Fundacja ZOBACZ MNIE we współpracy z Centrum Chirurgii Specjalistycznej “Ortopedika” w Warszawie prowadzi szeroko zakrojoną akcję oraz zbiórkę na zakup sprzętu chirurgicznego i materiałów medycznych dla Instytutu Traumatologii i Ortopedii w Kijowie oraz Szpitali Ortopedycznych leczących rannych żołnierzy i cywilów w innych miastach Ukrainy. Wsparcia merytorycznego i logistycznego projektowi udziela Polskie Towarzystwo Artroskopowe.
Pomoc europejskich ortopedów dla Ukrainy – więcej niż finansowe wsparcie
Fundacja ZOBACZ MNIE przy współpracy z Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika w Warszawie oraz przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA) prowadzi zbiórkę na zakup sprzętu chirurgicznego i materiałów medycznych dla Instytutu Traumatologii i Ortopedii w Kijowie Instytutu Traumatologii i Ortopedii w Kijowie oraz Szpitali
Ortopedycznych leczących rannych żołnierzy i cywilów w innych
miastach Ukrainy. Projekt powstał w wyniku współpracy „Ortopedika” z Polskim Towarzystwem Artroskopowym oraz Polskim Towarzystwem Barku i Łokcia,w odpowiedzi na pilne zapotrzebowanie zgłaszane bezpośrednio od ortopedów z Kijowa.
Już w ciągu tygodnia od początku działania, naszym partnerom udało się dostarczyć tam pierwszą partię stabilizatorów zewnętrznych ufundowanych przez polskiego producenta – Medgal.
Akcja odpowiada na konkretne zapotrzebowania zgłaszane przez lekarzy ortopedów z Kijowa i innych ukraińskich miast (obecnie posiadamy zapotrzebowanie także ze szpitali we Lwowie, Równem i Chmielnickim). Wysyłany sprzęt jest przygotowywany i dobierany przez lekarzy dla lekarzy.
Na chwilę obecną udało się zebrać : 601 819,47 zł
Dzięki tym funduszom, partnerom i wielkiemu sercu ludzi udało się kupić instrumenty operacyjne, stabilizatory zewnętrzne, opatrunki podciśnieniowe i wiele innego sprzętu. Sześć transportów dotarło już do Równego, Kijowa, Lwowa, Zaporoża i Winnicy.
Koordynacją zajmuje się dr Andrzej Mioduszewski, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Artroskopowego Logistykę zapewnia Centrum Chirurgii Specjalistycznej „Ortopedika” w Warszawie. Wsparcia merytorycznego projektowi udziela Polskie Towarzystwo Artroskopowe i Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia. Za weryfikację przydatości planowanych dostaw w warunkach wojennych odpowiada dr Mikołaj Wróbel z „Ortopedika” lekarz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.
Za weryfikację przydatności planowanych dostaw w warunkach wojennych odpowiada dr Mikołaj Wróbel z „Ortopedika”, weteran misji w Iraku.
Za weryfikację przydatości planowanych dostaw w warunkach wojennych odpowiada dr Mikołaj Wróbel z „Ortopedika” lekarz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, weteran misji w Iraku.
Przykłady zestawów do zespolenia kości możecie zobaczyć tu:
We współpracy z Imperial College of London udało się wdrożyć do produkcji w Polsce proste stabilizatory zewnętrzne, mające zastosowanie w ranach pola walki. Obecnie udało się nam wyprodukować 60 takich zestawów.
Poza tym kupiliśmy i wysłaliśmy:
700 opatrunków hemostatycznych
120 zestaw do płukania ran
50 zestawów do tracheotomii
50 masek krtaniowych
70 opatrunków wentylowych do ran klatki piersiowej
38 pomp podciśnieniowych
500 opatrunków podciśnieniowych
120 kołnierzy ortopedycznych
Prosimy o wpłaty na konto:
Wsparcie prosimy kierować na specjalne konto Fundacji:
SANTANDER BANK POLSKA SA
83 1090 2398 0000 0001 4982 6616
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Europejska Ortopedia dla Ukrainy”
Wpłaty można również kierować na konta walutowe fundacji:
EURO €:
PL 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
SWIFT CODE: WBKPPLPP
Wpłat można dokonywać także za pośrednictwem serwisu PayPal na konto fundacja@zobaczmnie.org z adnotacją „Europejska Ortopedia Dla Ukrainy”
Do tej pory fundację wspomogli łączną kwotą 300 000 PLN między innymi:
– Udziałowcy firmy prowadzącej
„Ortopedika”
– Kancelaria Prawna Rymarz Zdort
Dziękujemy za wszelkie wsparcie!
Chwała Ukrainie!