Spotkanie mieszkańców i przyjaciół Domu Ukraińskiego

Spotkanie mieszkańców i przyjaciół Domu Ukraińskiego
Tańce, śpiewy, recytacje, wiele uśmiechów i ciepłych słów – tak (w wielkim skrócie) wyglądało specjalne spotkanie w prowadzonym przez Fundację ZOBACZ MNIE Domu Ukraińskim we Wrocławiu. Była to też okazja do przekazania najserdeczniejszych podziękowania tym, którzy finansowo, rzeczowo, a także swoją pracą i zaangażowaniem wsparli tę inicjatywę.

Dom Ukraiński daje schronienie blisko 200 osobom, które uciekły z Ukrainy przed piekłem wojny. I jest on czyś więcej, niż tylko miejscem schronienia. Prowadzone są w nim także zajęcia języka polskiego, warsztaty aktywizujące zawodowo przeznaczone dla kobiet, działa tam także szkoła i przedszkole.

To nie tylko miejsce schronienia

Fundacja ZOBACZ MNIE postawiła sobie za cel stworzenie bezpiecznej przystani, w której potrzebujący znajdą wszystko to, co niezbędne jest do spokojnego i godnego życia. Na parterze budynku powstała jadalnia, a na piętrach przytulne pokoje dla rodzin oraz sale do wypoczynku. Działają tam także sale lekcyjne, w których zajęcia prowadzą ukraińskie nauczycielki – także podopieczne Domu. Potrzeba sprawiła, że powstał również żłobek i przedszkole. Aby dzieci z Ukrainy odzyskały poczucie bezpieczeństwa, zapewniamy im opiekę psychologiczną oraz pedagogiczną.

Bardzo zależy nam na tym, żeby Dom Ukraiński dla naszych podopiecznych był rzeczywiście domem. Oczywiście najbardziej życzymy wszystkim mieszkańcom tego, aby jak najszybciej mogli bezpiecznie wrócić do swojego kraju, ale jak długo nie będzie to możliwe, postaramy się, aby we Wrocławiu, w Domu Ukraińskim, poczuli się jak u siebie. Dlatego dbamy nie tylko o wyżywienie i nocleg, ale także o możliwości aktywizacji i edukacji mieszkańców – mówiła Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, Prezes Fundacji ZOBACZ MNIE.

Dziękujemy, dziękujemy i jeszcze raz dziękujemy

Spotkanie w Domu Ukraińskim było też okazją do przekazania ogromnych podziękowania wszystkim tym, którzy finansowo, rzeczowo, a także swoją pracą i zaangażowaniem wsparli tę inicjatywę. Bez ludzi wielkiego serca to wszystko nie mogłoby się wydarzyć! Miesięczne koszty utrzymania domu są bardzo duże, a my chcemy pomagać tak długo, jak będzie to potrzebne. Dlatego za każdy dar ogromnie dziękujemy! I będziemy dziękować przy każdej możliwej okazji.

Koszty uruchomienia i prowadzenia Domu Ukraińskiego sięgnęły już miliona złotych. Bez wpłat i darów od naszych przyjaciół o wielkich sercach, nie byłoby to możliwe. Fundatorzy i sponsorzy Domu Ukraińskiego mają nie tylko otwarte serca, ale także otwarte portfele, co jest nie do przecenienia i za co my wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni – dodała Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral.

Mieszkańcy domu przygotowali na ten wieczór specjalny program artystyczny, który dla wszystkich zgromadzonych był ogromnym zaskoczeniem, ale i radością oraz wzruszeniem. Były ukraińskie wiersze, piosenki, a także radosne tańce. Serca gości skradł m.in. wspólny występ mam z ich maluszkami, a także imponująca choreografia w wykonaniu starszych dzieci. Serdecznie dziękujemy tym, którzy odwiedzili nas w Domu Ukraińskim oraz pomogli nam przygotować to wyjątkowe spotkanie. Te obrazy i emocje na długo pozostaną w pamięci i sercach wszystkich uczestników spotkania.

Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia i pomocy na rzecz DOMU UKRAIŃSKIEGO przez udział w naszej zbiórce:

https://www.siepomaga.pl/dom-ukrainski

Wpłaty można kierować również na konto:

SANTANDER BANK POLSKA SA

83 1090 2398 0000 0001 4982 6616

W tytule przelewu prosimy wpisać: DOM UKRAIŃSKI

PAYPAL: fundacja@zobaczmnie.org

Sposobem na wsparcie Domu Ukraińskiego jest także wpłata na konta walutowe fundacji:

EURO €:

PL 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859

SWIFT CODE: WBKPPLPP

USD $:

PL 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

SWIFT CODE: WBKPPLPP

Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia!

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT