DOM UKRAIŃSKI

DOM UKRAIŃSKI – MIEJSCE DLA UCHODŹCÓW!

DSC 2640

W sercu Wrocławia stworzyliśmy Dom Ukraiński. Miejsce daje schronienie dwustu dzieciom i kobietom, które uciekły z piekła wojny w Ukrainie. Fundacja ZOBACZ MNIE pomaga w ten sposób uchodźcom z Ukrainy. Chcemy, by choć na chwilę zapomnieli o wojnie i poczuli się w Polsce jak u siebie.

 

 

.

PROWADZIMY DOM DLA UCHODŹCÓW! 

Dom Ukraiński powstał we Wrocławiu przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Budynek, w którym się mieści, przez wiele lat pełnił rolę biurowca. Prywatni właściciele: państwo Aleksandra i Paweł Marchewka, pan Łukasz Jaworski i Bracia Kowalczykowscy zdecydowali się przekazać budynek Fundacji ZOBACZ MNIE do końca roku, żebyśmy wspólnie stworzyli w nim Dom Ukraiński. Tak powstało miejsce, które jest czymś więcej, niż przystankiem w drodze do lepszego życia,bo to także namiastka ojczyzny.

Dom Ukraiński, czyli ogromne koszty i ogromne nadzieje

Na początku obiekt był prawdziwym placem budowy – przez 24 godziny na dobę pracowało tam kilkadziesiąt osób. Remontowane były łazienki, kuchnie, sprowadzane zostały łóżka, materace, biurka.  

Najważniejsze było to, żeby dokładnie zaplanować, co gdzie będzie. Na parterze – jadalnia. Na piętrach wyżej – przytulne pokoje dla rodzin, świetlice. Powstały także klasy lekcyjne, w których pracują ukraińscy nauczyciele – czyli najprawdziwsza szkoła. W odpowiedzi na pojawiające się potrzeby powstał także żłobek i przedszkole.

Wsparcie Domu Ukraińskiego

Wyzwanie jest ogromne. Remont i roczne koszty utrzymania całego budynku, wydatki związane z wyżywieniem oraz codziennymi zakupami… Lista zdaje się rosnąć każdego dnia. Gorąco prosimy Państwa o pomoc i wsparcie.

 

PROSIMY O WPŁATY NA KONTO:

Wsparcie prosimy kierować na specjalne konto Fundacji:

SANTANDER BANK POLSKA SA

83 1090 2398 0000 0001 4982 6616

W tytule przelewu prosimy wpisać: DOM UKRAIŃSKI

PAYPAL: fundacja@zobaczmnie.org

Wpłaty można również kierować na konta walutowe fundacji:

EURO :

PL 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859

SWIFT CODE: WBKPPLPP

USD $:

PL 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

SWIFT CODE: WBKPPLPP

 

Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia i pomocy na rzecz otwarcia UKRAIŃSKIEGO DOMU na naszej zbiórce: 

https://www.siepomaga.pl/dom-ukrainski

 

Dajemy bezpieczeństwo ukraińskim dzieciom

Mieszkańcy Domu Ukraińskiego

Pierwszą grupą, która znalazła opiekę w Domu Ukraińskim, są młodzi piłkarze z Ukrainy. Sześćdziesięciu siedmiu chłopców z Kijowa przyjechało wraz z trenerami na turniej, przekraczając granicę polsko-ukraińską na dwie godziny przed wybuchem wojny. Dzieci nie mogły zostać odesłane do bombardowanego przez Rosję kraju, więc Fundacja ZOBACZ MNIE zaopiekowała się nimi już w trzy dni po ataku. Do większości chłopców przyjechały też mamy, babcie, a także rodzeństwo. Wszyscy oni znaleźli bezpiecznie schronienie – najpierw w dwóch podwrocławskich ośrodkach, czyli Zamku Topacz i firmie Audiofon.

Zależy nam na tym, żeby dzieci z Ukrainy odzyskały poczucie bezpieczeństwa, dlatego zapewniamy im opiekę psychologiczną oraz pedagogiczną. Zajmujemy się też organizacją treningów piłkarskich, warsztatów edukacyjnych i najróżniejszych zajęć, żeby naszych małych podopiecznych najzwyczajniej rozweselić.

W Ukraińskim Domu uchodźcy będą mogli się poczuć bezpiecznie. Wierzymy, że tu, w małej Ukrainie w gościnnym sercu Wrocławia, znajdą miejsce, w którym odważnie zaczną stawiać pierwsze kroki w swojej nowej rzeczywistości.

PROSIMY, POMÓŻCIE NAM STWORZYĆ DLA NICH BEZPIECZNY DOM UKRAIŃSKI!