Blisko 13 milionów ze zbiórek z Siepomaga. Oto, co razem udało nam się zdziałać

Blisko 13 milionów ze zbiórek z Siepomaga. Oto, co razem udało nam się zdziałać

 

Podsumowanie ubiegłorocznych zbiórek to bardzo dobra okazja do tego, by przedstawić efekty naszych działań.  

 

 

Gitarowy Rekord Świata 2022

12 971 689,42 zł – taką kosmicznie wspaniałą kwotę dla naszych podopiecznych udało nam się uzbierać wspólnie z Siepomaga.pl w całym ubiegłym roku. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku. Każdą złotówkę przeznaczyliśmy na ratowanie zdrowia i życia ciężko chorych dzieci – na operacje, chemioterapie, protonoterapie i rehabilitacje.

Zgromadzona w trakcie zbiórek kwota w konkretach przełożyła się na różne wspaniałe działania. Dzięki tym pieniądzom mogliśmy zrobić bardzo wiele, żeby ratować życie naszych podopiecznych:

  • kilkanaścioro dzieci zostało zoperowanych w najlepszej klinice neurochirurgii dziecięcej w Europie – uniwersyteckim szpitalu klinicznym w Tybindze,
  • kilkoro wyjechało na zagraniczne leczenie – do Włoch, Niemiec, Hiszpanii i USA,
  • a całe mnóstwo dzieci mogło w Polsce skorzystać z nierefundowanego leczenia!

Ale liczby to nie wszystko. Za nimi kryją się niesamowite historie naszych dzielnych dzieciaków i ich bliskich. To opowieści o rodzinnych dramatach, potwornie trudnych wyzwaniach, ale też o ogromnej sile do walki, o niewyobrażalnych nadziejach i radościach.

Chcesz założyć zbiórkę? Pomagamy na każdym etapie

Zbiórka z Siepomaga.pl to jeden ze sposobów na zdobywanie funduszy, z którego korzystamy wspierając dzieci walczące o zdrowie i życie. Dzięki temu, że Fundacja ZOBACZ MNIE jest sprawdzonym i zaufanym partnerem Fundacji Siepomaga, zakładane przez nas zbiórki nie muszą być dodatkowo weryfikowane, co znacząco przyspiesza cały proces. A, jak wiadomo, w walce o zdrowie i życie czas odgrywa kluczową rolę.

Rodzicom naszych podopiecznych oferujemy kompleksową pomoc na każdym etapie: od nawiązania kontaktu z Fundacją Siepomaga, przez wszelkie formalności, po uruchomienie zbiórki.  

Wiemy, że szczególnie dla rodziców, którzy po raz pierwszy zderzają się z problemem poważnej choroby dziecka, formalności związane z założeniem zbiórki mogą być sporym wyzwaniem. Dlatego oferujemy pomoc w każdym niezbędnym zakresie. Nie tylko wspieramy rodziców wiedzą, ale też działaniem. Dzielimy się zdobywanym latami doświadczeniem podpowiadając najskuteczniejsze sposoby na zdobywanie środków na leczenie. Tłumaczymy mechanizmy prowadzenia zbiórek, pomagamy też opisywać historie dzieci. Wiemy, że każdy przypadek jest inny, dlatego zawsze zaczynamy od rozmów z rodzicami i poznania ich potrzeb – tłumaczy Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji ZOBACZ MNIE.

Zbiórka to tylko jeden ze sposobów

Oprócz zbiórek prowadzonych na Siepomaga.pl wspieramy rodziców także m.in. w:

  • zbieraniu 1,5% podatku (dotąd możliwe było przekazywanie 1% podatku, w tym roku jest to już 1,5%),
  • organizowaniu zbiórek publicznych (zbiórki pieniędzy do puszek to doskonały sposób, by zachęcić bliskich, znajomych i społeczność lokalną do działania, takie darowizny można zbierać podczas różnych akcji charytatywnych, festynów, koncertów i innych imprez),
  • pozyskiwaniu darowizn (każdy z naszych podopiecznych ma indywidualne subkonto, na które trafiają przekazane dla niego środki).

Co szczególnie ważne dla rodziców, od zebranej z nami sumy nie potrącamy żadnych opłat ani prowizji. A to oznacza, że każda złotówka, która trafia na subkonto podopiecznego w Fundacji ZOBACZ MNIE, przeznaczana jest na jego leczenie, rehabilitację lub inne potrzebne wsparcie.

Czytaj więcej:

Jak założyć konto imienne – poradnik krok po kroku

Jak działa zbiórka publiczna?

Zbieraj z nami 1,5% podatku 

Poza wsparciem w zdobywaniu pieniędzy, oferujemy także pomoc m.in. w organizacji konsultacji w renomowanych ośrodkach medycznych w Europie i nie tylko. Wypracowane przez lata kontakty i zdobyte doświadczenie pozwalają nam skutecznie pomagać rodzicom w poszukiwaniu sposobów leczenia nawet w sytuacji, gdy możliwości w Polsce zostały wyczerpane.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdą wpłaconą na nasze zbiórki złotówkę. Jednocześnie z całą mocą podpisujemy się pod życzeniami od Fundacji Siepomaga: Oby Nowy Rok 2023 pozwolił nam czynić jeszcze więcej dobra!

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twoje 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Jarmark Bożonarodzeniowy stoisko fundacji

Poznaj historie naszych podopiecznych i sprawdź, jak pomagamy!

NASZE DZIECI