KRS: 0000 79 53 64

1% i jeden cel: razem ratujemy życie ciężko chorych dzieci

Przekaż 1% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Podaruj 1% podatku dla podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE

Zosia od dwóch lat oddycha przez respirator. Jej małe serce czeka na skomplikowane operacje. Ma tylko jedno płuco, którym musi nauczyć się oddychać i wątrobę, którą trzeba przesunąć „na swoje miejsce”. Nie zna smaku jedzenia, bo karmiona jest przez sondę. Ale ma ogromną wolę życia. Twój 1 procent podatku może odmienić jej życie!

1% podatku ratuje życie i zdrowie naszych podopiecznych 

Fundacja ZOBACZ MNIE wspiera chore i niepełnosprawne dzieci. Organizuje międzynarodowe konsultacje, pomaga w kontakcie z zagranicznymi klinikami i specjalistami z całego świata. Intensywnie rozwijamy międzynarodową współpracę z zagranicznymi ośrodkami. Przez ostatnie lata działalności Fundacji jej podopieczni zostali skonsultowani z ponad 200 specjalistami z całego świata – nawet z Nowej Zelandii, ale przede wszystkim z USA, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii. Opinie pomocne w walce o życie wydali cenieni lekarze różnych specjalizacji: chirurgii, onkologii, neurochirurgii, transplantologii i genetyki.

Fundacja jest jedyną organizacją w Polsce, która współpracuje z kilkunastoma najlepszymi klinikami uniwersyteckimi na całym świecie. Jesteśmy doświadczeni w organizowaniu gigantycznych zbiórek na terapie ostatniej szansy. Czuwamy również nad całą logistyką związaną z wielomiesięcznym leczeniem za granicą.

 Podaruj 1%  – to takie proste!

Te wszystkie działania są możliwe dzięki ludziom o wielkich sercach. Prosimy przekaż swój 1% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Możesz skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów. Korzystając z naszego bezpiecznego programu, możesz być pewny, że przekażesz wsparcie podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE. Możesz również przekazać 1% podatku, wpisując w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego nasz numer KRS 0000 79 53 64 lub skorzystać z platformy Twój e-PIT Ministerstwa Finansów.

Darmowy Program PIT dostarcza firma e-PITY w ramach projektu dla OPP.

Rozlicz PIT i przekaż 1% dla Fundacji ZOBACZ MNIE
Pobierz program do rozliczeń PIT

1% ratuje Rozlicz Swój e-PIT przygotowany przez Ministerstwo Finansów

Możesz przekazać 1% dla dzieci Fundacji ZOBACZ MNIE, wpisując nasz numer KRS: 0000 79 53 64  lub nazwę naszej fundacji. Od 15 lutego 2022 roku wstępnie wypełnione deklaracje każdego podatnika pojawią się na portalu “Twój e-PIT” Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ . Do 2 maja 2022 roku można je zaakceptować, edytować, lub wysłać rozliczenie samodzielnie.

Rozliczasz 1% tradycyjnie? Zobacz, jak łatwo przekazać 1 procent podatku

Możesz podarować 1% podatku naszym podopiecznym, jeśli wypełniasz PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT–28 lub PIT-OP. Jeżeli spełniasz ten warunek, uzupełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Łatwo zauważyć pole do wypełnienia, dlatego że opatrzono je napisem „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”. Należy wpisać tam nazwę naszej Fundacji oraz numer KRS: 0000 79 53 64.

Przekaż 1% podatku fundacji ZOBACZ MNIE

Terminy składania zeznań w 2022 roku:

– zeznanie PIT-28 za 2021 rok – ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – składamy w terminie od 15 do 28 lutego 2022 r.
– zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 za 2021 rok – podatek dochodowy od osób fizycznych – składamy w terminie od 15 lutego 2022 r. do 2 maja 2022 r.*

*W związku z tym, iż 30 kwietnia 2022 r. przypada w sobotę, termin złożenia zeznań został przeniesiony na poniedziałek 2 maja 2022 r. (na podstawie art. 12 § 5 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa)

Twój 1% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Formularze podatkowe z naszym KRS: 0000 79 53 64  do wydrukowania

Jeśli preferujesz tradycyjną formę rozliczenia PIT-a i chcesz dostarczyć go do Urzędu Skarbowego osobiście lub pocztą tradycyjną pobierz formularz PIT z naszym KRS w wersji do druku!

Druki do pobrania:

PIT-28 – ryczałt ewidencjonowany

PIT-36 – działalność gospodarcza

PIT-36L – działalność gospodarcza i podatek liniowy

PIT-37 – praca na etacie

PIT-38 – kapitały

PIT-39 -zbycie nieruchomości

PIT-OP – emerytury i renty

Poznajcie historie naszych podopiecznych:

Adam Grodzicki

Adaś ma 14 lat i od najmłodszych lat trenował hip-hop. To była i nadal jest jego wielka pasja. Niestety parkiet taneczny musiał zmienić na salę szpitalną i teraz walczy z guzem mózgu.

Jerzy Skórka

Jerzyk ma w główce guza. Nowotwór. Diagnoza zwaliła nas z nóg.
Najgorszy z możliwych scenariuszy stał się naszą rzeczywistością. Pobyt w szpitalu, diagnostyka, liczne konsultacje potwierdziły najgorsze. Zaczęliśmy poznawać nową rzeczywistość. Jednak nie o nas, my – rodzice nie jesteśmy ważni, my mamy siłę, jesteśmy zdrowi. Najważniejszy jest Jerzyk, on potrzebuje pomocy. Operacja na którą zbieramy ratuje życie naszego synka.

Sandra Arkabuz

Sandra walczy z niezwykle rzadką i bardzo agresywną odmianą guza mózgu – medulloblastomą IV stopnia o największym stopniu złośliwości. Ta dzielna dziewczynka bardzo potrzebuje pomocy.

Bartek Chmielewski

Bartek chce znowu zobaczyć światUtrata wzroku, niedoczynność przysadki mózgowej, zastawka komorowo otrzewna - już taki bałagan spowodował guz mózgu. Teraz wrócił i próbuje zabrać jeszcze więcej. Wyobraź sobie małe dziecko, w którego głowie rośnie...

Paweł Celiński

Paweł należy do Skautów Europy, kocha chodzić po górach. Chce zdobyć Koronę Gór Polski, ale bez Rysów, bo ma lęk wysokości. Jednak jego plany muszą jeszcze zaczekać, bo musi się zmierzyć z guzem mózgu, niezwykle groźnym, wielopostaciowym glejakiem IV stopnia

Julia Gajda

Julia to prawie 12-letnia dziewczynka kochająca zwierzęta. Jest dumną posiadaczką psa, królika, świnki morskiej i żółwia stepowego. Kiedy przyjrzysz się Julii, nie zobaczysz chorej dziewczynki. Ale kiedy poznasz ją bliżej dostrzeżesz, że jest pełna sprzeczności. Kiedy była w przedszkolu, a dzieci bawiły się na podwórku- ona zbierała kwiatki. Sama. Kiedy dzieci szalały na huśtawkach, ona brała ślimaki na rączki.

Victoria Wróbel

Victoria Wróbel ma w głowie guza, który jest tykającą bombą! W Polsce żaden z neurochirurgów, nie podjął się operacji. Dziś walczymy z czasem. Konsultujemy dziewczynkę z prof. Schuhmannem z kliniki uniwersyteckiej w Tybindze. Mamy nadzieję, że ten najwybitniejszy w Europie neurochirurg podejmie się jej ratowania.

Renia Zając

W 2018 roku Renia otrzymała diagnozę: guz mózgu – medulloblastoma. Zaczęło się niewinnych bóli głowy podczas szarych jesiennych dni. Bóle głowy pojawiały się sporadycznie, ale potem przechodziły. Inne niespecyficzne objawy też nie dawały aż tak do myślenia. Po kilku tygodniach wszystkie dolegliwości się nasiliły. Lekarze skierowali Renię na pilną morfologię i zalecili rezonans. Jego opis nie pozostawił żadnych złudzeń: złośliwy guz mózgu.

Franciszek Winiarczyk

Mały Franek ma tylko 2 latka, a toczy walkę o swoje życie. Nad chłopcem zawisła straszna diagnoza. Guz mózgu. Aby skutecznie z nim walczyć potrzebne są specjalistyczne badania genetyczne, których koszt wynosi prawie 30 000 złotych! Dzięki nim będzie można dobrać celowane, a często eksperymentalne leczenie, które da szansę na pokonanie choroby.

Igor Wachowiak

Igor ma 12 lat. Ale jego codzienność nie jest tak beztroska, jak u innych dzieci. Wiadomość o cukrzycy typu 1 postawiła jego codzienność na głowie. Niestety, współczesna medycyna nie daje szans na całkowite wyleczenie. To choroba, z którą Igor będzie się zmagał do końca życia.

Zosia Lulewicz

Zosia oddycha przez respirator. Jej serce czeka na skomplikowane operacje. Ma tylko jedno płuco, którym musi nauczyć się oddychać i wątrobę, którą trzeba przesunąć ,,na swoje miejsce”. Nie zna smaku jedzenia, bo karmiona jest przez sondę. Ale ma ogromną wolę życia.

Liliana Rutkowska

Z dnia na dzień życie małej dziewczynki stało się koszmarem na jawie. Jeszcze niedawno Lilianka siedziała w szkolnej ławce z rówieśnikami, szlifowała jazdę na lodowisku i cieszyła się dzieciństwem. Dziś z przerażeniem w oczach pyta: “Mamo, czy ja pójdę do nieba? Rodzicom serca pękają na pół, bo znają straszliwe rokowania, przed którymi za wszelką cenę chcą ją chronić.

Antoś Grochowicz

Antek ma niewiele ponad roczek, a mierzy się z jednym z najgroźniejszych guzów mózgu: AT/RT. Rozpoczął leczenie w Polsce, ale lekarze nie pozostawiają złudzeń. Możliwości leczenia są bardzo ograniczone – Antoś jest za maleńki na to, żeby przejść w Polsce tradycyjną radioterapię. Bez naświetlań sytuacja jest dramatycznie trudna. Dlatego walczymy o to, żeby Antoś mógł przejść protonoterapię w klinice w Essen.

Marianna Braciszewska

Marianna jest jeszcze nastolatką, a musi walczyć o własne życie. Zmaga się z nowotworem jajnika- niezwykle rzadką odmianą, która praktycznie nie występuje u dziewczynek w jej wieku. Nowotwór sprawił, że szpital stał się drugim domem. Jednego dnia była szczęśliwą nastolatką: szkoła, dźwięk dzwonka, spotkania z koleżankami i śmiech. Drugiego dnia był już stół operacyjny, badania, ból, strach i łzy w oczach zatroskanych rodziców.

Amelia Graboś

Amelka to wyczekana i upragniona córeczka. Kiedy dziewczynka przyszła na świat, rodzina straciła dla niej głowę. Amelka urodziła się zupełnie zdrowa. Była pogodna, uśmiechnięta i radosna. Szybko zdobywała nowe umiejętności, gaworzyła. Nic nie wskazywało na to, że beztroskie życie niespełna dwuletniej dziewczynki i jej rodziców zmieni się diametralnie

Eryka Gil

Eryka nie mogła się doczekać, aż zacznie się nowy rok szkolny i po raz pierwszy pójdzie do szkoły. Od początku wakacji układała w piórniku kolorowe kredki i szykowała zeszyty. Niestety, życie napisało jej inny plan. Gdy jej rówieśnicy mieli pasowanie na pierwszoklasistów, ona była już po pierwszej chemii. Walczyła z wymiotami i silnym bólem głowy w zamkniętej szpitalnej sali.

Piotr Błaszczak

Piotrek wyrasta na wspaniałego piłkarza – od lat gra w reprezentacjach swojego rocznika. Jednak teraz zamiast grać na boisku, toczy mecz o życie. Walka o zdrowie to jednak dla niego nie pierwszyzna. Gdy miał trzy lata zachorował na białaczkę limfoblastyczną. Teraz walczy z glejakiem mózgu.

Julia Dziuba

Zazwyczaj nowotwór oka zauważa się przypadkiem. Często początkiem jest zdjęcie, jakich dzieciom robi się setki. Uchwycony na nich dziwny odblask lub w oku rodzi pierwszy niepokój. U Julki zmiana była widoczna gołym okiem. Gdy dziewczynka miała 4,5 roku – jej tęczówka zmieniła kolor, źrenica przestała reagować na światło, a przy dobrym oświetleniu wewnątrz oczka było widać coś o dziwnej strukturze…

Ariana Wasiak

Rozpoczynamy dramatyczną walkę z czasem o życie. Mamy czas tylko do 15 stycznia, by zebrać 9 milionów złotych – tyle będzie kosztować leczenie w USA, które daje szansa naszej córeczce na całkowite wyleczenie! Jeśli jednak nie zdążymy, rokowania są najgorsze z możliwych… Prosimy, z całego serca – pomóżcie nam ratować Ariankę!

Ewa Ziółkowska

Kiedy urodziła się Ewcia, pękaliśmy z dumy! Była taka śliczna, uśmiechnięta i co najważniejsze, zdrowa! Patrzyliśmy w jej duże, błyszczące oczka i obiecywaliśmy, że będzie bezpieczna. Dziś patrzymy w te same piękne oczy i pękają nam serca, bo nie wiemy, czy uda nam się dotrzymać obietnicy! – opowiada Piotr Ziółkowski- tata Ewy. Ewa jest pełna pasji, planów i wielkich marzeń. Teraz zastąpił je największy cel- wygrać walkę z guzem mózgu.

Agata Kuberska

Agatka nie mogła doczekać się, aż rozpocznie naukę w szkole i pójdzie do 1 klasy. Niestety, beztroskie dzieciństwo zamieniło się w walkę z groźnym guzem mózgu. Dziś nadzieję na wygraną daje szpital dziecięcy w St. Louis. To szansa na życie, która kosztuje 8 milionów złotych.

Patrycja Kokoszkiewicz

14- letnia Patrycja Kokoszkiewicz to spokojna, pogodna i bardzo wrażliwa nastolatka. Swój wolny czas spędzała zawsze aktywnie: wycieczki rowerowe, pływanie, jazda na rowerze. Ale jej największą pasją jest jazda konna. Niestety ten beztroski czas został jej odebrany. Na jej drodze stanęła ciężka choroba. Teraz przyszedł czas na walkę.

Wiktor Gaweł

Operacja wycięcia guza jest obarczona niezwykłym ryzykiem. Musi to zrobić neurochirurg nie tyle dobry, co naprawdę wybitny. Przypadek Wiktora został skonsultowany się z profesorem Schuhmannem, wybitnym neurochirurgiem z kliniki w Tybindze w Niemczech, który specjalizuje się w takich przypadkach. Profesor po przeanalizowaniu dokumentacji i badań potwierdził, że jest w stanie usunąć całego guza, który jest w główce Wiktora.

Szymon Matuszczak

Choroba u 12- letniego Szymona Matuszczak zaczęła się banalnie. Choć jak się później okazało, banalną wcale nie była. Dwa lata temu Szymon zaczął się skarżyć na ból w okolicy biodra. Oczywiście skontrolowaliśmy to u lekarza, który stwierdził u syna skoliozę i zalecił basen. Pod koniec zeszłego roku, pomimo regularnych, zaleconych przez lekarza wizyt na basenie, chłopca bolało już nie tylko biodro, ale i noga

Oliver Stachura

Chemioterapia niemal zabiła Oliego, ale guz zdaje się być niewzruszony. Wykryto przerzuty w mózgu i kręgosłupie. Chłopczyk przygotowywany jest do radioterapii zmodyfikowanej, jednak rokowania są brutalne. Nadzieję daje innowacyjne leczenie, dostępne za oceanem. I chociaż nie wiemy jeszcze, ile będzie ono kosztowało, ani jak długo trwało, to wiemy, że bez pomocy nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty

Piotruś Talarek

Guz mózgu zamknął go w szpitalnej sali, na oddziale onkologii. W miejscu, gdzie tak wiele dzieci, zamiast do domu, idzie do nieba. Piotruś nie ma jeszcze roczku, a musi stoczyć najcięższą walkę!

Maciej Borowski

Maciej Borowski ma 13 lat i umiera, w jego głowie cały czas rośnie guz – śmiertelnie niebezpieczny nowotwór, o niezwykle wysokim stopniu złośliwości. Maciek zamiast cieszyć się życiem, walczy, by w ogóle trwało.

Bohdan Kravchuk

Bohdanek ma dopiero 7 lat. Ale kilka miesięcy temu musiał zamienić zabawę z dziećmi w przedszkolu na salę szpitalną, aby walczyć ze śmiertelnym wrogiem – rozlanym i nieoperacyjnym guzem mózgu. Chłopiec ma w sobie dużo siły i determinacji. Wierzymy, że wygra, a my musimy mu w tym pomóc.

Dawid Wrona

Dawid Wrona ma dopiero 10 lat, a już musiał stanąć do walki o swoje dziecięce życie. W jego główce zadomowił się guz, który bardzo szybko rośnie. Lekarze nie pozostawiają rodzicom zbyt wielkiej nadziei , ale bliscy chcą wierzyć, że znajdzie się sposób aby zahamować rozwój choroby. A my zrobimy wszystko, aby tak było i szukamy możliwości leczenia na całym świecie.

Wiktor Wyszyński

Wiktor Wyszyński niedługo skończy 4 latka. Dwa lata temu rodziców zaniepokoiło jego zachowanie. Wcześniej kontaktowy, wrażliwy i pogodny chłopiec przestał reagować na polecenia, nie było z nim kontaktu wzrokowego, nie wchodził w interakcje z rodziną, ani z innymi dziećmi. Niemal z dnia na dzień znalazł się w swoim zamkniętym świecie. Wtedy rodzice udali się z chłopcem na wizytę do poradni specjalistycznej, a tam dowiedzieli się, że ich syn choruje na autyzm.

Patryk Giernatowski

W marcu trafił na oddział onkologii dziecięcej. To takie miejsce, w którym najgorsze koszmary stają się prawdziwe. Miejsce, w którym każdy dzień zmienia się w piekło, a życie dziecka, które kocha się ponad wszystko wisi na włosku. Patryk ma za sobą wycięcie śmiertelnego guza i intensywną chemioterapię. Lekarze mówią, że to nie wystarczy, aby zatrzymać śmiertelną chorobę. Żeby dalej go leczyć potrzeba gigantycznych pieniędzy.

Michał Nowak

Michał Nowak ma 17 lat, a niedawno jego życie runęło w jednej chwili. Choroba przykuła go do łóżka i odebrała całą nastoletnią radość z życia. Winę za wszystko ponosi guz w jego głowie. Sytuacja z każdym dniem staje się coraz trudniejsza i bardziej niebezpieczna.

Liwia Szumna

Pół miliona złotych… Tak trudno sobie wyobrazić, że życie twojego dziecka może zależeć od takich pieniędzy. Ale gdy słyszysz, że lekarze za granicą mają plan na to, jak ratować ukochaną córkę, robisz wszystko, żeby zdobyć tę kwotę. Dziś przed takim wyzwaniem stają rodzice malutkiej Liwii Szumnej.

Allan Kuraś

Allanka problemy pojawiły się jak miał 6 miesięcy. Pierwsze infekcje płuc i duszności, oczopląs. Oczywiście wszystko konsultowałam z lekarzami, ale uspokajali mnie, że to normalne dla dziecka w tym wieku – opowiada Pani Adrianna Kuraś, mama chłopca.

Witek Bayer

Początek marca, miesiąca zwiastującego moją ulubioną porę roku, dającego zawsze nadzieję i powiew optymizmu… To właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, że nasz półroczny synek ma guza mózgu. Te dwa słowa zmieniły diametralnie nasze życie, wartości, sposób patrzenia na świat – tak o walce Witusia mówi jego mama.

Alex Pawlak

Mam dwóch cudownych synów. Gdy dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży nie posiadałam się ze szczęścia. Mój pierwszy syn miał wtedy 10 lat. Razem ze mną i mężem był przeszczęśliwy, że będzie mieć młodszego brata. Los bywa jednak przewrotny. Nasze wyczekane szczęście urodziło się z Zespołem Downa- opowiada nam Pani Monika, mama dwuletniego Alexa.

Gosia Szydłowska

Gosię czeka bardzo skomplikowane leczenie – operacja, chemioterapia i radioterapia. Najbliższe miesiące będą trudne, ale cała rodzina mocno wierzy, że po przejściu choroby Gosię czeka mnóstwo pięknych chwil w życiu! Żeby tak się stało, wszyscy musimy im pomóc!

Mikołaj Nowak

Mikołaj Nowak zmaga się ze złośliwym guzem mózgu. Dziś wygrywa każdą kolejną bitwę, ale wciąż wiele przed nim. Choroba odebrała mu sprawność, a rodzice zrobią wszystko, żeby pomóc mu ją odzyskać.
– Nie sądziłam że kiedykolwiek przyjdzie mi prosić o wsparcie, ale dziś jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Dlatego musimy poprosić o pomoc i wsparcie dla naszego synka – apeluje pani Marta.

Mateusz Słowikowski

Mateusz Słowikowski ma bardzo skomplikowaną wadę serca Mateusz przeszedł w życiu tak wiele. Walczył zaciekle i nie raz był na skraju życia i śmierci. Ma potwornie skomplikowaną wadę serca. Ale dopiero dziś rozumie, z jakim problemem się zmaga. I...

Aurelia Mączkowska

Pomimo że stoimy dopiero u progu leczenia, wiemy, że by ratować Aurelię potrzebujemy ogromnego wsparcia finansowego. Prosimy wszystkich ludzi o dobrym sercu, by pomogli nam uratować jedyny sens naszego życia… sens, którym jest Aurelia! – apelują rodzice dziewczynki

Krzysztof Jałowiec

Krzysztof Jałowiec od wielu lat zmaga się z wybuchami agresji i postępującą utratą pamięci, ciągłymi zmianami nastroju, a ostatnio i padaczką. Przez wiele lat wszystko miało jedno wytłumaczenie: ADHD. Lekarze nie chcieli nawet słyszeć o czymś innym. Dopiero, gdy chłopaka zaczęły męczyć straszliwe bóle głowy, okazało się, że winę za wszystko ponosi guz w jego głowie.

Emilka Dembińska (PL EN DE)

Emilka Dembińska przyszła na świat w połowie października 2020 roku.
– Nasza historia powinna zacząć się następująco: Na imię mamy Marta i Paweł. Jesteśmy najszczęśliwszymi rodzicami małej królewny Emilki…. Niestety, los zadrwił sobie z tego szczęścia. Nasza malutka córeczka ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną SMA, typ 1 – tak opowieść o Emilce zaczyna jej mama, Marta Dembińska.

Leon Pakuła

Leoś nie ma jeszcze nawet roczku, a czeka go niezwykle ciężka operacja. Operacja, która będzie kosztować fortunę, ale da mu szansę na pełną sprawność.

Paulina Stalka

Paulina Stalka ma 14 lat, ale jest jak duże dziecko. Radosna, serdeczna i niesamowicie otwarta. Uśmiechnięta i pogodna, ufna i bardzo wrażliwa. I takim dzieckiem pozostanie już na zawsze. Jest znacznie opóźniona w rozwoju. Bardzo niewyraźnie mówi, ale swoim uśmiechem potrafi wyrazić całą miłość, jaką ma w sercu. Dziś potrzebuje naszej pomocy, żeby dalej walczyć o swoje postępy.

Julia Kuczała

Julia Kuczała to wrażliwa i bardzo delikatna 18-latka. Dziś walczy z przeciwnikiem, który nie daje jej żadnych forów – ze złośliwym guzem mózgu, pineoblastomą. Przeciwnikiem, który nie zważa na jej wiek, na jej kruchość. Przeciwnikiem, który chce zabić. Ale Julia pokazała, że pod swoją delikatnością skrywa potężnego ducha walki, siły i determinacji. Musi wygrać, a my musimy jej w tym pomóc.

Kacper Teszner

Kacper Teszner ma w oczach mądrość, której każdy rodzic chciałby oszczędzić swojemu dziecku. Jest w jego spojrzeniu cierpliwość człowieka, którego życie boleśnie doświadczyło. Na którego raz po raz spadają złe informacje, a on wstaje i z pokorą idzie dalej. Tylko, że Kacperek ma dopiero 10 lat. Powinien całe dnie spędzać jeżdżąc na hulajnodze. A nie walczyć o życie na onkologicznym ringu…

Hubert Mierzwa

DRAMATYCZNA SYTUACJA – HUBERT PRZEZ BŁĄD LEKARZY W POLSCE ZOSTAŁ SKAZANY NA ŚMIERĆ. PRZEZ ROK BYŁ ŹLE LECZONY. DZIŚ JEDYNĄ SZANSĄ NA ŻYCIE JEST PILNA OPERACJA W USA. PROF. JEFFREY LEONARD JAKO JEDYNY NA ŚWIECIE JEST GOTÓW PODJĄĆ SIĘ USUNIĘCIA GUZA, KTÓRY ZMIENIŁ ŻYCIE HUBERTA W KOSZMAR. GUZA, KTÓRY GO ZABIJA!

Igor Arendarczyk

Igor Arendarczyk ma 9 lat i walczy z nieoperacyjnym guzem mózgu. Przeciwnik jest śmiertelnie groźny, a w Polsce nie ma na niego skutecznego lekarstwa. Jedyną nadzieją są specjalistyczne badania molekularne guza, które mogą wskazać terapię celowaną, skrojoną dokładnie pod ten typ nowotworu. Badania i leczenie w zagranicznej klinice mogą kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych.

Justyna Ciok

Nie znamy jeszcze ostatecznej ceny leczenia genetycznego. Wiemy, że musimy przygotować się na ogromną kwotę sięgającą miliona euro! Strach jest jest ogromny, bo bez tych pieniędzy nie zdołamy uratować życia Justynki. Błagamy o pomoc. Błagamy o każdą złotówkę.

Oliwier Wołoszynek

Oliwier Wołoszynek ma trzy latka i najcięższą możliwą walkę do stoczenia. Walkę o swoje życie. Jego przeciwnikiem jest jeden z najgroźniejszych i zbierających śmiertelne żniwo przeciwników – guz mózgu AT/RT. W Polsce szans na powrót do zdrowia nie ma. Jedyna nadzieja czeka za granicą.