Pomoc dla ukraińskich ortopedów

Międzynarodowa pomoc płynie do ukraińskich ortopedów

Niezwykli polscy lekarze zainicjowali zbiórkę funduszy dla szpitali ratujących rannych w Ukrainie. Efekt jest niesamowity!

Blisko 500 tys. zł – tyle wart jest sprzęt medyczny, który dzięki wsparciu europejskich ortopedów został dotąd zakupiony i wysłany do szpitali w Ukrainie. Stabilizatory zewnętrzne, opatrunki hemostatyczne i zestawy do płukania ran to tylko część wsparcia, które dotarło już do ukraińskich placówek medycznych.

Fantastyczni polscy ortopedzi, w odpowiedzi na pilne potrzeby sygnalizowane przez ukraińskich medyków, rozpoczęli wraz z Fundacją ZOBACZ MNIE akcję „Europejscy ortopedzi dla Ukrainy”. Idea od początku była prosta: ekipa z Polski zachęca kolegów po fachu z całej Europy do wpłat na rzecz zakupu profesjonalnego sprzętu dla ortopedów z Ukrainy. Chodzi o ukraińskich lekarzy, którzy leczą rannych żołnierzy i cywilów w wielu miastach ogarniętego wojną kraju.

Pierwsza partia sprzętu ortopedycznego dla ukraińskich szpitali w marcu dotarła do Kijowa i Równego. Wszystko w celu wsparcia leczenia osób rannych w wyniku postrzału lub wybuchu bomby. W dostarczonych dotąd pakietach był m.in. sprzęt niezbędny do pracy tamtejszych traumatologów, chirurgów piersiowych i naczyniowych, anestezjologów i oddziałów intensywnej terapii. Wyposażenie służy ortopedom np. do zespalania kości.

Zbiórka ma charakter międzynarodowy, co sprawia, że razem możemy jeszcze więcej! Dzięki zgromadzonym funduszom, a także partnerom akcji i ludziom o wielkich sercach, udało się kupić instrumenty operacyjne, stabilizatory zewnętrzne, opatrunki podciśnieniowe i wiele innych rodzajów sprzętu. Co ważne, dostawy dokładnie odpowiadają zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez lekarzy ortopedów z Kijowa i innych ukraińskich miast (wnioski wpłynęły m.in. ze szpitali we Lwowie, Równem i Chmielnickim). Każdy transport jest przygotowywany i dobierany przez lekarzy dla lekarzy.

Projekt powstał w wyniku współpracy Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika w Warszawie z Polskim Towarzystwem Artroskopowym oraz Polskim Towarzystwem Barku i Łokcia. Wszystko w odpowiedzi na pilne zapotrzebowanie zgłaszane bezpośrednio od ortopedów z Kijowa. Cieszymy się, że Fundacja ZOBACZ MNIE może być częścią tej inicjatywy.

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT