Zobacz mnie to również fundacja dla dzieci z porażeniem mózgowym
W naszych działaniach staramy się nieść podopiecznym wszechstronną pomoc we wszystkich dziedzinach życia, a także wspierać rodziny niepełnosprawnych

Podejmujemy rozmaite inicjatywy służące aktywizacji, rozwojowi i ułatwieniu funkcjonowania dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym. Prowadzimy arteterapię, organizujemy wydarzenia pozwalające na zebranie funduszy na zakup niezbędnego sprzętu i rehabilitację, a także edukujemy w zakresie zaburzeń dotyczących poruszania się i postawy. Poprzez nasze działania chcemy przywrócić uśmiech na dziecięce twarze i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by maluchy mogły cieszyć się życiem i beztroską zabawą.

Czym jest mózgowe porażenie dziecięce?

Mózgowe porażenie dziecięce (w skrócie MPD) to zespół przewlekłych zaburzeń neurologicznych. Wynikają one z trwałego uszkodzenia mózgu. MPD obejmuje zaburzenia ruchu i postawy. Najczęstszymi problemami towarzyszącymi porażeniu mózgowemu są kłopoty z mówieniem i połykaniem, sztywność mięśni, słaba koordynacja i trudności z poruszaniem się. W związku z tym w przypadku MPD rehabilitacja ruchowa odgrywa kluczową rolę. Pozwala ona na ograniczenie skutków niepełnosprawności. Umożliwia też wypracowanie odpowiednich umiejętności i usprawnienie funkcjonowania oraz komunikacji. Fundacje pomagające dzieciom z porażeniem mózgowym działają w zakresie zwiększenia dostępności rehabilitacji, która może odmienić życie niepełnosprawnych maluchów na lepsze.

Nasza misja

Chcemy pomagać w jak najszerszym zakresie, rozwijać pasje i wspierać talenty. Niewątpliwie poprzez tworzenie wielopłaszczyznowych form terapii i rehabilitacji, pragniemy polepszać jakość życia dzieci z porażeniem mózgowym i innymi zaburzeniami funkcji ruchowych wywołanych uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Działamy też na rzecz integracji, która ma przeciwdziałać wykluczeniu i podnosić pewność siebie. Dlatego nasza fundacja dla dzieci z porażeniem mózgowym łączy darczyńców i potrzebujących, wolontariuszy i niepełnosprawnych, by można było pomnażać dobro, czyniąc świat lepszym miejscem. Pomagamy nie tylko zebrać fundusze na leczenie i rehabilitację, ale też ofiarujemy swój czas, wiedzę i doświadczenie. Wszystko po to, by dzieci mogły mimo przeciwności losu odczuwać radość i zbliżyć się do normalności.

Fundacja dla dzieci z porażeniem mózgowym czeka na Twoje wsparcie!

Jeszcze bardziej zachęcamy do pomocy osoby i firmy zainteresowane działalnością charytatywną. Nasze działania można wesprzeć finansowo albo poprzez dołączenie do zespołu wolontariuszy. Fundacja dla dzieci z porażeniem mózgowym zorganizuje imprezę charytatywną, podczas których można zebrać środki potrzebne na leczenie i rehabilitację maluchów. Warto poświęcić swój czas i podarować go potrzebującym! Z pewnością razem możemy pomagać jeszcze skuteczniej! Jeżeli chcesz zaangażować się w nasze projekty, zapraszamy do kontaktu. Wspierając fundacje pomagające dzieciom z porażeniem mózgowym, przybliżasz je jeszcze bardziej do celu, który przyświeca ich działalności!

Szukasz wsparcia w opiece i rehabilitacji niepełnosprawnego malucha?

Chcesz rozwijać jego sprawność, zainteresowania i dać mu szansę na lepsze życie? Potrzebujesz środków finansowych lub porady? Nasza fundacja dla dzieci z porażeniem mózgowym czeka na Twoje zgłoszenie! Pomożemy kompleksowo – to nasza misja!