Dawid Wrona

Dawid Wrona walczy z ogromnym guzem pnia mózgu

Dawid Wrona podopieczny Fundacji ZOBACZ MNIE

Dawid Wrona ma dopiero 10 lat, a już musiał stanąć do walki o swoje dziecięce życie. W jego główce  zadomowił się guz, który bardzo szybko rośnie.  Lekarze nie  pozostawiają rodzicom zbyt wielkiej nadziei ,  ale bliscy chcą wierzyć, że znajdzie się sposób aby zahamować rozwój choroby. A my zrobimy wszystko, aby tak było i szukamy możliwości leczenia na całym świecie.

Dawid Wrona do niedawna był pogodnym i wciąż uśmiechniętym chłopcem. W domu wszędzie go było pełno, a dla rodziny jest  oczkiem w głowie. Wolny czas spędzał na treningach, meczach, ponieważ jego największą pasją była piłka nożna. W maju tego roku rodzice zauważyli, że synek zaczął tracić równowagę, zataczał się, był senny, towarzyszyły mu częste bóle głowy. Kolejne dni nie przynosiły poprawy, więc mama z tatą zabrali go na SOR do Szpitala w Prokocimiu. Chyba wtedy po raz pierwszy poczułam przede wszystkim ogromny lęk i niepokój, dotarło do mnie, że sytuacja jest bardzo poważna– mówi mama Dawida, Pani Anna Wrona- w szpitalu został zrobiony tomograf- obraz był bardzo niepokojący, dlatego lekarze zlecili pilny rezonans magnetyczny.  I jego wynik nie pozostawił nam już żadnych złudzeń…

Diagnoza jak największy koszmar

To było 15 czerwca. Wszyscy cieszyli się pierwszym ciepłym dniem w roku. Powietrze pachniało zbliżającym się latem, dzieci śmiały się za oknem na placu zabaw. Podczas gdy my rozpaczaliśmy wśród szpitalnych ścian, ponieważ diagnoza zwaliła nas z nóg. Guz pnia mózgu. Nieoperacyjny. Złośliwy, naciekający na centralny układ nerwowy. Rozsypane puzzle ułożyły się nagle w jedną całość- wspomina Pani Anna–  Ale z tego dnia pamiętam tylko lekarza, który przekazał nam informację o diagnozie. Później była już tylko niekończąca się lista badań, kolejna tomografia, biopsja. Z każdym kolejnym wynikiem sytuacja zdrowotna mojego dziecka była bardziej dramatyczna. Z pewnością dla nas świat się wtedy skończył.
Dawidek stanął do walki z nierównym przeciwnikiem. wiemy, że z pewnością guz szybko rośnie. Profesor powiedział rodzicom, że mógł być w głowie Dawida już dwa, a nawet trzy lata.

Dawid Wrona 1
Dawid Wrona 2
Dawid Wrona 3

Dawid Wrona staje do walki

Nigdy nie sądziliśmy, że ten koszmar – zdiagnozowany nowotwór, ból i strach o życie dziecka – przytrafi się właśnie nam. Że nasz synek – niegdyś zawsze pogodny i uśmiechnięty, kochający sport piłkę nożną, zostanie dzieckiem przykutym do łóżka na z oddziale  onkologii. Że zamiast cieszyć się beztroskim dzieciństwem, będzie musiał walczyć o życie – opowiada nam mama Dawidka.

Dawid dostał już pierwszą chemię, niestety – trzeba było ją przerwać, ponieważ u chłopca pojawiły się ataki padaczki. Zastosowana została radioterapia, która według lekarzy może pomóc jedynie przez pół roku. Jakby tego było mało, na koniec po pobraniu biopsji stan Dawida bardzo się pogorszył- nie chodzi, nie siedzi, ma problemy z przełykaniem i problemy fizjologiczne.

Rodzice szukają ratunku dla syna

Onkologia stała się naszym domem, guz cały czas rośnie, a nasz synek znika z każdym dniem. Nowotwór odbiera mu władzę nad ciałem, uszkadza wzrok i mowę– opowiada Pani Anna.

Rodzice Dawida zrobią wszystko, żeby zawalczyć o życie synka. Trwają już konsultacje z kilkoma klinikami na świecie. Lekarze z zagranicznych szpitali aktualnie analizują  dokumentację medyczną choroby  Dawida, żeby wiedzieć, czy mogą zaproponować odpowiednią terapię.  Dziś jeszcze nie wiemy dokąd ostatecznie pojedzie Dawid na leczenie, ale wiemy , że będzie ono bardzo kosztowne.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie, dzięki któremu Dawid będzie miał szansę zawalczyć o życie

Wpłaty na jego rzecz prosimy kierować na konto:

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: „Dawid Wrona

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD:
49 1090 2398 0000 0001 4690 2387
IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Dawid Wrona

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Dawid Wrona