Agata Kuberska

8 milionów za życie dziewczynki

Agatka nie mogła doczekać się, aż rozpocznie naukę w szkole i pójdzie do 1 klasy. Niestety, beztroskie dzieciństwo zamieniło się w walkę z groźnym guzem mózgu. Dziś nadzieję na wygraną daje szpital dziecięcy w St. Louis. To szansa na życie, która kosztuje 8 milionów złotych.

Okrutna diagnoza padła we wrześniu tego roku: Guz mózgu – Rdzeniak zarodkowy – IV stopień złośliwości. Ta diagnoza to dla mnie i dla męża rzeczywistość, której nie mogę zaakceptować. Jeśli to zrobimy, będziemy mieli poczucie, że ma władzę nad moim dzieckiem – opowiada mama Agaty, Pani Katarzyna Kuberska. Ratunek na świecie. Po usłyszeniu diagnozy rodzice zaczęli szukać ratunku dla Agatki na całym świecie. Konsultowali jej przypadek zarówno w europejskich, jak i amerykańskich klinikach.

Już wiemy, że będziemy walczyli tak długo, jak będzie trzeba i zrobimy dla naszego dziecka wszystko, aby wyzdrowiało – tłumaczy mama Agaty. To dzięki ich determinacji udało się zorganizować konsultacje ze światowej sławy profesorem Mohamedem Abdelbakim, dyrektorem Programu i Oddziału Neuroonkologii w St. Louis Childrens Hospital, który wstępnie zakwalifikował ją do leczenia. Lekarze wypracowali tam metodę leczenia tego typu guzów, która daje nieporównywalną do innych ośrodków szansę na całkowite wyleczenie! Jeśli będzie możliwe leczenie Agaty w USA, koszty wyniosą nawet 8 milionów złotych.

Walka o normalność. Agata rozpoczęła leczenie w Polsce i przeszła już bardzo dużo. Pierwsza była skomplikowana operacja w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Guz został w całości usunięty, co było kluczowe dla dalszego postępowania. Potem zaczęła się chemia. Agata dostała już dwa cykle, ale każdy wiązał się z licznymi komplikacjami i trudnościami. Dziewczynka jest jednak bardzo dzielna! Wśród tych wszystkich przeciwności, z którymi codziennie się mierzy, nadal pozostaje sobą. Śmieje się i żartuje. Słucha i wykonuje wszystkie polecenia lekarzy i rehabilitantów, nie marudzi, chce znać szczegóły wszystkich zabiegów, które dzieją się wokół niej i bardzo, bardzo chce wyzdrowieć. Są chwile, kiedy córeczka całkowicie opada z sił, ale kiedy siły znowu wracają ćwiczy całą sobą, żeby osiągnąć cel zaplanowany na dziś. Krok po kroku idziemy do przodu, żeby wygrać z chorobą – opowiada pani Kasia.

Zrobimy wszystko, aby uratować Agatkę! Zaplanowane w Polsce leczenie przewiduje chemioterapię, radioterapię głowy i rdzenia kręgowego oraz chemioterapię podtrzymującą. Niestety, terapia, która jest możliwa w Polsce nie jest równie skuteczna, jak to w USA. Pierwszy z brzegu przykład to naświetlania. Radioterapia stosowana w Polsce niesie za sobą szereg powikłań dotyczących płuc, nerek, wątroby, układu nerwowego, odporności oraz całego funkcjonowania organizmu. W konsekwencji może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń wielu narządów i uniemożliwić normalne życie dziecka. Dlatego dla rodziców Agatki tak ważne było szukanie innych możliwości terapii.

W obliczu całego naszego dramatu jest ogromna nadzieja, daje ją Szpital Dziecięcy w St. Louis w Stanach Zjednoczonych. Jeśli to będzie najlepsza opcja na wyleczenie Agatki, to wierzymy, że uda nam się zebrać zawrotną kwotę 8 milionów złotych i na zawsze pożegnać intruza w głowie naszego dziecka.

Aktualizacja luty 2022

Początkowe plany zakładały wyjazd do Stanów Zjednoczonych do Kliniki w St. Luis, gdzie leczenie wyceniono na kwotę 8mln. Ze względu na pogarszający się stan Agaty, rodzina nie mogła czekać do czasu uzbierania takiej kwoty. Plany musiały ulec zmianie – dziewczynka znalazła się w Klinice, oferującą inny zakres leczenia. Koszty poniesione w San Diego zostały już w całości opłacone z uzyskanych środków na zbiórce. Agata jest już w Polsce, a rodzina czeka na wykonanie rezonansu. Wtedy okaże się, czy może na tym etapie zakończyć leczenie, czy jednak nadal musi walczyć z nowotworem i potrzebne będą kolejne kosztowne zabiegi.

Agatę czeka intensywna, długotrwała i wielowymiarowa rehabilitacja, która może potrwać nawet rok. Dlatego fundusze zbierane przez rozpoczęte już inicjatywy będą przeznaczone na jej dalszą rehabilitację i powrót do sprawności.

Aktualizacja sierpień 2022

06.08.2022 po 11 miesiącach walki z nowotworem Agatka odeszła…

Najbliżsi pożegnali tę wspaniałą Wojowniczkę pięknymi słowami:

Była dzielną, odważną, pełną życia dziewczynką. Codziennie zachwycała nas swoim humorem, pomysłami i przemyśleniami. Uwielbiała wyzwania i nigdy się nie poddawała. Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i dobroci. Taką ją pamiętamy, taka pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Agata Kuberska

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Agata Kuberska

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Agata Kuberska

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT