1,5% i jeden cel: razem ratujemy życie ciężko chorych dzieci
Przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Jerzyk ma dopiero 2,5 roku, a już zmierzył się z guzem mózgu

Skomplikowana operacja, ból, częste ataki padaczki, wylew i paraliż przysporzyły chłopcu wielu cierpień. Aby wrócił do zdrowia potrzebna jest bardzo intensywna rehabilitacja. Twoje 1,5% to realna pomoc, która może odmienić los Jerzyka oraz wielu innych dzieci potrzebujących wsparcia.

1,5% podatku ratuje życie i zdrowie naszych podopiecznych 

Fundacja ZOBACZ MNIE wspiera chore i niepełnosprawne dzieci. Organizuje międzynarodowe konsultacje, pomaga w kontakcie z zagranicznymi klinikami i specjalistami z całego świata. Intensywnie rozwijamy międzynarodową współpracę z zagranicznymi ośrodkami. Przez ostatnie lata działalności Fundacji jej podopieczni zostali skonsultowani z ponad 200 specjalistami z całego świata – nawet z Nowej Zelandii, ale przede wszystkim z USA, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii. Opinie pomocne w walce o życie wydali cenieni lekarze różnych specjalizacji: chirurgii, onkologii, neurochirurgii, transplantologii i genetyki.

Fundacja jest jedyną organizacją w Polsce, która współpracuje z kilkunastoma najlepszymi klinikami uniwersyteckimi na całym świecie. Jesteśmy doświadczeni w organizowaniu gigantycznych zbiórek na terapie ostatniej szansy. Czuwamy również nad całą logistyką związaną z wielomiesięcznym leczeniem za granicą.

Podaruj 1,5% – to takie proste!

Te wszystkie działania są możliwe dzięki ludziom o wielkich sercach. Prosimy przekaż swój 1,5% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Możesz skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów. Korzystając z naszego bezpiecznego programu, możesz być pewny, że przekażesz wsparcie podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE. Możesz również przekazać 1,5% podatku, wpisując w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego nasz numer KRS 0000 79 53 64 lub skorzystać z platformy Twój e-PIT Ministerstwa Finansów.

Darmowy Program PIT dostarcza firma e-PITY w ramach projektu dla OPP.

1,5% ratuje Rozlicz Swój e-PIT przygotowany przez Ministerstwo Finansów

Możesz przekazać 1,5% dla dzieci Fundacji ZOBACZ MNIE, wpisując nasz numer KRS: 0000 79 53 64 lub nazwę naszej fundacji. Od 15 lutego 2022 roku wstępnie wypełnione deklaracje każdego podatnika pojawią się na portalu “Twój e-PIT” Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/. Do końca kwietnia 2023 roku można je zaakceptować, edytować, lub wysłać rozliczenie samodzielnie.

Twój e-Pit od Ministerstwa Finansów

Rozliczasz 1,5% tradycyjnie? Zobacz, jak łatwo przekazać 1 procent podatku

Możesz podarować 1,5% podatku naszym podopiecznym, jeśli wypełniasz PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT–28 lub PIT-OP. Jeżeli spełniasz ten warunek, uzupełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Łatwo zauważyć pole do wypełnienia, dlatego że opatrzono je napisem „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. Należy wpisać tam nazwę naszej Fundacji oraz numer KRS: 0000 79 53 64.

Terminy składania zeznań w 2023 roku:

PIT-37 za 2023 r. rozliczyć najpóźniej do 2 maja 2023 roku ponieważ 30 kwietnia 2023 r. wypada w dzień wolny od pracy.

PIT-36 za 2022 r. należy złożyć najpóźniej do 2 maja 2023 r.

– od rozliczenia za 2022 r. obowiązuje nowy termin dla zeznań PIT-28 i PIT-28S, składanych przez podatników opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Dotychczas PIT-28 i PIT-28S były składane od 15 lutego do końca lutego roku następującego po roku podatkowym. Po zmianie zeznania te będą składane w terminie od 15 lutego do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Formularze podatkowe z naszym KRS: 0000 79 53 64 do wydrukowania

Jeśli preferujesz tradycyjną formę rozliczenia PIT-a i chcesz dostarczyć go do Urzędu Skarbowego osobiście lub pocztą tradycyjną pobierz formularz PIT z naszym KRS w wersji do druku!

Druki do pobrania:

PIT-28 – ryczałt ewidencjonowany

PIT-36 – działalność gospodarcza

PIT-36L – działalność gospodarcza i podatek liniowy

PIT-37 – praca na etacie

PIT-38 – kapitały

PIT-39 -zbycie nieruchomości

PIT-OP – emerytury i renty

Poznajcie historie naszych podopiecznych