Bożonarodzeniowe kartki pomagają dzieciom

17 listopada 2019 roku

Kartki dobra pomagają chorym dzieciom

KARTKI DOBRA to wyjątkowo prosty sposób na pomoc naszym dzieciakom! Na stronie: https://zobaczmnie.org/kartka-dobra/ możecie kupić świąteczne kartki, które wyślecie do swoich bliskich i przyjaciół. Jedyne 3,5 zł, a dobry uczynek przed Bożym Narodzeniem zaliczony.

Bożonarodzeniowe kartki to bardzo dobry pomysł na podtrzymanie serdecznych relacji biznesowych. Tę piękną tradycję można połączyć z zaangażowaniem w pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Jeśli Państwa firma wysyła świąteczne życzenia do swoich klientów, to zachęcamy do zakupu bożonarodzeniowych kartek świątecznych, z których część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli wspierać najbardziej potrzebujące dzieci. Możecie Państwo wybierać wzór kartki i zdecydować się na wydruk karnetu z zaproponowanym przez Państwa tekstem. Kartki można również opatrzyć logotypem Państwa firmy

Bożonarodzeniowe kartki – moc życzeń i wielka pomoc

Kartki świąteczne – wysyłamy ich co roku całe mnóstwo, urzędy pocztowe pękają w szwach, projektowane są specjalne znaczki pocztowe ze świątecznymi ilustracjami oraz specjalne koperty.

W zasadzie uważa się, że Bożonarodzeniowe kartki stworzył Anglik, sir Henry Cole, który wydał swój blankiet 1 maja 1843 roku. Na ilustracji znalazła się XIX-wieczna rodzina. Po bokach są ryciny przedstawiające pomoc ubogim. Napis „A Merry Christmas and a Happy New Year to You” do dziś jest najpopularniejszą formą życzeń świątecznych.

Jednakowoż pierwszeństwo trzeba przyznać jednak Szkotom. Dlatego, że na pomysł życzeń świątecznych wpadł Charles Drummond. W 1841 roku umieścił on na wystawie swojego sklepu grafikę, znaną dziś, jako „pierwsza kartka świąteczna”. Pomiędzy hasłami wstawił obrazek uśmiechniętej kobiety w tradycyjnym świątecznym czepcu. Jego wnuczka dopisała na odwrocie „świąteczne” życzenia. Nad obrazem widniał szkocki napis „Guid New Year an’mony o’them”. Ponieważ Drummond zauważył zainteresowanie grafiką i jej formą, to jeszcze w tym samym roku „wydał” kartkę świąteczną. Tym razem zamieścił w niej odpowiednie międzynarodowe świąteczne życzenia.

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT