Prezenty dla chorych dzieci – zaczynamy świąteczną akcję „Zostań Mikołajem”

3 listopada 2019 roku

Wszystkie dzieci marzą o magicznych świętach! Nawet te, które nigdy nie zobaczą choinki, albo nie usłyszą kolędy. Ale dzięki Fundacji ZOBACZ MNIE ich Boże Narodzenie może być w tym roku wyjątkowe.

Zaczynamy wielką świąteczną akcję zbiórki prezentów dla niewidomych i niesłyszących dzieci z dwóch wrocławskich ośrodków: przy ul. Kamiennogórskiej i Dworskiej. W ośrodkach na stałe mieszkają dzieci od 3 do 24 roku życia. Uczą się tam nie tylko szkolnych przedmiotów, ale również codziennego życia.

Ruszamy z wielką świąteczną akcją, podczas której będziemy zbierać prezenty dla chorych dzieci. – Grudzień to wyjątkowy, magiczny czas wyczekiwania na Wigilię i Boże Narodzenie. Dla niepełnosprawnych dzieci to szczególnie trudny moment, bo na co dzień mieszkają w internacie z dala od rodzinnych domów. Dlatego chcemy zrobić wszystko, żeby rozświetlić im ten świąteczny okres – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes fundacji ZOBACZ MNIE. Dlatego dołącz do akcji i zostań mikołajem!

Fundacja szykuje podarunki dla 400 dzieci – to ogromne wyzwanie. Liczy na pomoc ludzi o wielkich sercach, a dzięki którym zdoła przygotować wymarzony i odpowiedni dla każdego dziecka prezent. Podarunki trafią do podopiecznych dwóch dolnośląskich ośrodków – dla niewidomych i niesłyszących dzieci. Są to szkoły przy ul. Kamiennogórskiej i Dworskiej. Na stałe mieszkają tam dzieci i młodzież od 3 do 24 roku życia. Uczą się nie tylko szkolnych przedmiotów, ale również codziennego życia.

W akcję włączyła się nawet Anna Lewandowska, która zaapelowała do swoich fanów o przekazywanie prezentów dla chorych dzieci i zachęciła do tego, żeby każdy z nas przyłączył się do wydarzenia i został Mikołajem.

Do zbiórki prezentów dla chorych dzieci włączyło się też wrocławskie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Podarunki można zostawiać w ich biurze obsługi pasażera. W akcję włączyli się też pracownicy miejskiej spółki, przygotowując paczki od siebie. Cała firma chce pomóc podopiecznym fundacji ZOBACZ MNIE. MPK ma nadzieję, że będą to dla nich wyjątkowe święta, jakich nigdy jeszcze nie miały. Wspólnie z pasażerami na pewno to się uda.

Prezenty dla chorych dzieci – akcja „Zostań Mikołajem”:

Wesprzyj

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT