Andrij Deszczyca odwiedził Dom Ukraiński we Wrocławiu

Andrij Deszczyca odwiedził Dom Ukraiński we Wrocławiu

Mieszkańcy Domu Ukraińskiego z ogromną radością przyjęli wizytę dyplomaty, witając go m.in. tradycyjnym chlebem ukraińskim.  

Gitarowy Rekord Świata 2022

To było kolejne, wyjątkowe spotkanie w naszym Domu Ukraińskim. Kończący misję dyplomatyczną w Ambasadzie Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej ambasador Pan Andrij Deszczyca odwiedził nas we Wrocławiu. O Domu Ukraińskim wcześniej mogliśmy mu już opowiedzieć, dziś jednak na własne oczy zobaczył, ile ciepła i pozytywnej energii gości w naszym Domu. I jak prawdziwa jest nazwa DOM.

 

 

Swoją obecnością zaszczycił nas również Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu Jurij Tokar. Nasi goście poznali historie mieszkańców Domu Ukraińskiego, usłyszeli też o ludziach wielkiego serca, bez których ta inicjatywa nie byłaby możliwa.

Panu Andrijowi Deszczycy towarzyszyła żona Iryna, która szczególnie zainteresowana była m.in. kwestią zawodowej aktywizacji kobiet mieszkających w Domu Ukraińskim. Iryna Deszczyca pytała o programy wsparcia kobiet prowadzony w naszym domu i dzieliła się doświadczeniami i obserwacjami na ten temat.

Wyjątkowi Goście zostali wyjątkowo przywitani – tradycyjnym ukraińskim chlebem oraz pięknymi tańcami. W przygotowanie programu artystycznego zaangażowały się dzieci, a także ich mamy – mieszkanki Domu Ukraińskiego. Jeden z zaprezentowanych układów został zadedykowany wszystkim Polakom z wdzięcznością za okazane Ukraińcom serce.

Nasz Dom Ukraiński to miejsce wyjątkowe nie tylko dlatego, że mieszka tu aż 200 osób, ale też dlatego, że staramy się, aby faktycznie był to dla nich dom. Dbamy o różne formy aktywizacji mieszkańców, dotyczy to zarówno dzieci, jak i ich mam. Tym bardziej cieszymy się, że Pan Andrij Deszczyca miał okazję na własne oczy zobaczyć, jak wspaniale nasi podopieczni angażują się w życie i funkcjonowanie tego miejsca. Dla wszystkich było to bardzo ważne i cenne spotkanie – przyznała Agnieszka Aleksandrowicz – Zdral, prezes Fundacji Zobacz Mnie.

Andrij Deszczycia jest dyplomatą i politologiem. Doświadczenie dyplomatyczne zdobywał od lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to zaczął pracować jako sekretarz prasowy, pierwszy sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce. Po protestach na Majdanie i ucieczce prezydenta Janukowycza w lutym 2014 r. mianowany został p.o. Ministra spraw zagranicznych w rządzie Arsenija Jaceniuka, sprawował funkcję do 19 czerwca 2014 r.

7 listopada 2014 r. jako Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Ukrainy złożył listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i oficjalnie rozpoczął misję w Warszawie. Ambasador miał zakończyć pełnienie funkcji w lutym 2022 r., ale w związku z inwazją Rosji na Ukrainę jego misja w Polsce została przedłużona.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia i pomocy na rzecz DOMU UKRAIŃSKIEGO przez udział w naszej zbiórce: 

https://www.siepomaga.pl/dom-ukrainski

Wpłaty można kierować również na konto:

SANTANDER BANK POLSKA SA

83 1090 2398 0000 0001 4982 6616

W tytule przelewu prosimy wpisać: DOM UKRAIŃSKI

PAYPAL: fundacja@zobaczmnie.org

Sposobem na wsparcie Domu Ukraińskiego jest także wpłata na konta walutowe fundacji:

EURO €:

PL 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859

SWIFT CODE: WBKPPLPP

USD $:

PL 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

SWIFT CODE: WBKPPLPP

Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia!