Jedyny taki Dzień Dziecka

Jedyny taki Dzień Dziecka

Jeszcze kilka tygodni temu nikt z nas nie spodziewałby się, że Dzień Dziecka będziemy spędzać w otoczeniu ukraińskich dzieci, które uciekły przed wojną.

Gitarowy Rekord Świata 2022

Występ magika, warsztaty bębniarskie, a do tego tańce i zabawy z animatorami – takie atrakcje z okazji Dnia Dziecka czekały na małych mieszkańców prowadzonego przez Fundację Zobacz Mnie we Wrocławiu Domu Ukraińskiego. Chociaż ciężko jest zapomnieć o tym, dlaczego dzieci i ich mamy trafiły do Wrocławia, tego dnia wszyscy starali się, aby nic nie spędzało uśmiechów z twarzy dzieci.

 

Spotkanie z okazji Dnia Dziecka rozpoczęło się tuż po śniadaniu. Pierwszym, jak się okazało bardzo ekscytującym dla dzieci punktem programu był pokaz przygotowany przez magika. Najmłodsi chętnie asystowali mu w występach, próbując jednocześnie rozgryźć tajemnice magicznych trików.

Kolejną atrakcją były zajęcia muzyczne z bębnami i rytmem w roli głównej. Mali, ale i nieco starsi mieszkańcy Domu Ukraińskiego z wielką radością chwycili za djembe i bum bum rurki, aby wspólnie stworzyć wielką radosną orkiestrę.

Od razu widać, że bardzo przypadły im do gustu takie energetyczne zajęcia. Widać też prawdziwą radość i frajdę nie tylko wśród maluszków, ale i wśród starszych dzieci – mówiła jedna z mam obecnych na zajęciach.

Po wspólnym koncertowaniu przyszedł czas na zajęcia z animatorami. Było m.in. malowanie twarzy, zdobienie toreb, nauka origami, dmuchanie balonów i robienie z nich figurek, zabawa przy muzyce i teatrzyk dla najmłodszych. Bardzo cieszymy się, że dzieci mogły tego dnia skutecznie oderwać myśli od wydarzeń w Ukrainie. Ich uśmiechy i wesołe okrzyki wypełniły całą salę przeznaczoną do zajęć wspólnych, a radosny gwar słychać było na wszystkich korytarzach Domu Ukraińskiego.

Dzięki wsparciu darczyńców mogliśmy też poczęstować dzieci przeróżnymi smakołykami. Były przepyszne pączki, kolorowa wata cukrowa i smakowity popcorn, czyli to co dzieciaki lubią najbardziej!

Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia i pomocy na rzecz DOMU UKRAIŃSKIEGO przez udział w naszej zbiórce: 

https://www.siepomaga.pl/dom-ukrainski

Wpłaty można kierować również na konto:

SANTANDER BANK POLSKA SA

83 1090 2398 0000 0001 4982 6616

W tytule przelewu prosimy wpisać: DOM UKRAIŃSKI

PAYPAL: fundacja@zobaczmnie.org

Sposobem na wsparcie Domu Ukraińskiego jest także wpłata na konta walutowe fundacji:

EURO €:

PL 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859

SWIFT CODE: WBKPPLPP

USD $:

PL 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

SWIFT CODE: WBKPPLPP

Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia!