Niesienie pomocy mamy zakodowane w DNA
Jesteśmy zespołem o unikalnym i wieloletnim doświadczeniu w profesjonalnym organizowaniu realnej, a przede wszystkim skutecznej pomocy. Trudne wyzwania to nasz żywioł. Szczególnie bliskie są nam losy dzieci. To one od lat skupiają całą naszą uwagę.

Drodzy Przyjaciele,

Mój zespół ma wiele spektakularnych i tych pozornie małych sukcesów, które ciężko nawet wycenić, bo są związane ze zdrowiem i losem Najmniejszych. Przez całe lata organizowałyśmy wielkie charytatywne wydarzenia i zbiórki pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia podopiecznych. Dość powiedzieć, że przez ostatnie dwa lata zebraliśmy na ten cel aż 6 milionów złotych. W życiu czasem bywa i tak, że stajemy w obliczu sytuacji, która weryfikuje nas nie tylko jako profesjonalistów, ale przede wszystkim jako Ludzi. Razem z moim zespołem przeszłyśmy przez doświadczenia, które nas umocniły i teraz wiemy, że możemy…nie tylko góry przenosić. Dziś razem tworzymy zupełnie nową Fundację. Fundację ZOBACZ MNIE, której oddałyśmy całe serca i która zrodziła się z ogromnej potrzeby pomagania. Nasza wspólna historia stworzyła szczególne więzi. Jednak bez zaufania i ogromnej pomocy jaką otrzymaliśmy od Państwa Sylwii i Piotra Krupy ta organizacja nie mogłaby powstać. Mogę być spokojna o przyszłość tej Fundacji. Pasja niesienia pomocy, determinacja w działaniu i uczciwość to szlachetny i trwały budulec. Najlepszy kapitał dla przyszłości tej Fundacji i jej Podopiecznych.


Agnieszka Aleksandrowicz – Zdral
Prezes Zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE
Nasi pracownicy

Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral

Prezes zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE

Doświadczenie zawodowe zbierała w mediach, agencjach reklamowych oraz międzynarodowych korporacjach. Była szefową promocji w telewizji, robiła kampanie reklamowe dla banków, wydawała gazetę firmową. W biznesie nauczyła się nie tylko zarządzania, ale też promowania, marketingu, pracy z mediami. Wrażliwa społecznie, angażowała firmy i środowiska, w których pracowała, do działań na rzecz akcji dobroczynnych. Zawsze wiedziała, że praca w sektorze organizacji pozarządowych to ogromne wyzwanie i duża przygoda. To dlatego 10 lat temu porzuciła pracę w korporacji i zgodziła się pokierować Fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Pod jej rządami, fundacja stała się jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych organizacji pożytku publicznego w Polsce.

Agnieszka Aleksandrowicz była organizatorem ogólnopolskiej kampanii medialnej na rzecz budowy największej w kraju kliniki onkologicznej dla dzieci. To ona namówiła do zaangażowania się w ten projekt podróżniczkę Martynę Wojciechowską. Choć sama dziennikarka ze śmiechem opowiada, że gdy usłyszała, jak Agnieszka Aleksandrowicz zaprasza ją do wspólnego budowania szpitala za 100 mln zł, to pomyślała, że ma do czynienia z wariatką. Ale szaleństwo Agnieszki Aleksandrowicz polega właśnie na tym, że nie zna żadnych barier w realizowaniu projektów dla chorych i potrzebujących dzieci. Jest multiinstrumentalistką – planuje, wymyśla, zarządza, reżyseruje filmiki nakłaniające ludzi do pomagania, prowadzi wielkie gale dobroczynne na 1500 osób i aukcje charytatywne z Krzysztofem Ibiszem, Olivierem Janiakiem, Tomaszem Kammelem i Agnieszką Maciąg. Wierzy w ludzi i mówi, że ma do nich szczęście. A do tego jest społecznicą z wychowania. Pomaganie wyniosła z domu. Największą motywacją do działania są dla niej potrzebujące dzieci. I to, że może zmienić ich los. Sama mówi, że nigdy nie była na żadnym handlowym szkoleniu i nie lubi sprzedażowych formułek. Po prostu rozmawia z ludźmi i to przynosi rezultaty. Bo za każdym razem, gdy staje w drzwiach gabinetu szefa jakiejś spółki, potencjalnego donatora, to ma w głowie historie wszystkich dzieciaków, o które walczy.

To te opowieści są kluczem do sukcesu. Pasję i zaangażowanie Agnieszki Aleksandrowicz docenili jurorzy plebiscytu gospodarczego „Kobiece Twarze – Women’s Faces”. Zdobyła ona główną nagrodę w kategorii „Osobowość”, w której rywalizowały przedstawicielki stowarzyszeń, fundacji, kobiety z NGO, z samorządów, wolnych zawodów, kultury i sportu. Agnieszka Aleksandrowicz została również trzykrotnie doceniona przez czytelników Gazety Wrocławskiej w plebiscycie „Wpływowa Kobieta Dolnego Śląska”. Zdobyła też czwarte miejsce w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej „WROCŁAWIANIN ROKU 2015”.

Mama studentki. W jej domu mieszkają dwa egzotyczne koty i dwa niezwykle przyjazne psy. Na jej szafce nocnej nieustannie rosną wysokie „wieże książek”. Kupuje je bardzo zachłannie i najczęściej czyta wszystkie na raz. Apetyt na książki ma bowiem równie duży, jak ten na słodycze.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral

+48 786 998 770

Anna Czujko

Wiceprezes zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE

Od ponad 16 lat pracuje na rynku mediów. Na początku miała okazję poznać go jako dziennikarka Gazety Wrocławskiej, później pracowała w biurach prasowych Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Dolnego Śląska. Zawsze jednak marzyła o tym, żeby swoje zawodowe kompetencje wykorzystać do pomagania innym. To dlatego przez ostatnich pięć lat pracowała w jednej z największych fundacji w Polsce, która ratowała dzieci chore na raka.

Na początku zajmowała się tam PR-em i kontaktami z mediami, ale szybko odkryła, że największą frajdę sprawia jej bezpośrednia pomoc potrzebującym. Na rzecz chorych dzieci organizowała ogromne zbiórki pieniędzy. Nade wszystko uwielbia ludzkie historie. Jej pasją jest storytelling – zaklinanie rzeczywistości dzięki mocy słowa.

Mama trzech dziewczynek, wokół których kręci się jej codzienne aktywne życie. Miłośniczka spacerów i szybkich marszów. Podczas urlopu rodzicielskiego z najmłodszą córką w wózku przespacerowała blisko 3000 kilometrów. Gdy znajduje chwilę tylko dla siebie, to jeździ na rowerze, namiętnie gra w planszówki i czyta skandynawskie kryminały.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Anna Czujko

+48 692 179 475

Aleksandra Kaczmarek

Kierownik biura Fundacji ZOBACZ MNIE

Człowiek od rzeczy niemożliwych. Przez ostatnich 7 lat organizowała codzienną pracę biura jednej z największych polskich fundacji. Przygotowywała liczne akcje i wydarzenia charytatywne. Doskonale odnajduje się w świecie współczesnych mediów społecznościowych.

Największą satysfakcję dają jej te momenty, w których wie, że jej praca przyczyniła się do szczęścia drugiego człowieka. Stara się żyć coraz odważniej, a swoje marzenia sprawnie zamieniać w cele. Dzięki jej kontaktom i umiejętnościom można zrealizować nawet najbardziej śmiałe pomysły. I zrobić to błyskawicznie.  Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – specjalistką z tematyki biznesu międzynarodowego.

Fanka twórczości Tima Burtona. Uwielbia wieczorne oglądanie filmów, tajską kuchnię, sushi i zapach świeżo skoszonej trawy.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Aleksandra Kaczmarek

+48 725 054 008

Emilia Iwanicka-Pałka

Koordynator projektów

Wieloletnie doświadczenie dziennikarskie wykorzystuje tworząc treści publikowane na stronie internetowej Fundacji oraz w mediach społecznościowych. W fundacji odpowiada także za koordynację projektów.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Emilia Iwanicka-Pałka

+48 691 942 939

Yurii Khoroshko

Koordynator projektów

Z wykształcenia ekonomista i ekspert ds. marketingu, który przez lata zarządzał dużym zespołem firmy działającej w branży spożywczej. Ma też praktyczną wiedzę m.in. z zakresu logistyki i prowadzenia inwestycji.

Zawodową przygodę z Fundacją ZOBACZ MNIE rozpoczął od kierowania Domem Ukraińskim – ośrodkiem dla uchodźców, który funkcjonował do kwietnia 2022 r. do czerwca 2023 r. Obecnie zajmuje się w fundacji organizacją i nadzorowaniem projektów pomocowych.

 

W czasie prywatnym uwielbia jeździć rowerem, szczególnie po wymagających trasach. Podobnie jak w pracy, także na trasach rowerowych najbardziej lubi, gdy wiele się dzieje.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Yurii Khoroshko

+48 575 533 351

Katarzyna Borkowska

Tłumaczka

Z Fundacją współpracuje niemal od początku. I choć z wykształcenia jest filologiem, to od kilku lat zajmuje się właściwie tylko tłumaczeniami medycznymi. Mówi, że tak ułożył jej się los, by w taki właśnie sposób wpierać chore dzieci, które potrzebują zagranicznych konsultacji.

Przez jej życie zawodowe dzieci i młodzież przewijały się zawsze – na koloniach, obozach czy w szkole. Dlaczego? Bo – jak mówi – kontakt z młodymi nie pozwala się starzeć i zmusza do ciągłego uczenia się, gimnastyki umysłu i języka, bo świat bez dzieci byłby bezbarwny i ponury. I mimo że robiła w życiu wiele rzeczy, to wreszcie łączy wszystko to, co dla niej ważne – język angielski i chęć wspierania dzieci, które potrzebują tłumaczeń medycznych.

W wolnym czasie czyta długie powieści, ogląda filmy, najchętniej takie z SuperBohaterami (zaraziła się pasją do nich od własnych dzieci), słucha muzyki klasycznej lub chodzi na spacery z psem.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Katarzyna Borkowska

+48 732 930 375

Paulina Zielińska

księgowa

Finanse Fundacji zna od podszewki. Jest świadkiem rozwoju Fundacji i wszelkich jej działań na poziomie liczbowym od początku jej działalności.  Dziesięcioletnie doświadczenie w branży utwierdza ją w przekonaniu, że w księgowości nie da się nudzić.

Możliwość prowadzenia księgowości fundacji i to tak prężnie działającej, jest dla niej, jak sama mówi,  ciekawym wyzwaniem i doświadczeniem, ale przede wszystkim poczuciem, że też pośrednio przyczynia się do czynienia dobra, choćby tak bardzo zza kulis.

Zaangażowana w pracę, wraz ze swoim zespołem stara się przekonać ludzi, że „księgowe nie takie straszne, jak je malują”, zawsze znajdzie rozwiązanie na problem, z którym dzwoni klient, choćby miała poświęcić na to więcej czasu, niż przewiduje jej terminarz.

Z pasją do pracy wygrywa tylko miłość do rodziny, która stanowi dla niej twardy grunt. Uwielbia wszelkie rodzinne podróże, wędrówki po górach i czas spędzony na świeżym powietrzu.  Przestrzeń daje jej wolność.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Paulina Zielińska

(71) 757 50 08

lub napisz na:

fundacja@zobaczmnie.org

Miłosz Karolczyk

Software Architect

Twórca aplikacji do obsługi kont imiennych, która jest podstawowym narzędziem do rozliczeń pomiędzy Fundacją, a opiekunami podopiecznych. Nadzoruje działanie aplikacji, a także projektuje i wdraża nowe funkcjonalności.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Miłosz Karolczyk

(71) 757 50 08

lub napisz na:

fundacja@zobaczmnie.org

Barbara Wawrzyniak

Radca prawny

Radca prawny z ponad 15-letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców różnych branż, ale to Fundacja otworzyła przed nią nowy rozdział doświadczeń i wyzwań zawodowych. W pracy stara się szukać rozwiązań, nie problemów. Wychodzi z założenia, że większość sporów da się rozwiązać rozmową.

Prywatnie pasjonatka podróży organizowanych na własną rękę, a także wielbicielka świata podwodnego i kuchni włoskiej.

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną

Barbara Wawrzyniak

(71) 757 50 08

lub napisz na:

fundacja@zobaczmnie.org