Aurelia Mączkowska

Aurelka zaczyna dramatyczną walkę o życie

Pomimo że stoimy dopiero u progu leczenia, wiemy, że by ratować Aurelię potrzebujemy ogromnego wsparcia finansowego. Prosimy wszystkich ludzi o dobrym sercu, by pomogli nam uratować jedyny sens naszego życia… sens, którym jest Aurelia! – apelują rodzice dziewczynki

Życie Aurelki i jej bliskich runęło w jednej chwili.

Naszą córeczkę po prostu zabolała głowa, ale wtedy byliśmy pewni, że jest to skutek zmiany okularów. Pewnie musi się przyzwyczaić do nowych szkieł – pomyśleliśmy – wspomina Asia Mączkowska, mama Aurelki.

Niestety nazajutrz nie było poprawy, wręcz przeciwnie stan Aurelii pogorszył się. Doszedł ból oczu, podwójne widzenie oraz zachwianie równowagi.

Dzień, w którym runął świat. Rodzice zgłosili się z Aurelką do specjalisty na badania z myślą, że nazajutrz wróci już wszystko do normalności. Tak się nie stało…

Trafiliśmy do Szpitala Zdroje w Szczecinie. Wykonano tomograf komputerowy głowy. Guz mózgu – te słowa wypowiedziane z ust lekarza wbiły nas w ziemię. Szok, niedowierzanie, rozpacz – opowiadają rodzice.

Nasze 12-letnie dziecko, nasza jedyna córka, zdrowa dziewczynka okazuje się z dnia na dzień śmiertelnie chora! Jak to możliwe? Dlaczego ona? To niemożliwe! To na pewno pomyłka! Te i wiele innych myśli ciągle krążą w naszych głowach.

W kolejnych dniach rodzice otrzymywali coraz to gorsze informacje – guz zlokalizowany jest na pniu mózgu, obszarze, który odpowiada za wszystkie życiowe funkcje. Następnie, że guz jest rozlany, nieoperacyjny. Nie można było wykonać biopsji ze względu na ułożenie guza, dlatego lekarze przypuszczają, że guz to glejak. Tak wynika z rezonansu.

Lekarze chcą zastosować chemioterapię. Wyniki Aurelii będę jeszcze skonsultowane w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i z kliniką uniwersytecką w Zurychu, po nich zostanie dokładnie zaplanowane leczenie – tłumaczą rodzice.

Aurelka o złotym sercu. Aurelia to jedyna, długo wyczekiwana córeczka, która przyszła na świat 19 marca 2008 roku. Obecnie ma 12 lat i uczęszcza do 7. klasy Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.

Aurelia to wspaniała dziewczynka, wesoła, uśmiechnięta, z poczuciem humoru, pełna energii i kreatywnych pomysłów. To również bardzo pilna uczennica, laureatka wielu konkursów wojewódzkich, a także ogólnopolskich – opowiadają o niej rodzice.

Nauka to jej pasja, a szczególnym zamiłowaniem jest język niemiecki i historia.. Jest chlubą szkoły i naszą dumą. Jest także wspaniałą wnuczką, przyjaciółką, koleżanką.

Aurelia – dziś ona potrzebuje wsparcia. Ma dobre serce, czułe na krzywdę i potrzeby innych. Aurelka uczestniczyła we wszystkich możliwych akcjach charytatywnych organizowanych w szkole i poza nią. Nagle choroba zaatakowała i zmieniła całkowicie jej życie. Wydarzenia minionego tygodnia oraz diagnoza zburzyły cały jej dotychczas poukładany świat. Do tej pory to Aurelia pomagała innym, teraz ona potrzebuje wsparcia i pomocy.

Pomimo że stoimy dopiero u progu leczenia, wiemy, że by ratować Aurelię potrzebujemy ogromnego wsparcia finansowego. Prosimy wszystkich ludzi o dobrym sercu, by pomogli nam uratować jedyny sens naszego życia… sens, którym jest Aurelia!

Aktualizacja marzec 2021

Udało nam się zorganizować konsultacje z profesorem Stergiosem Zacharoulisem z Columbia University Irving Medical Center w Nowym Jorku. Aurelka wstępnie została zakwalifikowana do udziału w badaniu. Koszt leczenia został przez profesora wstępnie oszacowany na 400 000 dolarów . Dlatego teraz liczy się CZAS I LICZĄ SIĘ PIENIĄDZE. W programie badawczym zostały zaledwie 3 miejsca. Czy jedno z nich będzie dla Aurelki? Tego nie wiemy. Wszystko zależy od tego, jak szybko uda nam się wpłacić PEŁNĄ KWOTĘ na konto szpitala.

Aktualizacja maj 2021

Aurelka zakończyła niedawno radioterapię – niestety, poza tym nie ma żadnych więcej szans leczenia. Dlatego jedyną nadzieją jest dla niej udział w badaniu klinicznym w szpitalu NewYork-Presbyterian Hospital. Innowacyjna terapia została wyceniona na 400 000 dolarów. Łącznie na jej leczenie zgromadziliśmy ponad 2,3 mln złotych. Aurelia pod koniec maja będzie miała badania kontrolne w Polsce, a 2 czerwca leci na dalsze leczenie do USA.

Aktualizacja czerwiec 2021

Do samego końca trzymaliśmy kciuki, że Aurelka 2 czerwca wsiądzie do samolotu i poleci do USA po swoją szansę na życie. Niestety, na razie stan jej zdrowia na to nie pozwala. Ale prof. Zacharoulis nie zamknął jeszcze ostatecznie szansy dla Aurelii. Kontrolny rezonans trzeba będzie powtórzyć za kilka tygodni i wówczas się dowiemy, czy Aurelka zakwalifikuje się do dalszego leczenia. Dlatego prosimy, trzymajcie razem z nami za nią kciuki!

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Aurelia Mączkowska

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Aurelia Mączkowskak

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Aurelia Mączkowska

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT