Kacper Knap

Kacperek bardzo potrzebuje diagnostyki i leczenia

Kacper Knap urodził się z wrodzonym wodonerczem, przez co skazany jest na częste wizyty w szpitalu i innych placówkach specjalistycznych. U chłopca stwierdzono też opóźnienie rozwoju mowy. Sytuacja jest skomplikowana i dziecko bardzo potrzebuje dalszych badań, aby można było postawić ostateczną diagnozę. Potrzebne jest też leczenie i rehabilitacja, a to wszystko w znaczący sposób przekracza możliwości rodziny, dlatego bardzo prosimy o wsparcie zbiórki na rzecz Kacperka.

Kacper urodził się z wrodzonym wodonerczem, z uszkodzoną nerką oraz niedomkniętym przewodem tętniczym. Od urodzenia jest pod stałą opieką nefrologa, kardiologa, urologa, okulisty, genetyka oraz endokrynologa. Chłopiec miał wykonane różnego rodzaju badania: USG serca, badanie dna oczu (które ujawniło obustronne uniesienie tarcz nerwu wzrokowego) oraz rezonans magnetyczny głowy (żeby wykluczyć uszkodzenie mózgu). Dodatkowo co miesiąc ma też kontrolne badanie USG nerek.

Obecnie oczekujemy na kolejny rezonans oczodołu, żeby zdiagnozować przyczynę uniesionych tarcz. Czekamy też na termin przyjęcia do szpitala w celu przeprowadzenia diagnostyki związanej z niedoborem masy ciała i ze zbyt niskim wzrostem. Kacperek był badany w poradni psychologiczno-pedagogicznej i stwierdzono u synka opóźnienie rozwoju mowy. W okresie jesienno-zimowym nasz syn często cierpi na zakażenie układu moczowego oraz wysokie gorączki. Ma słabą odporność, często łapie infekcje górnych dróg oddechowych, co kończy się pobytem w szpitalu.

Kacperek ma cztery i pół roku, jest mądrym, energicznym, pracowitym ciągle uśmiechniętym chłopcem. Wszystkie polecenia rozumie, zaczyna powoli składać zdania, coraz więcej pojedynczych słów potrafi powtórzyć i powiedzieć.

Prosimy o wsparcie i pomoc dla Kacperka. Czas ucieka, a diagnozy jeszcze nie ma.

Kacper Knap potrzebuje wsparcia finansowego. Wpłaty na jego rzecz prosimy kierować na konto

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Kacper Knap

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Kacper Knap

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Kacper Knap

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT