Adam Grodzicki

Dzielny chłopiec i zdolny tancerz, który walczy z guzem mózgu.

Adaś ma 14 lat i od najmłodszych lat trenował hip-hop. To była i nadal jest jego wielka pasja, którą zawsze staraliśmy się wspierać. Maj 2021 roku był okresem intensywnych przygotowań do kolejnych startów na Mistrzostwach Polski i Europy. Niestety na treningach coraz częściej zdarzało mu się gorsze samopoczucie, bolała go głowa. Sądziliśmy, że to przemęczenie. Prawda okazała się najbardziej brutalna…

Poszliśmy do lekarza rodzinnego, zbadaliśmy krew. Potem była wizyta u laryngologa, okulisty i neurologa. Nikt nie znalazł nic, co mogłoby nas zaniepokoić. Potwierdziły to też badania. Jednak pani neurolog z CZD na wszelki wypadek zleciła jeszcze badanie rezonansem.

Zbieg okoliczności sprawił, że badanie w szpitalu udało się umówić w kolejnym tygodniu, a nie za 3 miesiące, bo podobno takie są zazwyczaj terminy oczekiwania. Było to nasze szczęście w nieszczęściu…

To miało być tylko „zwykłe badanie”… Dzień po wizycie u pani neurolog Adam wystartował w Mistrzostwach Polski, gdzie wytańczył rundę finałową wraz ze swoją formacją taneczną. Żadnych problemów nie miał. Głowa go nie bolała, czuł się wyśmienicie. Wydawało się, że wszystkie problemy miały wymiar krótkotrwały i są już za nim.

Tydzień później Adam z tatą pojechali na rezonans magnetyczny do CZD, na „zwykłe badanie”, bez żadnych obaw o wynik. Wszystko miało być dobrze. Tymczasem ze szpitala już nie wyszli…

W obrazie MRI stwierdzono guza mózgu wielkości 4 cm, zlokalizowanego z tyłu głowy! Lekarz dyżurny nie pozostawił złudzeń i wskazał na kolejne niezbędne działania – szybka konsultacja z panią neurolog, skierowanie do szpitala na cito, operacja…

Jako mama Adasia dowiedziałam się o tym wszystkim przez automatyczny SMS wysłany ze szpitala. Nogi się pode mną ugięły, gdy przeczytałam: „guz złośliwy mózgu”!

Wróg: Medulloblastoma IV stopnia złośliwości. Trudno opisać emocje, jakie w tamtej chwili nam towarzyszyły. Strach, przerażenie… Nikt się tego nie spodziewał!

Kilka dni później, podczas operacji, guz szczęśliwie został usunięty w całości. Obraz MRI kręgosłupa okazał się czysty. Pierwsze dni po operacji były dla Adama bardzo ciężkie i mówi, że ich po prostu nie pamięta. Rana po operacji, cała szyja i barki bolały go niesamowicie, do tego widział podwójnie, miał problemy z koordynacją lewej ręki.

Ze sportowca, który jeszcze tydzień wcześniej mierzył się z czołówką tancerzy w Polsce, stał się skrajnie osłabionym pacjentem, który nie mógł o własnych siłach podnieść się z łóżka.

Wrogiem, z jakim przyszło się mu zmierzyć okazała się Medulloblastoma IV stopnia złośliwości… Adaś przeszedł chemioterapię i radioterapię, obecnie przyjmuje jeszcze ostatnie dawki chemii. Choć zamienił parkiety taneczne na sale szpitalne, a terapia zostawia zniszczenia w jego organizmie, nigdy nie stracił i nadal nie traci wiary w szybki powrót do swojej tanecznej ekipy.

Występ Adasia i jego grupy tanecznej

Adam marzy o zdrowiu i o powrocie do tańca

Bardzo chcielibyśmy go w tym wesprzeć i szukamy wszelkich dostępnych metod, aby po okresie choroby mógł wrócić do szkoły, nauki i ukochanego hip-hopu. Żeby tak się stało, Adam po zakończeniu intensywnego leczenia onkologicznego będzie potrzebował kosztownych rehabilitacji, treningu umiejętności poznawczych oraz zakupu aparatu słuchowego.

Dotychczas staraliśmy się radzić sobie ze wszystkim, lecz przyszedł trudny moment, kiedy musimy poprosić o wsparcie. Bardzo prosimy o pomoc w drodze, którą Adam ma jeszcze przed sobą. Liczymy, że z Waszą pomocą droga ta stanie się łatwiejsza do pokonania.

Adam Grodzicki potrzebuje pomocy. Wpłaty na jego rzecz prosimy kierować na konto:

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: „Adam Grodzicki

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty „Adam Grodzicki”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: „Adam Grodzicki

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT