Fundacja ZOBACZ MNIE to również fundacja dla dzieci z autyzmem
Naszym celem jest wspieranie więzi rodzinnych i społecznych, godności jednostki oraz poczucia własnej wartości

Chcemy przekonać dzieci, rodziców i społeczeństwo, że autyzm to nie koniec świata. Nasze pociechy wciąż pozostają naszymi pociechami, choć wymagają szczególnego wsparcia. Tej pomocy staramy się udzielać na co dzień, dając nadzieję na szczęśliwe życie mimo przeciwności losu.

Fundacja dla dzieci z autyzmem Wrocław – jak działamy?

Działalność fundacji ZOBACZ MNIE służy wpieraniu dzieci z autyzmem. Prowadzimy terapię artystyczną, organizujemy warsztaty, festiwale, festyny i inne akcje pomagające dzieciom pokonywać ograniczenia i rozwijać unikalne talenty. Również udzielamy też wsparcia rodzicom, by mogli zapewniać swoim pociechom jak najlepsze warunki do życia i rozwoju.

Budujemy relacje między dziećmi a otoczeniem, działając na rzecz integracji. Staramy się poszerzać horyzonty osób niedotkniętych tym problemem i oswajać ze sposobem, w jaki funkcjonują najmłodsi z zaburzeniami rozwoju, a także edukujemy w dziedzinie nawiązywania z nimi kontaktu.

Diagnostyka autyzmu

Celem fundacji ZOBACZ MNIE są również działania w kwestii profilaktyki zdrowotnej. Organizujemy badania przesiewowe, które pozwalają oszacować ryzyko wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu u malucha. Dzięki nim można wstępnie ocenić prawidłowość rozwoju dziecka w zakresie umiejętności społecznych i komunikowania się. Zaleca się wykonać badania przesiewowe w kierunku spektrum autystycznego u 18- i 24-miesięcznych maluchów. W przypadku dzieci w tym wieku udaje się zaobserwować pierwsze niepokojące objawy. Jak najwcześniejsze rozpoczęcie leczenia wpływa korzystnie na jego długoterminowe efekty, dlatego dokładamy wszelkich starań, by z pomocą naszej fundacji udało się zdiagnozować zaburzenia jak najszybciej.

Fundacja dla dzieci z autyzmem – terapia sztuką

Prowadzimy terapię artystyczną dla naszych podopiecznych. Służy ona nie tylko wspieraniu umiejętności plastycznych czy muzycznych, ale również rozwijaniu mowy i komunikowania się. Poprzez zabawę i ciekawe, angażujące zajęcia dzieci uczą się nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi osobami, a także samodzielności.

Wspieramy rozwój talentów i zainteresowań

Z pewnością za sprawą działań, które prowadzi nasza fundacja, dzieci z autyzmem mogą rozwijać swoje pasje i indywidualne zdolności. Zajęcia prowadzone są w małych, przyjaznych grupach, by stworzyć najbardziej komfortowe warunki. Zapewniamy możliwość nauki gry na instrumentach, rozwijania uzdolnień plastycznych i naukowych. Przygotowujemy też zdolne dzieci do udziału w konkursach, olimpiadach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Promujemy talenty i wspieramy zainteresowania, by dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie zostały wykluczone mimo uzdolnień i nieprzeciętnych predyspozycji. Na zakończenie zachęcamy do kontaktu! Nasza fundacja dla dzieci z autyzmem pomaga rodzicom i ich maluchom. Jeżeli Twoja pociecha jest dotknięta zaburzeniami rozwoju, udzielimy Ci wieloetapowego wsparcia w jej leczeniu. Zapraszamy też do wykonania badań diagnostycznych w przypadku najmłodszych.

Naszą fundację dla dzieci z autyzmem we Wrocławiu możesz także wesprzeć finansowo.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę! Zachęcamy też do udziału w warsztatach i festiwalach zwiększających świadomość na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, by umieć odnaleźć się w relacji z dziećmi dotkniętymi tym problemem.