1,5% i jeden cel: razem ratujemy życie ciężko chorych dzieci
Przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

5-letnia Liwia na drugie urodziny dostała diagnozę o nowotworze mózgu.

Wielogodzinna operacja pomogła na krótko, bo złośliwy przeciwnik odrósł i w małej główce pojawiło się aż osiem guzów! Jednak długa, wyczerpująca radioterapia, chemioterapia i skomplikowane przeszczepy szpiku w zagranicznej klinice w końcu przyniosły zwycięstwo. Dziś Liwia ciężko się rehabilituje, żeby wrócić do dawnego życia. Pomóż Liwii zwyciężyć z chorobą.

Poznaj historie Podopiecznych.

Wiktoria ma 5,5 roku i walczy z guzem mózgu.

Dwie skomplikowane operacje, kosztowne leczenie za granicą, ciężka walka z powikłaniami i setki godzin intensywnej rehabilitacji – to codzienne zmagania małej bohaterki. Wesprzyj Wiktorię w tej trudnej walce o zdrowie.

Poznaj historie Podopiecznych.

Róża ma 5 lat i przez połowę swojego życia zmaga się ze złośliwym guzem mózgu.

Ma za sobą trudną operację, liczne cykle chemioterapii, kosztowną protonoterapię za granicą. I gdy już wszystko zdawało się iść ku dobremu, przyszły nowe niepokojące wyniki badań. Przekaż pomoc na ciężką walkę nowotworem.

Poznaj historie Podopiecznych.

1,5% podatku ratuje życie i zdrowie naszych podopiecznych 

Fundacja ZOBACZ MNIE wspiera chore i niepełnosprawne dzieci. Organizuje międzynarodowe konsultacje, pomaga w kontakcie z zagranicznymi klinikami i specjalistami z całego świata. Intensywnie rozwijamy międzynarodową współpracę z zagranicznymi ośrodkami. Przez ostatnie lata działalności Fundacji jej podopieczni zostali skonsultowani ze specjalistami z całego świata – nawet z Nowej Zelandii, ale przede wszystkim z USA, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii. Opinie pomocne w walce o życie wydali cenieni lekarze różnych specjalizacji: chirurgii, onkologii, neurochirurgii, transplantologii i genetyki.

Fundacja współpracuje z kilkunastoma najlepszymi klinikami uniwersyteckimi na całym świecie. Jesteśmy doświadczeni w organizowaniu gigantycznych zbiórek na terapie ostatniej szansy. Czuwamy również nad całą logistyką związaną z wielomiesięcznym leczeniem za granicą.

Podaruj 1,5% – to takie proste!

Te wszystkie działania są możliwe dzięki ludziom o wielkich sercach. Prosimy przekaż swój 1,5% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE.

Jak to działa? Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym. Dlatego wystarczy, że w deklaracji wpiszesz nasz numer KRS oraz kwotę, jaką chcesz przekazać – maksymalnie 1,5% podatku.

Jeśli chcesz, by Twoje wsparcie zostało przeznaczone na konkretny cel szczegółowy (np. wybranego podopiecznego naszej fundacji), możesz go określić w przewidzianej do tego rubryce w zeznaniu podatkowym.
Jeżeli rozliczasz się korzystając z usługi Twój e-PIT, w przygotowanym dla Ciebie zeznaniu automatycznie zostanie wskazana OPP, której przekazałeś 1,5% swojego podatku w roku ubiegłym. Warto sprawdzić to w formularzu. Oczywiście możesz zmienić dane dotyczące wybranej organizacji, w tym nr KRS, a także cel szczegółowy.

Wspieraj naszych podopiecznych! Możesz skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów. Korzystając z naszego bezpiecznego programu, możesz być pewny, że przekażesz wsparcie podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE. Możesz również przekazać 1,5% podatku, wpisując w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego nasz numer KRS 0000 79 53 64 lub skorzystać z platformy Twój e-PIT Ministerstwa Finansów.

Darmowy Program PIT dostarcza firma e-PITY w ramach projektu dla OPP.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

1,5% ratuje - Rozlicz Swój e-PIT przygotowany przez Ministerstwo Finansów

Możesz przekazać 1,5% dla dzieci Fundacji ZOBACZ MNIE, wpisując nasz numer KRS: 0000 79 53 64 lub nazwę naszej fundacji. Od 15 lutego 2024 roku wstępnie wypełnione deklaracje każdego podatnika pojawią się na portalu “Twój e-PIT” Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/. Do końca kwietnia 2024 roku można je zaakceptować, edytować lub wysłać rozliczenie samodzielnie.

Twój e-Pit od Ministerstwa Finansów

Jak przekazać 1,5% podatku w usłudze Twój e-PIT

1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz e-Urząd Skarbowy, a potem Twój e-PIT.
2. Uwierzytelnij się
1. Zaloguj się przez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną
2. lub użyj aplikacji mObywatel
3. lub wpisz swoje dane:
– PESEL (albo: NIP i datę urodzenia)
– kwotę przychodu z deklaracji za rok 2022
– kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2023 rok
i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2022 r.
3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP.
1. Jeśli robisz to po raz pierwszy:
a) wybierz z listy numer KRS tej OPP, której chcesz przekazać 1,5% podatku – KRS Fundacji ZOBACZ MNIE to 0000 79 53 64
b) wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz) – podając imię i nazwisko podopiecznego
c) zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie OPP informacji o 1,5% podatku
2. Jeśli chcesz zmienić OPP:
a) naciśnij przycisk „Wybierz organizację”
b) wybierz z wykazu OPP numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1,5%
c) wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
d) zatwierdź tę zmianę
3. Jeśli chcesz zmienić tylko cel szczegółowy:
a) naciśnij przycisk „wybierz organizację”
b) nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym
c) zatwierdź tę zmianę
4. Zaakceptuj i wyślij zeznanie

Rozliczasz 1,5% tradycyjnie? Zobacz, jak łatwo przekazać 1,5 procent podatku

Możesz podarować 1,5% podatku naszym podopiecznym, jeśli wypełniasz PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT–28 lub PIT-OP. Jeżeli spełniasz ten warunek, uzupełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Łatwo zauważyć pole do wypełnienia, dlatego że opatrzono je napisem „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. Należy wpisać tam nazwę naszej Fundacji oraz numer KRS: 0000 79 53 64.

Terminy składania zeznań w 2024 roku:

Ostateczny termin złożenia najpopularniejszych deklaracji:
– PIT-28,
– PIT-36, PIT-36L,
– PIT-37,
– PIT-38,
– PIT-39
w tym roku przypada na 30. 04. 2024 r.

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Formularze podatkowe z naszym KRS: 0000 79 53 64 do wydrukowania

Jeśli preferujesz tradycyjną formę rozliczenia PIT-a i chcesz dostarczyć go do Urzędu Skarbowego osobiście lub pocztą tradycyjną pobierz formularz PIT z naszym KRS w wersji do druku!

Druki do pobrania:

PIT-28 – ryczałt ewidencjonowany

PIT-36 – działalność gospodarcza

PIT-36L – działalność gospodarcza i podatek liniowy

PIT-37 – praca na etacie

PIT-38 – kapitały

PIT-39 -zbycie nieruchomości

PIT-OP – emerytury i renty

Program e-pity Copyright 2023-2024 e-file sp. z o.o. sp. k. lub Program e-pity by e-file

Poznajcie historie naszych podopiecznych