Gosia Szydłowska

Gosia zmaga się z groźnym guzem mózgu –

wyściółczakiem anaplastycznym

Gosię czeka bardzo skomplikowane leczenie – operacja, chemioterapia i radioterapia. Najbliższe miesiące będą trudne, ale cała rodzina mocno wierzy, że po przejściu choroby Gosię czeka mnóstwo pięknych chwil w życiu! Żeby tak się stało, wszyscy musimy im pomóc!

 

Gosia Szydłowska swoim pojawieniem się na świecie rozkochała rodziców po uszy. Od początku była wyjątkowym dzieckiem, bo urodziła się z piękną czarną czuprynką na głowie i co ciekawe te włosy jej nigdy nie wypadły. Przez całe dzieciństwo była wulkanem pozytywnej energii. Zawsze wesoła i bardzo aktywna – cały czas spędzała w ruchu – na placach zabaw, basenach czy plaży.

 Nasza Gosia jest bardzo sympatyczną i mądrą dziewczynką. Ma w sobie dużo serdeczności, miłości i ciepłego, wrażliwego nastawienia do ludzi wokoło – opowiada o Małgosi jej tato, Dariusz Szydłowski.

Dzień, który zmienił wszystko

Od końca lutego 2021 Gosia zaczęła mieć niepokojące objawy. Pojawiły się bóle głowy, wymioty i senność.
 Żona udała się do lekarza, bo martwiliśmy się, że od dwóch tygodni cos się dzieje z naszą córeczką. Jednak to, co usłyszeliśmy po badaniach ścięło nas z nóg. Po niezwłocznym rezonansie dowiedzieliśmy się, nie Gosia ma guza mózgu. Nie mamy słów, żeby opisać to, co czuje rodzic, otrzymując takie informacje – wspomina pan Dariusz.

15 marca 2021 w szpitalu w Bydgoszczy Gosia Szydłowska przeszła operację wycięcia guza. Pierwsze informacje były dobre, bo chirurgom udało się wyciąć całość guza. Niestety, 6 kwietnia, po badaniu histopatologicznym okazało się, że Gosi przyjdzie się mierzyć z wyściółczakiem anaplastycznym (ANAPLASTIC EPENDYMOMA), guzem o trzecim stopniu złośliwości.

 Mamy  przeświadczenie, że uda się wyleczyć Gosię w pełni, statystyki wyleczalności są duże. Ale chcemy jednocześnie zmaksymalizować szansę na wyleczenie. Nie wierzymy w terapie niekonwencjonalne i inne „cudowne” metody. Leczenie będzie radykalne, bo będzie obejmować leczenie operacyjne, chemioterapię oraz radioterapię – tłumaczy tato Gosi. – Będziemy się też konsultować z zagranicznymi ośrodkami badawczymi, które coraz wnikliwiej badają ten typ nowotworu. 

Rodzice nie zbierają na razie środków na leczenie zagraniczne, ale już wiedzą, że koszty leczenia, leków, konsultacji i innych działań będą wyzwaniem dla ich budżetu. Dlatego zachęcają do dołożenia cegiełki dla zdrowia Gosieńki.

 Chcemy też wyrazić ogromną wdzięczność rodzinie i znajomym za już okazane wsparcie. Gosia ma dużo dobrych serc dookoła, bardzo kochających rodziców i siostrę, która czeka aż będzie mogła znów pokłócić się o terytorium w pokoju – mówią rodzice Gosi. – Wiemy, że najbliższe miesiące będą trudne, ale mocno wierzymy, że po przejściu choroby czeka córeczkę mnóstwo pięknych chwil w życiu.

Gosia Szydlowska 1
Gosia Szydlowska 2
gosia Szydlowska 3

GOSIA SZYDŁOWSKA – razem walczymy o życie

Gosia Szydłowska potrzebuje dziś wsparcia finansowego. Wpłaty na jej rzecz prosimy kierować na konto:

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: MAŁGORZATA SZYDŁOWSKA

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD:
49 1090 2398 0000 0001 4690 2387
IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: MALGORZATA SZYDŁOWSKA

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: MALGORZATA SZYDŁOWSKA