Laura Gryz

Beztroskie dzieciństwo Laury przerwał złośliwy guz mózgu. Potrzebne jest bardzo trudne leczenie

Maleńka Laurka musi walczyć o życie. W jej głowie pojawił się najzłośliwszy z guzów mózgu z przerzutami na rdzeń kręgowy i z ogniskami nowotworowymi w oponach mózgowych. Dziewczynka potrzebuje bardzo skomplikowanego leczenia oraz długofalowej rehabilitacji.

 

 

 

 

 

Laurka jest spełnieniem naszych marzeń. Jest bardzo wesoła, ufna i ciekawa świata. Potrafi wszystkich zarazić swoim uśmiechem. Nasza perełka bardzo lubi oglądać książeczki i tańczyć. Wystarczy puścić jakąkolwiek piosenkę, żeby Laurka uniosła do góry rączkę i zaczęła poruszać się w rytm muzyki.

Niestety nasza ogromna radość i beztroskie dzieciństwo niespełna czternastomiesięcznej córeczki trwało krótko. Dzień 16 maja 2024 r. całkowicie odmienił nasze życie – diagnoza: złośliwy nowotwór mózgu 4×5 cm z dużym wodogłowiem.

Kolejnego dnia odbyła się skomplikowana operacja, na powodzenie której lekarze dawali niewielkie szanse. Udało się, Laurka przeżyła. Jedynym powikłaniem pooperacyjnym była konieczność wprowadzenia sondy do karmienia, gdyż Laura przestała jeść samodzielnie.

Niestety kilka dni po operacji konieczny był zabieg wstawienia zastawki komorowo-otrzewnowej, ponieważ zaczął się zbierać płyń mózgowo-rdzeniowy w komorach mózgu. Po 3 tygodniach od diagnozy odbyło się badanie – rezonans magnetyczny głowy. Okazało się, że guz, z którym mierzy się nasza córka, to najzłośliwszy z guzów mózgu ETMR z przerzutami na rdzeń kręgowy i z ogniskami nowotworowymi w oponach mózgowych.

Ta diagnoza brzmi jak wyrok! Każdy rodzic małego dziecka chce dla niego wszystkiego, co najlepsze, a my stajemy w obliczu potwornej, śmiertelnej choroby oraz koszmarnego leczenia, które wyniszczy organizm naszej córeczki. Niestety nie mamy innego wyjścia – bez Waszej pomocy nie wygramy tej nierównej walki! Laurka walczy o życie, a jej wrogiem jest jeden z najcięższych przeciwników.

Jedynym możliwym leczeniem jest podanie zaawansowanej chemioterapii oraz przeszczep komórek macierzystych, a także potencjalne operacje chirurgiczne. Dodatkowo potrzebne są środki na rehabilitację oraz opiekę pooperacyjną. Każda, nawet najmniejsza, darowizna przybliża Nas do zdrowia i normalnego funkcjonowania naszej córki. Prosimy, pomóżcie Laurce cieszyć się dzieciństwem i życiem, a nam – jej rodzicom – córeczką. Z całego serca dziękujemy za Wasze wsparcie, modlitwę i dobre słowo.

Z wdzięcznością,

Rodzice Laurki – Joanna i Piotr

Wesprzyj zbiórkę na rzecz Laury:

LAURA GRYZ POTRZEBUJE WSPARCIA FINANSOWEGO. WPŁATY NA JEJ RZECZ PROSIMY KIEROWAĆ NA KONTO:

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Laura Gryz

Szybkie wpłaty:  https://zobaczmnie.org/wplacam/

Z tytułem wpłat: Laura Gryz

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Laura Gryz

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT