Wioska cyrkowa i cała masa uśmiechów. Dzień Dziecka 2023 w Domu Ukraińskim

Wioska cyrkowa i cała masa uśmiechów. Dzień Dziecka 2023 w Domu Ukraińskim

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszych wesołych dzieci z Domu Ukraińskiego.

 

 

Gitarowy Rekord Świata 2022

Jeśli cały Dom Ukraiński wypełnia się śmiechami, piskami radości i muzyką, to musi oznaczać Dzień Dziecka. To wyjątkowe święto sprawia, że każdy – bez względu na wiek czy narodowość – uśmiecha się szerzej i serdeczniej niż zwykle. A ponieważ pomnażanie takich uśmiechów to nasza specjalność, zaprosiliśmy dzieci na specjalne spotkanie pełne atrakcji, niespodzianek i prezentów.

Dzięki wsparciu Fondation de France, udało nam się zorganizować dla naszych podopiecznych z Domu Ukraińskiego wspaniałe, kolorowe święto. Była wioska cyrkowa, w której animatorzy pokazywali dzieciom sztuczki i uczyli ich m.in. żonglować, chodzić na szczudłach i stać na równoważni. Był pokaz tańca w wykonaniu 11-letniej Anastasiji, która w naszym Domu Ukraińskim mieszka z babcią już od ponad roku. Potem gry zręcznościowe i malowanie twarzy, podczas którego dzieciaki zamieniały się w postaci z bajek, dzikie zwierzęta albo bajecznie kolorowe rośliny. I oczywiście crème de la crème – lody i wata cukrowa.

Dom Ukraiński działa już od ponad roku i przez ten czas udało nam się nie tylko dobrze poznać jego mieszkańców, ale i zżyć z nimi. Dlatego bardzo cieszymy się, że Dzień Dziecka już po raz drugi mogliśmy świętować razem i do tego hucznie. Dzieciom bardzo spodobały się propozycje animacji cyrkowych. Chętnie próbowały swoich sił chodząc na szczudłach czy po specjalnej taśmie do ćwiczenia równowagi. Uczyły się też żonglowania piłkami, maczugami oraz kijkami. Najważniejsze jest jednak to, że była to dla nich doskonała okazja do zabawy i relaksu. Dzieci mogły na chwilę zapomnieć o tym, co dzieje się w ich kraju, a przecież doniesienia z różnych części Ukrainy są cały czas bardzo niepokojące – mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji ZOBACZ MNIE.

Aby móc upamiętnić te wesołe chwile, zaprosiliśmy dzieci także do fotobudki, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe portrety korzystając m.in. z wesołych przebrań i gadżetów. Wszystkie atrakcje uwieczniliśmy także na zdjęciach reportażowych, które prezentujemy poniżej.

Dom Ukraiński znajduje się samym sercu Wrocławia i od kwietnia 2022 r. daje schronienie blisko 200 osobom, spośród których większość to kobiety i dzieci. Więcej o jego działalności przeczytać można tu: