Jarmark Bożonarodzeniowy dla potrzebujących

3-9 grudnia 2019 roku

Ekipa Fundacji mówi Państwu „DZIEŃ DOBRY” z cudownego miejsca, jakim jest Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu! Pierniczki, świeczki, świąteczne stroiki, urocze choineczki, magiczne orzechy DOBRA, kartki i pocztówki – u nas kupić można niemal wszystko. A większość cacuszek własnoręcznie przygotowali nasi podopieczni! Cały dochód ze sprzedaży trafi do naszych dzieciaków!

Wpadajcie do nas koniecznie! Znajdziecie nas niedaleko fontanny na Rynku.

Co roku wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy przyciąga setki tysięcy turystów. Niewątpliwie tak było i w tym roku! Rynek po raz kolejny stał się tłem bajkowej scenerii. Przede wszystkim pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czekała moc atrakcji i niespodzianek. Na stoisku Fundacji ZOBACZ MNIE można było kupić produkty świąteczne stworzone przez naszych podopiecznych oraz charytatywne kartki świąteczne!

Magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy był jednak wyjątkowy. A to ze względu na to, że organizator Jarmarku udostępnił bezpłatnie miejsca wystawiennicze dla organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej. Warunek był jeden. Musiała się na nich odbywać sprzedaż produktów, nie zaś prezentacja oferty w formie ulotek, pism lub plakatów. Organizacje pozarządowe dostały 4 domki, które były ustawione w wyjątkowej strefie „Wrocław Społecznie i Lokalnie” położonej tuż przy wrocławskiej fontannie na Placu Gołębim. Oczywiście ważne było również to, żeby pieniądze pozyskane ze sprzedaży produktów zostały przeznaczone na realizację celów statutowych organizacji, które mają bezpośredni związek z potrzebami podopiecznych, należących do jednej z grup defaworyzowanych.

Tyle mówił regulamin. A jak my się do niego dostosowałyśmy? Najlepiej jak potrafimy! Na naszym stoisku sprzedawaliśmy ręcznie robione pierniczki, świeczki, świąteczne stroiki, urocze choineczki, magiczne orzechy DOBRA, kartki i pocztówki! Ruch był nadzwyczajny! Każdego ranka otwierałyśmy stoisko i dokładałyśmy wciąż nowe produkty, które znikały w błyskawicznym tempie. Na szczęście podczas sprzedaży pomagali nam wolontariusze, którzy nie tylko zachęcali do zakupów, ale również chodzili z puszkami kwestarskimi po całym wrocławskim Rynku. Za każdą wpłaconą darowiznę można darczyńca otrzymywał od nich złotego Orzecha Szczęścia z wypisanymi życzeniami i podziękowaniami.

Podczas całego Jarmarku Bożonarodzeniowego udało nam się zebrać ponad 12 tysięcy złotych! Oczywiście wszystkie pieniądze trafiły na rzecz naszych podopiecznych.

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT