Ariana Wasiak

Ariana ma złośliwego guza mózgu

i potrzebuje pomocy!

Jarmark Bożonarodzeniowy stoisko fundacji

Rozpoczynamy dramatyczną walkę z czasem o życie. Mamy czas tylko do 15 stycznia, by zebrać 9 milionów złotych – tyle będzie kosztować leczenie w USA, które daje szansa naszej córeczce na całkowite wyleczenie! Jeśli jednak nie zdążymy, rokowania są najgorsze z możliwych… Prosimy, z całego serca – pomóżcie nam ratować Ariankę!

Cześć mam na imię Ariana Wasiak i właśnie skończyłam 10 miesięcy. Byłam świetnie rozwijającym się dzieckiem, miałam powoli uczyć się mówić i chodzić… Teraz to wszystko zastąpił tylko jeden cel  – wygrać życie. W listopadzie 2021 roku zaczęłam się gorzej czuć, dużo spałam i zaczęłam wymiotować nawet nie mając już czym. Od tego czasu jestem w szpitalu daleko od domu, bardzo się boję, ale jestem bardzo dzielna i walczę bo tak bardzo chcę żyć.
Moje największe marzenie to powiedzieć pewnego dnia mojej mamie że ją bardzo kocham.

Walka o życie Arianki

Jest 11.11, zamiast rozpocząć długi weekend we troje, my go spędziliśmy na SORze.
Diagnoza najgorsza z możliwych – guz mózgu. Coś czego nikt z nas nawet w najgorszych snach nie mógł sobie  wyobrazić. Nasza idealna córeczka jest ciężko chora.
Guz spowodował wodogłowie, przez które Arianka tak słabo się poczuła. Jeszcze tego samego dnia założono Ariance dren. I czekaliśmy na biopsje.
To nie był koniec złych informacji – guz umiejscowił się w pniu mózgu, który odpowiada za podstawowe funkcje życiowe – żeby tego było mało jest owinięty siecią żył, unaczyniony, a sam otacza tętnicę główną.

Arianka przez ostatnie 3 tygodnie przeszła 5! operacji. Jej malutkie ciałko jest całe pocięte i posiniaczone ale ona cały czas to dzielnie znosi i chce walczyć! Pomimo bólu jaki odczuwa każdego dnia chętnie ogląda książeczki i bawi się grzechotkami.

1 grudnia dostaliśmy rozpoznanie: rdzeniak zarodkowy, medulloblastoma–  szybko rosnący i wysoce złośliwy guz mózgu, charakteryzowany w klasyfikacji WHO jako nowotwór IV stopnia. To brzmi jak wyrok ale nim NIE jest! Guz jest do leczenia!

Rokowania w Polsce są bardzo trudne, ten typ guza zazwyczaj leczy się radioterapią, której nie wykonuje się na dzieciach młodszych niż 3 lata. Dodatkowo naświetlanie jest bardzo niebezpieczne i powoduje nieodwracalne ubytki w dopiero rozwijającym się mózgu.

W obliczu całego naszego dramatu jest ogromna nadzieja! Jest tylko jedno miejsce na świecie, gdzie Arianka ma szansę wyzdrowieć raz na zawsze – Szpital Dziecięcy w St. Louis w Stanach Zjednoczonych. Lekarze wypracowali  tam metodę leczenia tego typu guzów, która – według medycznych publikacji wyników badań – daje aż 85% szans na całkowite wyleczenie!

Terapia polega na podawaniu dużych dawek chemii celowanej, przy wcześniejszym pobraniu, a potem przeszczepieniu komórek macierzystych ze szpiku. Gdy chemia wyzeruje cały organizm, komórki są w stanie to odbudować. Proces powtarzany jest nawet trzykrotnie.

To metoda, którą stosuje się wyłącznie u dzieci. Żaden dorosły by jej nie przeżył – nikt, poza dzieckiem, nie ma tak silnego organizmu… Po zakończonym leczeniu organizm jest całkowicie wyczyszczony. Dziecku trzeba powtórzyć wszystkie szczepienia, które przyjmowało od urodzenia.

To ogromna szansa, którą daje nam medycyna. Obecnie w Polsce czekamy na kolejną operację  i mamy olbrzymią nadzieję, że lekarzom uda się zmniejszyć guza na tyle na ile to tylko będzie możliwe. To da nam jeszcze większe szanse na powodzenie terapii w USA.

Dostaliśmy już wycenę – jej koszt to 2 MILIONY DOLARÓW. Mamy czas tylko do połowy stycznia na zebranie tej gigantycznej kwoty… Prosimy, pomóżcie nam! My wciąż wierzymy, że się uda, jak już wielu dzieciom, które przeszły leczenie w tej klinice w USA.

Gracjana, mama Arianki

 

AKTUALIZACJA LUTY 2022

Arianka leczy się w St. Louis Children’s Hospital i przeszła już procedurę pobrania komórek macierzystych, które będą potrzebne do transplantacji po megachemii . Na razie nasza dzielna wojowniczka regeneruje się po pierwszym cyklu chemioterapii i czeka na kolejny.

AKTUALIZACJA SIERPIEŃ 2022

Arianka po 10 miesiącach heroicznej walki odeszła tam, gdzie bólu, smutku i rozpaczy już nie ma. Miała najdzielniejszych Rodziców na świecie, którzy poruszyli dla niej niebo i ziemię. Miała całą armię ludzi, którzy w błyskawicznym tempie zebrali dla niej pieniądze na leczenie w St. Louis Children’s Hospital w USA. Miała mnóstwo woli życia i zaskakiwała nieraz wychodząc obronną ręką z najtrudniejszych sytuacji. Pozostawiła po sobie setki pękniętych serc…

Ariana Wasiak potrzebuje dziś wsparcia finansowego. Wpłaty na jej rzecz prosimy kierować na konto:

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Ariana Wasiak

Na rzecz Arianki można też przekazać 1% podatku:

KRS: 0000795364

cel szczegółowy: ,,Ariana Wasiak”

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD:
49 1090 2398 0000 0001 4690 2387
IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Ariana Wasiak

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/ lub https://www.siepomaga.pl/arianka. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Ariana Wasiak

Przekaż 1% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer         KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.