Milena Błaszek

Milenka ma rzadką chorobę genetyczną, ale z determinacją walczy o siebie. Pomóż dzielnej dziewczynce

Jarmark Bożonarodzeniowy stoisko fundacji

Milena Błaszek to uśmiechnięta i radosna dziewczynka, która walczy z poważną chorobą genetyczną. Urodziła się bardzo mała i słaba, jednak dzięki heroicznemu wysiłkowi rodziców rozwija się coraz lepiej. Jest pod stała opieką rehabilitantów, neurologopedów, logopedów, okulisty, neurologa oraz genetyka. Przed dziewczynką jeszcze wiele pracy, wysiłku i ćwiczeń, ale ta dzielna wojowniczka z uporem i determinacją walczy o siebie. Wesprzyj Milenkę w codziennej bitwie o samodzielność, zdrowie i spokojną przyszłość.  

Milenka ma 1,5 roku. Aktualnie je sama, czworakuje, siedzi, naśladuje brata w zabawach autkami, samolotami i klockami i interesuje się światem. Jest niezwykle pogodnym i towarzyskim dzieckiem. Bardzo lubi chodzić do żłobka. Lecz zaraz po jej narodzinach, taka rzeczywistość nie była dla nas wcale oczywista…

Choroba genetyczna, która przewróciła świat do góry nogami

Milenka urodziła się z ultra rzadką chorobą genetyczną – delecją długiego ramienia chromosomu XIII. Po narodzinach ważyła 2440 g, nie chwytała piersi, nie budziła się na karmienie, traciła na wadze i wychładzała się, miała bardzo niskie napięcie mięśniowe. Dzięki determinacji rodziców i własnej zawziętości (to po mamie wink), Milenka sama pomalutku, lecz skutecznie walczy o swoje.

Po 2 miesiącach stymulowanego karmienia (pobudka co 2,5 h przez cała dobę, by zjadła min. 40 ml – i ani 1ml mniej), zaczęła ssać pierś. Zaczęła być coraz bardziej aktywna w dzień, łapać kontakt z członkami rodziny, nabierała zdolności motorycznych.

Obecnie chce jak najwięcej rzeczy robić sama! Na spacerach nie lubi siedzieć w wózku ani nawet być na rękach, chce… sama czworakować po ziemi (ostatnio zwiedziła na czworakach całe Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu). Jesteśmy zachwyceni naszą córką i bardzo z niej dumni.

Walka o rozwój i samodzielność

Dziś nie wiemy jaki poziom rozwoju osiągnie Milenka i czy będzie funkcjonować samodzielnie, ale postanowiliśmy skupić się na jak najlepszej stymulacji rozwoju naszej córki. Nie będzie chodzić do 3 roku życia? To zapiszemy ją na basen, będzie ćwiczyć ciało poruszając się w wodzie. Będzie późno mówić? Zatem chcemy wspierać ją logopedycznie, stymulować językowo (tak, wierzę, że skoro będzie mówić po polsku to nie ma przeszkód, by rozumowała w obcym języku). Nie będzie kiedyś samodzielna? Będziemy obserwować jej rozwój, wspierać jej zainteresowania; może będziemy uprawiać ekologiczną pietruszkę? Możliwości jest wiele.

Odkąd skończyła 7 tygodni, Milenka jest pod stała opieką rehabilitantów, neurologopedów, logopedów, okulisty, neurologa oraz genetyka. Chodzi do żłobka, a w styczniu zaczyna indywidualne zajęcia na basenie.

Chcemy zapewnić Milenie jak najlepszy start, chcemy wspierać jej rozwój na każdej płaszczyźnie.

Rodzice

 

Milena poziom

 

Milena Błaszek potrzebuje wsparcia finansowego. Wpłaty na jej rzecz prosimy kierować na konto:

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Milena Błaszek”

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD:
49 1090 2398 0000 0001 4690 2387
IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Milena Błaszek”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Milena Błaszek”

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twoje 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki temu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer         KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.