WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Współpraca międzynarodowa, którą zapewnia Fundacja ZOBACZ MNIE podczas leczenia dzieci chorych na raka, daje szansę na zdrowie i życie. Dlatego zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie i pomoc optymalną dla dziecka i jego rodziny. Gdy tylko jest na to szansa, zabiegamy o rekomendacje dotyczące leczenia, które mogłyby zostać wdrożone w Polsce.

Międzynarodowa Rada Onkologiczna

Dzięki naszej pracy udało się zaangażować polskich onkologów do udziału w Międzynarodowej Radzie ds. Guzów Mózgu. Powstała ona w styczniu 2021 z inicjatywy neuroonkologów z St.Louis Children’s Hospital w USA. W ramach rady, każdego miesiąca spotyka się ponad 120 specjalistów z 10 krajów na całym świecie. Wspólnie omawiają przypadki dzieci, którymi się zajmują i wypracowują najlepsze rozwiązania dotyczące dalszej terapii.

Wierzymy, że współpraca ta będzie się rozwijać i polscy lekarze będą mieli szansę skonsultować swoje decyzje dotyczące leczenia swoich pacjentów z kolegami po fachu z całego świata.

Współpraca międzynarodowa z autorytetami medycznymi

Od początku dbamy o to, żeby w zagranicznych klinikach uniwersyteckich nawiązywać bezpośrednią współpracę z wybitnymi autorytetami w swojej dziedzinie. Z tego powodu możemy się pochwalić gronem wybitnych specjalistów, z którymi utrzymujemy bezpośredni i ciągły kontakt.

Wypracowane bliskie relacje procentują w każdym przypadku, w którym szukamy pilnej konsultacji medycznej. To dlatego dzięki nim mamy gwarancję, że w każdym przypadku nowego podopiecznego, możemy liczyć na błyskawiczną rekomendację dotyczącą jego dalszego leczenia. 

Naszych podopiecznych konsultują między innymi:

Profesor Mohamed Abdelbaki

Współpraca międzynarodowa z prof. Abdelbakim

Dyrektor Programu i Oddziału Neuroonkologii w St. Louis Childrens Hospital działającym w ramach Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Profesor jest hematologiem i onkologiem dziecięcym, jak również specjalizuje się w neuroonkologii dziecięcej – leczeniu guzów mózgu i rdzenia kręgowego. Prowadzi obecnie badania kliniczne wczesnej fazy dla Programu Neuro-Onkologicznego w SLCH. Jest głównym badaczem w kilku badaniach dotyczących różnych nowotworów mózgu u dzieci.

Profesor Jonathan Finlay

Współpraca międzynarodowa pfor. Finlay

Jest twórcą programu Head Start – terapii opartej na leczeniu guzów mózgu przy wykorzystaniu autologicznych przeszczepów szpiku. Jego flagowy program badań klinicznych jest rozwijany już w czwartym etapie w kilkudziesięciu ośrodkach na całym świecie. Profesor Finlay prowadzi liczne międzynarodowe programy informacyjne i edukacyjne mające na celu poprawę wskaźników wyleczeń dla dzieci w krajach rozwijających się.

refr4f

Profesor Michael Frühwald

Dyrektor Kliniki Medycyny Dziecięcej i Młodzieżowej Szpitala Uniwersyteckiego w Augsburgu. Profesor jest onkologiem dziecięcym i specjalizuje się w guzach mózgu. Od 2006 jest liderem grupy badawczej Europejskiego Rejestru Rabdoidalnego GPOH. Profesor jest również twórcą europejskiego protokołu leczenia guzów mózgu typu AT/RT.

Profesor Martin Schuhmann

Współpraca międzynarodowa prof. Schuhmann

Dyrektor Departamentu Neurochirurgii Dziecięcej w szpitalu uniwersyteckim w Tybindze. W 2006 roku uzyskał Europejski Certyfikat Neurochirurgii (EANS), a jednocześnie Nagrodę Braakmana za najlepiej zdany egzamin europejski. Specjalizuje się w neurochirurgii dziecięcej, chirurgii nerwów obwodowych i splotów, neurofibromatozach, chirurgii podstawy czaszki, neuroendoskopii i neurochirurgicznej medycynie intensywnej terapii.

bjhbhj

Profesor Stargios Zacharoulis

Współpraca międzynarodowa  profesor Zacharoulis

Szefem programu neuroonkologii w szpitalu NewYork-Presbyterian i wykładowcą na Uniwersytecie Columbia. Profesor jest onkologiem dziecięcym, specjalizującym się w guzach mózgu. Profesor prowadzi badanie kliniczne „CED of MTX110 Newly Diagnosed Diffuse Midline Gliomas”, które jest skierowane do pacjentów z nieoperacyjnymi guzami pnia mózgu. To bardzo obiecująca metoda leczenia, w której leki są wprowadzane bezpośrednio do guza, a mały pacjent może uniknąć podawania ogólnoustrojowej chemioterapii, która w przypadku tych guzów mózgu jest nieskuteczna.

Profesor Sabine Mueller

współpraca międzynarodowa Sabine Mueller
Muller

Kieruje pracami Centrum Guzów Mózgu w szpitalu uniwersyteckim w Zurychu, a jednocześnie jest współzałożycielką i liderem projektu Pacific Pediatric Neuro-Oncology Consortium, które jest siecią szpitali dziecięcych zajmujących się badaniami klinicznymi medycyny spersonalizowanej. Prof. Mueller prowadzi również trale kliniczne na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

Profesor Gudrun Fleischhack

Starszym lekarz zarządzający w szpitalu Uniwersyteckim w Essen. Kieruje pracami Centrum Terapii Protonowej w Essen (Westdeutsches Protonentherapiezentrum Essen). Terapia protonowa jest w wielu przypadkach bezpieczniejsza dla dzieci niż tradycyjne naświetlania fotonami (radioterapia). Niestety, w Polsce jest niedostępna dla dzieci.