Gosia Szydłowska

Gosia zmaga się z groźnym guzem mózgu – wyściółczakiem anaplastycznym

Gosię czeka bardzo skomplikowane leczenie – operacja, chemioterapia i radioterapia. Najbliższe miesiące będą trudne, ale cała rodzina mocno wierzy, że po przejściu choroby Gosię czeka mnóstwo pięknych chwil w życiu! Żeby tak się stało, wszyscy musimy im pomóc!

Gosia Szydłowska swoim pojawieniem się na świecie rozkochała rodziców po uszy. Od początku była wyjątkowym dzieckiem, bo urodziła się z piękną czarną czuprynką na głowie i co ciekawe te włosy jej nigdy nie wypadły. Przez całe dzieciństwo była wulkanem pozytywnej energii. Zawsze wesoła i bardzo aktywna – cały czas spędzała w ruchu – na placach zabaw, basenach czy plaży.

Nasza Gosia jest bardzo sympatyczną i mądrą dziewczynką. Ma w sobie dużo serdeczności, miłości i ciepłego, wrażliwego nastawienia do ludzi wokoło – opowiada o Małgosi jej tato, Dariusz Szydłowski.

Dzień, który zmienił wszystko. Od końca lutego 2021 Gosia zaczęła mieć niepokojące objawy. Pojawiły się bóle głowy, wymioty i senność.

Żona udała się do lekarza, bo martwiliśmy się, że od dwóch tygodni cos się dzieje z naszą córeczką. Jednak to, co usłyszeliśmy po badaniach ścięło nas z nóg. Po niezwłocznym rezonansie dowiedzieliśmy się, nie Gosia ma guza mózgu. Nie mamy słów, żeby opisać to, co czuje rodzic, otrzymując takie informacje – wspomina pan Dariusz.

15 marca 2021 w szpitalu w Bydgoszczy Gosia Szydłowska przeszła operację wycięcia guza. Pierwsze informacje były dobre, bo chirurgom udało się wyciąć całość guza. Niestety, 6 kwietnia, po badaniu histopatologicznym okazało się, że Gosi przyjdzie się mierzyć z wyściółczakiem anaplastycznym (ANAPLASTIC EPENDYMOMA), guzem o trzecim stopniu złośliwości.

Mamy przeświadczenie, że uda się wyleczyć Gosię w pełni, statystyki wyleczalności są duże. Ale chcemy jednocześnie zmaksymalizować szansę na wyleczenie. Nie wierzymy w terapie niekonwencjonalne i inne „cudowne” metody. Leczenie będzie radykalne, bo będzie obejmować leczenie operacyjne, chemioterapię oraz radioterapię – tłumaczy tato Gosi.

Będziemy się też konsultować z zagranicznymi ośrodkami badawczymi, które coraz wnikliwiej badają ten typ nowotworu.

Rodzice nie zbierają na razie środków na leczenie zagraniczne, ale już wiedzą, że koszty leczenia, leków, konsultacji i innych działań będą wyzwaniem dla ich budżetu. Dlatego zachęcają do dołożenia cegiełki dla zdrowia Gosieńki.

Chcemy też wyrazić ogromną wdzięczność rodzinie i znajomym za już okazane wsparcie. Gosia ma dużo dobrych serc dookoła, bardzo kochających rodziców i siostrę, która czeka aż będzie mogła znów pokłócić się o terytorium w pokoju – mówią rodzice Gosi.

Wiemy, że najbliższe miesiące będą trudne, ale mocno wierzymy, że po przejściu choroby czeka córeczkę mnóstwo pięknych chwil w życiu.

Gosia Szydłowskarazem walczymy o życie

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Gosia Szydłowska

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Gosia Szydłowska

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Gosia Szydłowsk

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT