Fundacja ZOBACZ MNIE – dla nas nie ma rzeczy niemożliwych
Fundacja ZOBACZ MNIE pomaga dzieciom. Wierzymy głęboko, że zmieniając świat dziecka, zmieniamy cały świat wokół nas, a inwestując w dzieci i ich rozwój, inwestujemy w naszą wspólną przyszłość.

Kilkadziesiąt milionów złotych na ratowanie życia chorych i niepełnosprawnych dzieci. Takim wynikiem może się pochwalić niewiele fundacji charytatywnych w Polsce. Fundacja ZOBACZ MNIE jest jedną z nich. A dzięki wielkim akcjom i zebraniu tak zawrotnych sum, kilkudziesięciu naszych podopiecznych dostało szansę na życie w najlepszych klinikach USA i Europy.

Fundacja ZOBACZ MNIE ratuje życie i zdrowie dzieci chorych na raka, w sytuacjach nawet najbardziej „beznadziejnych”. Kiedy możliwości terapii w Polsce się wyczerpują, szukamy pomocy na całym świecie. Jesteśmy jedyną fundacją w kraju, która wyręcza w tym trudnym wyzwaniu zrozpaczonych rodziców.

Fundacja charytatywna dla dzieci. Bo one są najważniejsze

Zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie i optymalną pomoc dla dziecka i jego rodziny. Gdy tylko jest na to szansa, zabiegamy o rekomendacje dotyczące leczenia, które mogłyby zostać wdrożone podczas leczenia w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat zgłosiło się do nas wielu rodziców w poszukiwaniu ratunku dla ich dzieci. Wśród nich byli też mali pacjenci, dla których możliwości terapii w Polsce już się wyczerpały. Dzięki determinacji w poszukiwaniu drugich opinii i cennych rekomendacji w Polsce i poza jej granicami – odnaleźliśmy możliwości leczenia dla wielu podopiecznych.

Przez ten czas ponad 80 naszych podopiecznych zostało skonsultowanych z blisko 200 specjalistami z całego świata – przede wszystkim z USA, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Francji i Wielkiej Brytanii, ale także z Nowej Zelandii i Kanady. Opinie pomocne w walce o życie wydali cenieni lekarze różnych specjalizacji: onkologii, neurochirurgii, chirurgii, transplantologii, patomorfologii, kardiologii, okulistyki i genetyki.

Leczenie za granicą – jedyna szansa na życie

Staramy się ze wszystkich sił, żeby zapewnić dzieciom dostęp do najnowocześniejszych terapii na świecie. Wśród skonsultowanych podopiecznych aż 22 zakwalifikowało się do najlepszych i nowatorskich programów terapeutycznych realizowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Pozostałe dzieci dostały szansę na to, by rekomendacja z zagranicy zmodyfikowała ich plan leczenia w Polsce.

Zagraniczne leczenie naszych podopiecznych często kosztuje majątek. Ogromne zbiórki organizujemy pod ekstremalną presją czasu. Leki ratujące życie i terapie ostatniej szansy nie mogą bowiem czekać.

Z tego powodu Fundacja ZOBACZ MNIE nie tylko bardzo aktywnie angażuje się w gromadzenie środków finansowych na leczenie podopiecznych przez kwesty czy zbiórki pieniędzy organizowane podczas imprez, akcji i programów charytatywnych, ale również prowadzi intensywne działania mające na celu pozyskanie sponsorów i ofiarodawców dla realizacji tego zadania.

Współpracujemy z najlepszymi na świecie

Fundacja ZOBACZ MNIE jest jedyną organizacją w Polsce, która bezpośrednio współpracuje z kilkunastoma najlepszymi uniwersyteckimi klinikami na całym świecie. W rankingach prowadzonych przez prestiżowy portal analityczny US News, kliniki, w których leczą się nasi podopieczni są zawsze w ścisłych czołówkach. Przykładowo w rankingu WSZYSTKICH amerykańskich szpitali dwie z placówek, z którymi stale współpracujemy, czyli New York-Presbyterian Hospital-Columbia and Cornell z Nowego Jorku i UCLA Medical Center z Los Angeles zajęły ex aequo czwarte miejsce. W rankingu oceniającym jakość świadczonych usług w zakresie onkologii dziecięcej na trzecim miejscu znalazł się Cincinnati Children’s Hospital Medical Center, na siódmym szpital dziecięcy w Los Angeles, a na ósmym Nationwide Children’s Hospital w Columbus. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z najbardziej prestiżowymi ośrodkami medycznymi na świecie.

Kolejny rok ogromnych wyzwań i pracy na sukcesy

Od 2019 roku Fundacja ZOBACZ MNIE w nieprawdopodobnej skali rozwinęła zakres swojej działalności. Wszystko to było możliwe dzięki realizacji naszej misji – pomocy każdemu dziecku znajdującemu się w trudnej sytuacji życiowej. Niezbędna w codziennych wyzwaniach jest nasza ogromna determinacja.

W wyjątkowo trudnym czasie pandemii udało nam się rozwinąć skrzydła i pomóc kilkuset podopiecznym. Jesteśmy dumni, że tak wielu rodziców chorych dzieci obdarzyło nas zaufaniem i powierzyło nam trudną misję szukania dla nich ratunku. Każde życie, każda historia chorego dziecka jest wyjątkowa. Jest wyzwaniem. A obok wyzwań nigdy nie przechodzimy obojętnie. Walczymy do końca.