1% podatku

Pomaganie często kosztuje niewiele

Aby dać najmłodszym nadzieję na lepsze życie, przekaż jeden procent podatku na chore dzieci, oraz tych małych podopiecznych, którzy zmagają się z niepełnosprawnością

Przekaż 1% podatku

To prosty i szybki sposób na wsparcie fundacji – nie wymaga wysiłku ani samodzielnego dokonywania wpłaty. Wystarczy uzupełnić rubryczkę w rocznym zeznaniu podatkowym. Tylko tyle i aż tyle, by podopieczni fundacji zyskali pomoc, której potrzebują.

Przekazując 1% podatku dla dzieci, możesz wesprzeć wybraną fundację w działaniach takich jak zakup sprzętu rehabilitacyjnego, szukanie środków na sfinansowanie leczenia, prowadzenie zbiórek i warsztatów oraz organizowanie festynów charytatywnych, terapii artystycznych czy akcji na rzecz integracji. Każdy podarunek pomagający realizować te cele jest niezwykle szlachetny. Z pewnością przekazanie 1% podatku to nic innego niż wspaniały gest na rzecz chorych, niepełnosprawnych i cierpiących. Dlatego im więcej wpłat, tym skuteczniej uda się wesprzeć maluchy w potrzebie.

Jak przekazać 1 procent podatku dla dzieci pod opieką fundacji?

Możesz podarować 1% podatku naszym podopiecznym, jeśli wypełniasz PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT–28 lub PIT-OP. Jeżeli spełniasz ten warunek, uzupełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Łatwo zauważyć pole do wypełnienia, dlatego że opatrzono je napisem „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. Należy wpisać tam nazwę organizacji – oraz numer KRS. Wspomniany numer znajdziesz na stronach internetowych fundacji w stopce z informacjami. Kolejnym krokiem do przekazania 1 % podatku dla dzieci jest złożenie PITu. Po dopełnieniu tej formalności podarowane pieniądze zasilą konto fundacji do końca lipca.

Dlaczego warto podarować 1 % podatku dla dzieci?

Decydując się na przekazanie 1%, pomagasz organizacji, której cele są dla Ciebie ważne. Masz realny udział w działalności fundacji, dostarczając środków na realizację zamierzonych działań. Wspieranie organizacji pożytku publicznego w ten sposób jest niezwykle proste i tak naprawdę nic nie kosztuje. Część Twojego podatku, który i tak musisz zapłacić, trafi do fundacji zamiast do skarbu państwa. W ten sposób samodzielnie decydujesz, na jaki cel zostaną przekazane Twoje pieniądze i jakie działania chcesz wesprzeć. Przekonaj się, jak łatwo w rezultacie jest pomagać!

Jeżeli zastanawiasz się, komu przekazać jeden procent podatku, to tym bardziej zachęcamy do wsparcia wybranej fundacji! Nawet najmniejsze kwoty pomagają w działalności charytatywnej i dawaniu dzieciom nadziei. Każdy 1% może złożyć się na wielotysięczne stawki, które ułatwią zakup leków, tworzenie specjalnych miejsc wspierających rozwój i pasje niepełnosprawnych czy organizację akcji na rzecz podopiecznych! Nawet nieduża darowizna pomaga osiągnąć wielki cel! Nie odpuszczaj – liczy się każda złotówka! Przekaż 1% podatku dla dzieci i wesprzyj działalność charytatywną!