KRS: 0000 79 53 64

1,5% i jeden cel: razem ratujemy życie ciężko chorych dzieci

Przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Podaruj 1% podatku dla podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE

Jerzyk ma dopiero 2,5 roku, a już zmierzył się z guzem mózgu. Skomplikowana operacja, ból, częste ataki padaczki, wylew i paraliż przysporzyły chłopcu wielu cierpień. Aby wrócił do zdrowia potrzebna jest bardzo intensywna rehabilitacja. Twoje 1,5% to realna pomoc, która może odmienić los Jerzyka oraz wielu innych dzieci potrzebujących wsparcia.

 

1,5% podatku ratuje życie i zdrowie naszych podopiecznych 

Fundacja ZOBACZ MNIE wspiera chore i niepełnosprawne dzieci. Organizuje międzynarodowe konsultacje, pomaga w kontakcie z zagranicznymi klinikami i specjalistami z całego świata. Intensywnie rozwijamy międzynarodową współpracę z zagranicznymi ośrodkami. Przez ostatnie lata działalności Fundacji jej podopieczni zostali skonsultowani z ponad 200 specjalistami z całego świata – nawet z Nowej Zelandii, ale przede wszystkim z USA, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii. Opinie pomocne w walce o życie wydali cenieni lekarze różnych specjalizacji: chirurgii, onkologii, neurochirurgii, transplantologii i genetyki.

Fundacja jest jedyną organizacją w Polsce, która współpracuje z kilkunastoma najlepszymi klinikami uniwersyteckimi na całym świecie. Jesteśmy doświadczeni w organizowaniu gigantycznych zbiórek na terapie ostatniej szansy. Czuwamy również nad całą logistyką związaną z wielomiesięcznym leczeniem za granicą.

 Podaruj 1,5%  – to takie proste!

Te wszystkie działania są możliwe dzięki ludziom o wielkich sercach. Prosimy przekaż swoje 1,5% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Możesz skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów. Korzystając z naszego bezpiecznego programu, możesz być pewny, że przekażesz wsparcie podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE. Możesz również przekazać 1,5% podatku, wpisując w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego nasz numer KRS 0000 79 53 64 lub skorzystać z platformy Twój e-PIT Ministerstwa Finansów.

Darmowy Program PIT dostarcza firma e-PITY w ramach projektu dla OPP.

Rozlicz PIT i przekaż 1% dla Fundacji ZOBACZ MNIE
Pobierz program do rozliczeń PIT

1,5% ratuje Rozlicz Swój e-PIT przygotowany przez Ministerstwo Finansów

Możesz przekazać 1,5% dla dzieci Fundacji ZOBACZ MNIE, wpisując nasz numer KRS: 0000 79 53 64  lub nazwę naszej fundacji. Od 15 lutego 2022 roku wstępnie wypełnione deklaracje każdego podatnika pojawią się na portalu “Twój e-PIT” Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ . Do końca kwietnia 2023 roku można je zaakceptować, edytować, lub wysłać rozliczenie samodzielnie.

Rozliczasz 1,5% tradycyjnie? Zobacz, jak łatwo przekazać 1 procent podatku

Możesz podarować 1,5% podatku naszym podopiecznym, jeśli wypełniasz PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT–28 lub PIT-OP. Jeżeli spełniasz ten warunek, uzupełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Łatwo zauważyć pole do wypełnienia, dlatego że opatrzono je napisem „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. Należy wpisać tam nazwę naszej Fundacji oraz numer KRS: 0000 79 53 64.

Przekaż 1% podatku fundacji ZOBACZ MNIE

Terminy składania zeznań w 2023 roku:

PIT-37 za 2023 r. rozliczyć najpóźniej do 2 maja 2023 roku ponieważ 30 kwietnia 2023 r. wypada w dzień wolny od pracy.

PIT-36 za 2022 r. należy złożyć najpóźniej do 2 maja 2023 r.

– od rozliczenia za 2022 r. obowiązuje nowy termin dla zeznań PIT-28 i PIT-28S, składanych przez podatników opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Dotychczas PIT-28 i PIT-28S były składane od 15 lutego do końca lutego roku następującego po roku podatkowym. Po zmianie zeznania te będą składane w terminie od 15 lutego do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Formularze podatkowe z naszym KRS: 0000 79 53 64  do wydrukowania

Jeśli preferujesz tradycyjną formę rozliczenia PIT-a i chcesz dostarczyć go do Urzędu Skarbowego osobiście lub pocztą tradycyjną pobierz formularz PIT z naszym KRS w wersji do druku!

Druki do pobrania:

PIT-28 – ryczałt ewidencjonowany

PIT-36 – działalność gospodarcza

PIT-36L – działalność gospodarcza i podatek liniowy

PIT-37 – praca na etacie

PIT-38 – kapitały

PIT-39 -zbycie nieruchomości

PIT-OP – emerytury i renty

Poznajcie historie naszych podopiecznych:

David Yakovenko

Kilkadziesiąt cykli chemioterapii, naświetlania, kilka operacji, które już na zawsze zmieniły buzię Davida. Dramat chłopca trwa już bardzo długo.

Barbara Pudełko

Trzyletnia Basia jest uśmiechniętym, radosnym, kochającym dzieckiem. Urodziła się jako skrajny wcześniak. Dziewczynka potrzebuje intensywnej rehabilitacji, dlatego bardzo prosimy o wsparcie jej zbiórki.

Kacper Knap

Kacper Knap urodził się z wrodzonym wodonerczem, przez co skazany jest na częste wizyty w szpitalu i innych placówkach specjalistycznych. Chłopiec bardzo potrzebuje pomocy.

Adam Krejca (EN-IT)

W głowie Adama wykryty został duży guz, który obejmuje skrzyżowanie nerwów wzrokowych. Adaś pilnie potrzebuje kosztownych badań.

Tymoteusz Cholewiński

Tymoteusz Cholewiński ma dopiero 5 lat i jeszcze do niedawna jego świat kręcił się głównie wokół piłki nożnej oraz zabaw z ukochanym młodszym bratem. Niestety lekarze wykryli u bardzo złośliwego i agresywnego guza.

Nela Leśniak

Nela Leśniak jeszcze do niedawna skupiała się głównie na zabawach z ukochanymi kotkami. Jej świat zmienił się, gdy zdiagnozowano u niej guza w mózgu.

Piotr Tęcza

12-letni Piotr we wczesnym dzieciństwie zachorował na białaczkę, z którą dzielnie walczył blisko dwa lata. Kiedy koszmar się zakończył, poszedł do szkoły i wreszcie zaczął cieszyć się życiem. Niestety radość nie trwała długo…

Aurelia Szumska

Aurelka ma dopiero roczek, a już musi walczyć ze śmiertelnie groźnym przeciwnikiem. W jej głowie wykryty został niespotykanie skomplikowany guz.

Zofia Pluta

Zosia nie ma jeszcze nawet dwóch lat, a już tak wiele czasu musiała spędzić w szpitalach… Poznaj jej historię i pomóż dziewczynce w walce o zdrowie.

Nina Kaczmarek

Nina od urodzenia cierpi na zespół Pearsona – bardzo rzadką chorobę, która kawałek po kawałku zabiera jej zdrowie i sprawność. W ostatnich latach sytuacja się znacznie pogorszyła, bo choroba zaatakowała m.in. nerki i trzustkę.

Jagoda Czaban

W mózgu Jagódki rozwija się nowotwór, który zagraża jej podstawowym funkcjom życiowym, jak oddychanie czy jedzenie. Pomóż jej w walce z groźnym przeciwnikiem.

Emilia Jęcz

Emilka ma tylko dwa lata i już walczy o życie! Czasu jest dramatycznie mało, a jej choroba to wyjątkowo podstępny i śmiertelnie groźny przeciwnik.

Maja Pałucha

Maja Pałucha od wielu lat żyje z guzem w głowie. Teraz okazało się, że jest szansa na operację, która może zmienić jej życie.

Patrycja Młynarczyk

Patrycja Młynarczyk od lat walczy z guzem mózgu. W ostatnich miesiącach sytuacja mocno się pogorszyła. Pilnie potrzebna jest pomoc.

Szymon Owczarek

Szymon Owczarek walczy z ogromnym guzem w mózgu oraz z chorobą genetyczną. Ratunkiem jest zagraniczna operacja i bardzo kosztowne leczenie.

Karolina Buryło

Karolina Buryło jeszcze dwa lata temu była wesołą i bardzo aktywną nastolatką. Jej świat zmienił się bezpowrotnie, kiedy w brzuchu dziewczynki wykryty został guz…

Milena Błaszek

Milenka to uśmiechnięta i radosna dziewczynka, która walczy z poważną chorobą genetyczną. Pomóż jej w walce o samodzielność.

Zuzanna Rezmer

Zuzia uwielbia konie i muzykę. Z powodu guza, który pojawił się w jej głowie, musiała całkowicie zmienić priorytety i nauczyć się żyć z codziennym strachem i niepewnością jutra. Pomóż jej wygrać z chorobą!

Damian Wojtak

Damian ma 6 lat i praktycznie przez całe swoje życie walczy z nowotworem. Poznaj jego niezwykłą historię i wesprzyj chłopca w walce o zdrowie.

Hanna Tomczak

Hania ma dopiero 14 lat, ale już drugi raz w życiu musiała podjąć heroiczną walkę o zdrowie. Najpierw pokonała nowotwór w śródpiersiu, a teraz mierzy się z guzem, który pojawił się w jej głowie.

Vladyslav Kasian

17-letni Vladyslav wygrał z nowotworem, ale w efekcie choroby stracił nogę. Teraz marzy o protezie, która pozwoli mu odzyskać sprawność oraz wrócić do ukochanej koszykówki.

Adam Grodzicki

Adaś ma 14 lat i od najmłodszych lat trenował hip-hop. To była i nadal jest jego wielka pasja. Niestety parkiet taneczny musiał zmienić na salę szpitalną i teraz walczy z guzem mózgu.

Jerzy Skórka

Jerzyk ma w główce guza. Nowotwór. Diagnoza zwaliła nas z nóg.
Najgorszy z możliwych scenariuszy stał się naszą rzeczywistością. Pobyt w szpitalu, diagnostyka, liczne konsultacje potwierdziły najgorsze. Zaczęliśmy poznawać nową rzeczywistość. Jednak nie o nas, my – rodzice nie jesteśmy ważni, my mamy siłę, jesteśmy zdrowi. Najważniejszy jest Jerzyk, on potrzebuje pomocy. Operacja na którą zbieramy ratuje życie naszego synka.

Sandra Arkabuz

Sandra walczy z niezwykle rzadką i bardzo agresywną odmianą guza mózgu – medulloblastomą IV stopnia o największym stopniu złośliwości. Ta dzielna dziewczynka bardzo potrzebuje pomocy.

Bartek Chmielewski
Bartek chce znowu zobaczyć światUtrata wzroku, niedoczynność przysadki mózgowej, zastawka komorowo otrzewna - już taki bałagan spowodował guz mózgu. Teraz wrócił i próbuje zabrać jeszcze więcej. Wyobraź sobie małe dziecko, w którego głowie rośnie...
Paweł Celiński

Paweł należy do Skautów Europy, kocha chodzić po górach. Chce zdobyć Koronę Gór Polski, ale bez Rysów, bo ma lęk wysokości. Jednak jego plany muszą jeszcze zaczekać, bo musi się zmierzyć z guzem mózgu, niezwykle groźnym, wielopostaciowym glejakiem IV stopnia

Julia Gajda

Julia to prawie 12-letnia dziewczynka kochająca zwierzęta. Jest dumną posiadaczką psa, królika, świnki morskiej i żółwia stepowego. Kiedy przyjrzysz się Julii, nie zobaczysz chorej dziewczynki. Ale kiedy poznasz ją bliżej dostrzeżesz, że jest pełna sprzeczności. Kiedy była w przedszkolu, a dzieci bawiły się na podwórku- ona zbierała kwiatki. Sama. Kiedy dzieci szalały na huśtawkach, ona brała ślimaki na rączki.

Victoria Wróbel

Victoria Wróbel ma w głowie guza, który jest tykającą bombą! W Polsce żaden z neurochirurgów, nie podjął się operacji. Dziś walczymy z czasem. Konsultujemy dziewczynkę z prof. Schuhmannem z kliniki uniwersyteckiej w Tybindze. Mamy nadzieję, że ten najwybitniejszy w Europie neurochirurg podejmie się jej ratowania.

Renia Zając

W 2018 roku Renia otrzymała diagnozę: guz mózgu – medulloblastoma. Zaczęło się niewinnych bóli głowy podczas szarych jesiennych dni. Bóle głowy pojawiały się sporadycznie, ale potem przechodziły. Inne niespecyficzne objawy też nie dawały aż tak do myślenia. Po kilku tygodniach wszystkie dolegliwości się nasiliły. Lekarze skierowali Renię na pilną morfologię i zalecili rezonans. Jego opis nie pozostawił żadnych złudzeń: złośliwy guz mózgu.

Franciszek Winiarczyk

Mały Franek ma tylko 2 latka, a toczy walkę o swoje życie. Nad chłopcem zawisła straszna diagnoza. Guz mózgu. Aby skutecznie z nim walczyć potrzebne są specjalistyczne badania genetyczne, których koszt wynosi prawie 30 000 złotych! Dzięki nim będzie można dobrać celowane, a często eksperymentalne leczenie, które da szansę na pokonanie choroby.

Igor Wachowiak

Igor ma 12 lat. Ale jego codzienność nie jest tak beztroska, jak u innych dzieci. Wiadomość o cukrzycy typu 1 postawiła jego codzienność na głowie. Niestety, współczesna medycyna nie daje szans na całkowite wyleczenie. To choroba, z którą Igor będzie się zmagał do końca życia.

Zosia Lulewicz

Zosia oddycha przez respirator. Jej serce czeka na skomplikowane operacje. Ma tylko jedno płuco, którym musi nauczyć się oddychać i wątrobę, którą trzeba przesunąć ,,na swoje miejsce”. Nie zna smaku jedzenia, bo karmiona jest przez sondę. Ale ma ogromną wolę życia.

Liliana Rutkowska

Z dnia na dzień życie małej dziewczynki stało się koszmarem na jawie. Jeszcze niedawno Lilianka siedziała w szkolnej ławce z rówieśnikami, szlifowała jazdę na lodowisku i cieszyła się dzieciństwem. Dziś z przerażeniem w oczach pyta: “Mamo, czy ja pójdę do nieba? Rodzicom serca pękają na pół, bo znają straszliwe rokowania, przed którymi za wszelką cenę chcą ją chronić.

Antoś Grochowicz

Antek ma niewiele ponad roczek, a mierzy się z jednym z najgroźniejszych guzów mózgu: AT/RT. Rozpoczął leczenie w Polsce, ale lekarze nie pozostawiają złudzeń. Możliwości leczenia są bardzo ograniczone – Antoś jest za maleńki na to, żeby przejść w Polsce tradycyjną radioterapię. Bez naświetlań sytuacja jest dramatycznie trudna. Dlatego walczymy o to, żeby Antoś mógł przejść protonoterapię w klinice w Essen.

Marianna Braciszewska

Marianna jest jeszcze nastolatką, a musi walczyć o własne życie. Zmaga się z nowotworem jajnika- niezwykle rzadką odmianą, która praktycznie nie występuje u dziewczynek w jej wieku. Nowotwór sprawił, że szpital stał się drugim domem. Jednego dnia była szczęśliwą nastolatką: szkoła, dźwięk dzwonka, spotkania z koleżankami i śmiech. Drugiego dnia był już stół operacyjny, badania, ból, strach i łzy w oczach zatroskanych rodziców.

Amelia Graboś

Amelka to wyczekana i upragniona córeczka. Kiedy dziewczynka przyszła na świat, rodzina straciła dla niej głowę. Amelka urodziła się zupełnie zdrowa. Była pogodna, uśmiechnięta i radosna. Szybko zdobywała nowe umiejętności, gaworzyła. Nic nie wskazywało na to, że beztroskie życie niespełna dwuletniej dziewczynki i jej rodziców zmieni się diametralnie

Eryka Gil

Eryka nie mogła się doczekać, aż zacznie się nowy rok szkolny i po raz pierwszy pójdzie do szkoły. Od początku wakacji układała w piórniku kolorowe kredki i szykowała zeszyty. Niestety, życie napisało jej inny plan. Gdy jej rówieśnicy mieli pasowanie na pierwszoklasistów, ona była już po pierwszej chemii. Walczyła z wymiotami i silnym bólem głowy w zamkniętej szpitalnej sali.

Piotr Błaszczak

Piotrek wyrasta na wspaniałego piłkarza – od lat gra w reprezentacjach swojego rocznika. Jednak teraz zamiast grać na boisku, toczy mecz o życie. Walka o zdrowie to jednak dla niego nie pierwszyzna. Gdy miał trzy lata zachorował na białaczkę limfoblastyczną. Teraz walczy z glejakiem mózgu.

Julia Dziuba

Zazwyczaj nowotwór oka zauważa się przypadkiem. Często początkiem jest zdjęcie, jakich dzieciom robi się setki. Uchwycony na nich dziwny odblask lub w oku rodzi pierwszy niepokój. U Julki zmiana była widoczna gołym okiem. Gdy dziewczynka miała 4,5 roku – jej tęczówka zmieniła kolor, źrenica przestała reagować na światło, a przy dobrym oświetleniu wewnątrz oczka było widać coś o dziwnej strukturze…

Ariana Wasiak

Rozpoczynamy dramatyczną walkę z czasem o życie. Mamy czas tylko do 15 stycznia, by zebrać 9 milionów złotych – tyle będzie kosztować leczenie w USA, które daje szansa naszej córeczce na całkowite wyleczenie! Jeśli jednak nie zdążymy, rokowania są najgorsze z możliwych… Prosimy, z całego serca – pomóżcie nam ratować Ariankę!

Agata Kuberska

Agatka nie mogła doczekać się, aż rozpocznie naukę w szkole i pójdzie do 1 klasy. Niestety, beztroskie dzieciństwo zamieniło się w walkę z groźnym guzem mózgu. Dziś nadzieję na wygraną daje szpital dziecięcy w St. Louis. To szansa na życie, która kosztuje 8 milionów złotych.

Patrycja Kokoszkiewicz

14- letnia Patrycja Kokoszkiewicz to spokojna, pogodna i bardzo wrażliwa nastolatka. Swój wolny czas spędzała zawsze aktywnie: wycieczki rowerowe, pływanie, jazda na rowerze. Ale jej największą pasją jest jazda konna. Niestety ten beztroski czas został jej odebrany. Na jej drodze stanęła ciężka choroba. Teraz przyszedł czas na walkę.

Wiktor Gaweł

Operacja wycięcia guza jest obarczona niezwykłym ryzykiem. Musi to zrobić neurochirurg nie tyle dobry, co naprawdę wybitny. Przypadek Wiktora został skonsultowany się z profesorem Schuhmannem, wybitnym neurochirurgiem z kliniki w Tybindze w Niemczech, który specjalizuje się w takich przypadkach. Profesor po przeanalizowaniu dokumentacji i badań potwierdził, że jest w stanie usunąć całego guza, który jest w główce Wiktora.

Szymon Matuszczak

Choroba u 12- letniego Szymona Matuszczak zaczęła się banalnie. Choć jak się później okazało, banalną wcale nie była. Dwa lata temu Szymon zaczął się skarżyć na ból w okolicy biodra. Oczywiście skontrolowaliśmy to u lekarza, który stwierdził u syna skoliozę i zalecił basen. Pod koniec zeszłego roku, pomimo regularnych, zaleconych przez lekarza wizyt na basenie, chłopca bolało już nie tylko biodro, ale i noga

Oliver Stachura

Chemioterapia niemal zabiła Oliego, ale guz zdaje się być niewzruszony. Wykryto przerzuty w mózgu i kręgosłupie. Chłopczyk przygotowywany jest do radioterapii zmodyfikowanej, jednak rokowania są brutalne. Nadzieję daje innowacyjne leczenie, dostępne za oceanem. I chociaż nie wiemy jeszcze, ile będzie ono kosztowało, ani jak długo trwało, to wiemy, że bez pomocy nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty

Piotruś Talarek

Guz mózgu zamknął go w szpitalnej sali, na oddziale onkologii. W miejscu, gdzie tak wiele dzieci, zamiast do domu, idzie do nieba. Piotruś nie ma jeszcze roczku, a musi stoczyć najcięższą walkę!

Maciej Borowski

Maciej Borowski ma 13 lat i umiera, w jego głowie cały czas rośnie guz – śmiertelnie niebezpieczny nowotwór, o niezwykle wysokim stopniu złośliwości. Maciek zamiast cieszyć się życiem, walczy, by w ogóle trwało.

Bohdan Kravchuk

Bohdanek ma dopiero 7 lat. Ale kilka miesięcy temu musiał zamienić zabawę z dziećmi w przedszkolu na salę szpitalną, aby walczyć ze śmiertelnym wrogiem – rozlanym i nieoperacyjnym guzem mózgu. Chłopiec ma w sobie dużo siły i determinacji. Wierzymy, że wygra, a my musimy mu w tym pomóc.

Dawid Wrona

Dawid Wrona ma dopiero 10 lat, a już musiał stanąć do walki o swoje dziecięce życie. W jego główce zadomowił się guz, który bardzo szybko rośnie. Lekarze nie pozostawiają rodzicom zbyt wielkiej nadziei , ale bliscy chcą wierzyć, że znajdzie się sposób aby zahamować rozwój choroby. A my zrobimy wszystko, aby tak było i szukamy możliwości leczenia na całym świecie.

Wiktor Wyszyński

Wiktor Wyszyński niedługo skończy 4 latka. Dwa lata temu rodziców zaniepokoiło jego zachowanie. Wcześniej kontaktowy, wrażliwy i pogodny chłopiec przestał reagować na polecenia, nie było z nim kontaktu wzrokowego, nie wchodził w interakcje z rodziną, ani z innymi dziećmi. Niemal z dnia na dzień znalazł się w swoim zamkniętym świecie. Wtedy rodzice udali się z chłopcem na wizytę do poradni specjalistycznej, a tam dowiedzieli się, że ich syn choruje na autyzm.