Boisko marzeń

Pierwszy mecz na Boisku Marzeń!

Wielka otwarcie boiska, które od 7 lat było zamknięte dla dzieci

Niesłyszące dzieci z wrocławskiego ośrodka przy ulicy Dworskiej doczekały się remontu boiska. Po siedmiu latach przerwy w środę, 15 września, został na nim rozegrany pierwszy mecz piłkarski. Uczniowie szkoły zmierzyli się tego dnia z drużyną pracowników firmy Auchan. Było to możliwe dzięki inwestycji, która kosztowała blisko 170 tysięcy złotych, a zrealizowana została przez Fundację ZOBACZ MNIE.

Dzieci doczekały się BOISKA MARZEŃ

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu przy ulicy Dworskiej 8 na co dzień uczy się i mieszka 150 dzieci z całego Dolnego Śląska. Szkoła jest położona w pięknym parkowym terenie. Niestety, przez ostatnie 7 lat dzieci nie mogły korzystać z boiska, którego stan techniczny zagrażał ich bezpieczeństwu.

Musieliśmy je zamknąć z troski o ich zdrowie. Ale serca nam pękały, gdy cały czas słyszeliśmy pytania o to, kiedy będą mogły pograć w piłkę na dworze. Na przeszkodzie cały czas stały ogromne pieniądze, które trzeba było przeznaczyć na remont – tłumaczy Ewa Dobrowolska, dyrektor ośrodka.

W zbiórkę pieniędzy na Boisko Marzeń zaangażowała się Fundacja ZOBACZ MNIE. Po kilku odwiedzinach w ośrodku było wiadomo, że remont jest sprawą priorytetową. O tym, jak bardzo potrzebne jest boisko, mówiła nie tylko kadra nauczycielska, ale i sami uczniowie.

Dzieci, które pochodzą z różnych zakątków Dolnego Śląska spędzają tam często cały tydzień nauki, nocują w internatach. Wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko, żeby dać im możliwość jak najlepszego rozwoju w miejscu, które traktują jak dom – opowiada Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji ZOBACZ MNIE.

Koszt remontu wyniósł niemal 170 tysięcy złotych. Fundacja ZOBACZ MNIE szukała na niego sponsorów przez cały ubiegły rok. Inwestycja została zrealizowana dzięki finansowej pomocy: Fundacji Auchan, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Fundacji LOTTO, Fundacji ARP, Fundacji Soroptimist International, Fundacji BNP Paribas, BFF Investments Polska Sp. z o.o. oraz Państwu Sylwii i Piotrowi Krupom.

W realizację inwestycji zaangażował się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Remont boiska przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 we Wrocławiu to ważna inicjatywa. Uczniowie Ośrodka potrzebują miejsca, gdzie mogą spędzać czas aktywnie, w warunkach komfortowych i dostosowanych do ich potrzeb. Wspólnie udało się to osiągnąć. Obiekt umożliwi rozwijanie zainteresowań i pasji sportowych dzieci. Cieszę się, że w marszałkowskich placówkach powstają takie miejsca, ponieważ sport jest bardzo ważną częścią uczniowskiego życia – uczy współpracy i wytrwałości – Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT