Ewa Ziółkowska

Dzień Dziecka przyniósł najczarniejszą wiadomość

Ewa Ziółkowska ma w sobie takie pokłady energii i zapału, że mogłaby nimi obdzielić kilka dorosłych osób. Zabawy z koleżankami po szkole, rolki, rower, deskorolka były na porządku dziennym. Oprócz wielu zainteresowań i aktywności, dziewczynka ma też ogromne serce, czułe na krzywdę i potrzeby innych. Przez wiele miesięcy nie ścinała swoich pięknych włosów, by oddać je dla Fundacji Rak’n’Roll, co uczyniła 10 marca bieżącego roku. Kiedy urodziła się Ewcia, pękaliśmy z dumy! Była taka śliczna, uśmiechnięta i co najważniejsze, zdrowa! Patrzyliśmy w jej duże, błyszczące oczka i obiecywaliśmy, że będzie bezpieczna. Dziś patrzymy w te same piękne oczy i pękają nam serca, bo nie wiemy, czy uda nam się dotrzymać obietnicy! – opowiada Piotr Ziółkowski- tata Ewy.

Połowa maja to czas, który uruchomił całą lawinę wydarzeń. Ewa zaczęła twierdzić, że „będzie potrzebowała okularów” ponieważ widzi podwójnie. Działo się tak podczas odrabiania lekcji, oglądania telewizji i podczas spacerów. Byliśmy pewni, że to ze względu na Covid – rok przed monitorem po kilka godzin lekcji dziennie, więc problemy ze wzrokiem mogły być tego konsekwencją. Jednak podczas zabawy na boisku zwróciliśmy uwagę, że Ewa przekrzywia głowę mocno w lewo aby zobaczyć co się dzieje z piłką. To nas bardzo zaniepokoiło i umówiliśmy Ewę na wizytę do okulisty – opowiada Pan Piotr Ziółkowski, tata Ewy

W międzyczasie pojawiły się problemy z koordynacją ruchową. Podczas chodzenia po mieszkaniu lub podwórku konieczna była asekuracja lub podtrzymywanie. Zaczęły się problemy z jazdą na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Ewa zaczęła twierdzić, że już nie umie tego wszystkiego, na co tak długo pracowała i czego się tyle czasu uczyła. Niedługo potem pojawiły się bóle głowy, lekki niedowład prawej ręki i nogi oraz zmniejszone czucie skórne.

Diagnoza w Dniu Dziecka. Podczas wizyty u okulisty byliśmy pełni optymizmu i nadziei, że okulary rozwiążą problem. Badanie odbyło się ostatniego maja, jednak okulista nie stwierdził żadnych zmian i nieprawidłowości. W zaleceniu pojawił się zapis: „Pilne! Kontrola neurologiczna.”– opowiada nam Tata Ewy.

Pierwszego czerwca lekarz rodzinny skierował dziewczynkę na badania na oddziale Neurologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Wykonano badania krwi, rezonans magnetyczny i otrzymaliśmy diagnozę, której żaden rodzic nie powinien nigdy usłyszeć – guz mózgu- wspomina Pan Piotr.

Z Gdańska przewieziono nas na Oddział Neurochirurgii – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Kolejne badania, kolejny rezonans magnetyczny, biopsja, tomografia komputerowa i przerażający wynik: guz pnia mózgu – glejak złośliwy.

Rozpoczęła się walka. Wraz z żoną nie myśleliśmy, że kiedykolwiek będziemy tak się bali. Że wszystkie nasze plany i marzenia przestaną mieć znaczenie. Teraz nasza córka walczy z guzem mózgu, a my zrobimy wszystko, aby ją uratować – mówi tata Ewy.

Dokumentacja medyczna jest już konsultowana z kilkoma zagranicznymi klinikami. Lekarze przeanalizują je i stwierdzą, czy mogą zaproponować odpowiednią terapię. Już teraz wiadomo, że takie leczenie może być bardzo kosztowne. Rodzina Ewy poruszy niebo i ziemię, żeby znaleźć klinikę, w której lekarze dadzą im nadzieję i którzy zechcą razem z nimi stanąć do tej nierównej walki.

Ewa każdego dnia wspomina, jak bardzo tęskni za domem i szkołą, planuje co będzie robić jak wróci. To czy to się uda zależy teraz od wielu z Was, do których zwracamy się z prośbą o pomoc dla Ewy.

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Ewa Ziółkowska

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Ewa Ziółkowska

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Ewa Ziółkowska

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT