordynatora odpowiedzialnego za współpracę ze szkołami: aleksandra.kaczmarek@zobaczmnie.org.

Udostępnij wpis:

shares