Ogród sensoryczny dla niewidomych dzieci.

Pomóżmy niepełnosprawnym dzieciom odkrywać świat

Ogród sensoryczny „Alicja w Krainie Zmysłów” to przede wszystkim ścieżka dydaktyczna, która nauczy dzieciaki samodzielności i niezależności. Dzięki niej dowiedzą się, jak bezpiecznie i sprawnie poruszać się po chodnikach i ulicach. Dzięki niej złamiemy bariery, które oddzielają je od społeczeństwa!

Ogród sensoryczny dla niewidomych dzieci z całego Dolnego Śląska to ogromny projekt, który nasza fundacja z Twoją pomocą już wkrótce zrealizuje. Zgromadziliśmy na ten cel ponad 100 tysięcy złotych, ale wciąż brakuje nam 150 tysięcy. Miałyśmy rozpisane akcje i eventy, które pomogłyby nam zebrać brakującą kwotę. Ale wtedy przyszła epidemia… Imprezy, które miały sfinansować budowę, zostały odwołane. Nie możemy jednak zawieść marzeń niewidomych dzieci! Dlatego potrzebujemy Twojego wsparcia.

Radosław Majdan pomaga niewidomym dzieciom wybudować ogród sensoryczny.

 

 

Razem z nami jest Radosław Majdan, który zdobył w zeszłym roku klubowe mistrzostwo świata z zespołem Śląsk Wrocław blind football, czyli drużyną Śląska Wrocław niewidomych. Wierzymy, że i Wy dołączycie do naszej Drużyny i pomożecie wybudować poligon doświadczeń dla niewidomych dzieci.

Jak będzie wyglądał poligon doświadczeń dla niewidomych dzieci?

Ogród sensoryczny będzie miejscem, w którym dzieci nauczą się tego, jak sprawnie i bezpiecznie poruszać się w świecie. Stopami wyczują miejski bruk, piasek jak na plaży, szyszki jak w lesie, żwir, otoczaki, drewniane pniaki oraz leśną korę. Główna ścieżka będzie zbudowana ze specjalistycznej kostki betonowej z elementami wspomagającymi niewidomych. Dzięki temu dzieciaki nauczą się, jak prawidłowo ocenić odległość, jak zbadać laską teren, jak przejść przez ulicę czy pokonać krawężnik. Ogród sensoryczny oprócz funkcji edukacyjnej będzie miejscem zmysłowych doświadczeń, przyczyni się do rozwoju psychicznego i fizycznego małych dzieci. Dlatego z całego serca prosimy WAS o wpłacenie choć 20-30 złotych na budowę ogrodu.

Pomóż zbudować ogród sensoryczny dla niewidomych dzieci

Dlatego z całego serca prosimy WAS o wpłacenie choć 20-30 złotych na budowę ogrodu sensorycznego. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć dla niewidomych dzieci miejsce, w którym będą mogły nauczyć się otaczającego go świata.

Budowę można wesprzeć dzięki wpłatom na naszą zbiórkę na Facebooku: https://www.facebook.com/donate/144628823646621/

Wpłaty możecie też dokonać przez stronę: https://zobaczmnie.org/wplacam/

Lub tradycyjnym przelewem:

Fundacja ZOBACZ MNIE
numer konta: 12109023980000000143071844
tytuł: budowa ścieżki sensorycznej

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT