Staramy się wspierać rozwój maluchów i dać im szansę na jak największą samodzielność
Fundacja ZOBACZ MNIE otacza opieką rodziny, w których przyszło na świat dziecko z zespołem downa

Narodziny dziecka z zespołem Downa zawsze są dla rodziców ogromnym wstrząsem, który wiąże się z lękiem o przyszłość i poczuciem niesprawiedliwości. Wszystko to utrudnia zaakceptowanie nowo narodzonego malucha i zbudowanie z nim więzi. Niełatwe są również kolejne lata, często pełne frustracji i niepewności.

Fundacja dla dzieci z zespołem Downa – tak pomagamy

Przede wszystkim naszym celem jest niesienie wszechstronnej pomocy podopiecznym z trisomią 21 chromosomu oraz ich najbliższym. Prowadzimy działalność edukacyjną i terapeutyczną, by oswajać z tematem niepełnosprawności. Podejmujemy również rozmaite aktywności służące integracji i przeciwdziałaniu wykluczeniu. Wspieramy pasje i talenty podopiecznych, by obecność wady genetycznej nie przekreślała ich szans na normalne życie i realizację marzeń. Chcemy przywracać uśmiech i pewność siebie, a także wspomagać dzieci w przezwyciężaniu trudności rozwojowych. Dlatego dążymy też do tego, by dawać rodzicom nadzieję i pomoc, przekonując, że posiadanie dziecka z zespołem Downa nie musi być tragedią.

Uzyskaj wsparcie – fundacja dzieci z zespołem Downa czeka na Twoje zgłoszenie

Szukasz sposobów na jeszcze skuteczniejsze wspieranie rozwoju malucha z trisomią 21 chromosomu? Chcesz, by Twoje dziecko brało udział w kreatywnych zajęciach i mogło bawić się, przekraczając ograniczenia? Pragniesz odnaleźć przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń, dzielenia się radościami i problemami związanymi z wychowaniem niepełnosprawnej pociechy? Przekonaj się, na jak wiele sposobów może pomóc Ci nasza fundacja. Zespół Downa nie musi być przeszkodą w tworzeniu szczęśliwej rodziny. Staramy się, by nasza oferta spotkań, warsztatów, zajęć terapeutycznych i ciekawych akcji była bogata i w jak największym stopniu odpowiadała potrzebom dzieci i ich rodziców.

Wesprzyj nasze działania!

Dzieci z zespołem Downa jeszcze bardziej potrzebują miłości i akceptacji. Ich rodzicom należy się z kolei pomoc i wymiana doświadczeń. Dzięki temu, zamiast pytać, „dlaczego my?”, można zacząć zastanawiać się, co da się zrobić. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że postawy społeczne wobec niepełnosprawnych uległy zmianie na lepsze. Coraz więcej ludzi reaguje z akceptacją i chęcią niesienia pomocy. Zaistniała sytuacja ogromnie nas cieszy. Zachęcamy więc do włączenia się w nasze akcje. Jakiego wsparcia potrzebuje fundacja? Dzieci z zespołem Downa masz szansę wspomóc poprzez pomoc finansową, troskę i poświęcony czas, a także zaangażowanie w organizację zajęć i wydarzeń dających radość i pozwalających na rozwijanie zainteresowań.

Podaruj naszym podopiecznym szansę

na bardziej satysfakcjonujące życie i funkcjonowanie w społeczeństwie mimo niepełnosprawności.

Zachęcamy do kontaktu! Zostań darczyńcą lub wolontariuszem. Wesprzyj fundację dla dzieci z zespołem Downa – razem możemy więcej!