Świąteczne warsztaty artystyczne dla rodzin z Domu Ukraińskiego

Świąteczne warsztaty artystyczne dla rodzin z Domu Ukraińskiego

 

W wyjątkowym, przedświątecznym czasie zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych cykl wyjątkowych spotkań.

 

Gitarowy Rekord Świata 2022

Warsztaty artystyczne pod okiem uznanej malarki, wspólne wykonywanie ozdób świątecznych, a także zajęcia poświęcone polskim i ukraińskim zwyczajom świątecznym – tak wielobarwnie zapowiada się cykl spotkań przedświątecznych, które przygotowujemy dla dzieci i młodzieży z naszego Domu Ukraińskiego we Wrocławiu. Do wspólnych aktywności zaprosimy także rodziców i opiekunów, a wszystko po to, aby w tym wyjątkowym czasie pomóc naszym podopiecznym odnaleźć radość i bliskość z dala od rodziny i rodzinnych stron.

 

 

Prowadzony przez Fundację ZOBACZ MNIE Dom Ukraiński zamieszkuje 200 osób, z których blisko połowa to dzieci w różnym wieku. Razem z mamami, babciami i rodzeństwem musiały one uciekać z Ukrainy przed wojną, a spokojne schronienie znalazły właśnie w Domu Ukraińskim we Wrocławiu. Ponieważ bardzo zależy nam na tym, aby ten budynek był czymś więcej, niż tylko spokojnym azylem, zachęcamy dzieci i dorosłych do różnego rodzaju aktywności.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, zaplanowaliśmy specjalny cykl spotkań okołoświątecznych przeznaczonych dla rodzin ukraińskich.

Ponieważ okres przedświąteczny to czas, w którym szczególnie ważna jest obecność bliskich, bardzo zależy nam na tym, żeby wszyscy mieszkańcy Domu Ukraińskiego czuli się w tym czasie możliwie najlepiej. Nic nie zastąpi im domu i rodziny, ale chcemy sprawić, aby dzieci i ich rodzice mogli wspólnie zrobić w tym czasie coś wyjątkowego. Dlatego zaplanowaliśmy specjalne zajęcia, które skupione będą wokół tematyki świątecznej – mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, Prezes Zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE.

Plan zajęć:

  • tworzenie ozdób świątecznych połączone z opowieściami o zwyczajach bożonarodzeniowych na Ukrainie i w Polsce – środa (14.12.2022)
  • warsztaty artystyczne z malarką Joanną Burdą, która razem z uczestnikami przygotuje świąteczne anioły – piątek (16.12.2022)
  • ubieranie choinki połączone ze wspólnym śpiewaniem polskich i ukraińskich kolęd oraz piosenek świątecznych – poniedziałek (19.12.2022)

Do udziału w warsztatach plastycznych zaprosiliśmy cenioną malarkę Joannę Burdę. Urodzona w Zamościu artystka swoje dorosłe życie związała z Wrocławiem. Jest absolwentką wydziału malarstwa  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a jednym z jej ulubionych tematów w sztuce są anioły. I właśnie świąteczne anioły będzie wykonywała wspólnie z dziećmi i młodzieżą z Domu Ukraińskiego.

Przy ubieraniu choinki będą nam pomagać wolontariusze z Liceum Ogólnokształcące nr XI we Wrocławiu, którzy dla naszych podopiecznych przygotowali m.in. specjalne przedstawienie. Dzięki temu spotkanie będzie miało także wyjątkowy charakter integracyjny i pozwoli dzieciom ukraińskim poznać nowe polskie koleżanki i kolegów.

Wszystkie zajęcia przeprowadzone będą w Domu Ukraińskim. Mamy nadzieję, że dzięki temu ten wyjątkowy budynek, który już od ponad pół roku daje schronienie rodzinom uchodźczym, stanie się dla nich jeszcze przyjaźniejszym miejscem.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych w ramach współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

loga wspolnie unicef wroclaw PL

WIĘCEJ INFORMACJI:

Zapraszamy także do wsparcia naszych podopiecznych.

PROSIMY O WPŁATY NA KONTO:

SANTANDER BANK POLSKA SA

83 1090 2398 0000 0001 4982 6616

W tytule przelewu prosimy wpisać: DOM UKRAIŃSKI

PAYPAL: fundacja@zobaczmnie.org

Wpłaty można również kierować na konta walutowe fundacji:

EURO €:

PL 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859

SWIFT CODE: WBKPPLPP

USD $:

PL 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

SWIFT CODE: WBKPPLPP