Liwia Szumna

Liwia walczy z groźnym guzem mózgu

Pół miliona złotych… Tak trudno sobie wyobrazić, że życie twojego dziecka może zależeć od takich pieniędzy. Ale gdy słyszysz, że lekarze za granicą mają plan na to, jak ratować ukochaną córkę, robisz wszystko, żeby zdobyć tę kwotę. Dziś przed takim wyzwaniem stają rodzice malutkiej Liwii Szumnej.

 

Liwia Szumna to oczko w głowie całej rodziny. Gdy tato, Mariusz Szumny o niej opowiada, w jego głosie zapala się szczególna czułość.

 Liwia jest niezwykła. Przepiękna, jak jej mama, a do tego taka mądra i grzeczna – wylicza pan Mariusz. – Mamy trójkę maluchów – Liwia ma jeszcze młodszego i starszego brata, a dzieci są naszym największym szczęściem.

Dzień, który zmienił wszystko

Niestety, ta idylla legła w gruzach jednego dnia. 20 grudnia 2020 roku Liwia obchodziła drugie urodziny. Niestety, następnego dnia upadła z niewielkiej wysokości z kanapy na główkę. Z objawami wstrząśnienia mózgu trafiła do szpitala.

 Córka wymiotowała i była nadmiernie senna. Objawy były niestety zbyt silne, jak na taki upadek. Liwia została szczegółowo przebadana i szybko okazało się, że w jej główce jest guz, który ma 3 na 5 cm. W Wigilię, 24 grudnia Liwcia przeszła operację, podczas której guz został w całości usunięty – wspomina mama Liwii, pani Ewelina.

Nadzieja na to, że to będzie koniec leczenia szybko się rozwiała. Operacja była tylko początkiem długiej i ciężkiej drogi.

 U Liwci zdiagnozowano nowotwór złośliwy IV stopnia – medulloblastomę. Niemal natychmiast rozpoczęła się ciężka i wyniszczająca chemioterapia – opowiada tato dziewczynki.

Cios w serce

Medulloblastoma to wyjątkowo złośliwy i nieprzewidywalny przeciwnik. Dlatego leczenie musi być bardzo agresywne.

 Bardzo wierzyliśmy w to, że chemia, która jest tłoczona w żyły naszej córeczki przyniesie skutek i rozprawi się z nowotworem. Gdy po czterech miesiącach przyszedł czas na badania kontrolne, nasze serca pękły po raz kolejny. Okazało się, że guz bardzo urósł – tłumaczy pani Ewelina, mama Liwii.

Rodzicom Liwii załamał się cały świat.

– Ja już sam nie wiem, co myśleć. Kogo winić za tę sytuację. Czy nie obwiniać siebie, że wcześniej nie byliśmy bardziej stanowczy i bardziej zdeterminowani do tego, żeby konsultować Liwię za granicą. Może powinniśmy byli wcześniej zdecydować się na leczenie za granicą? – zastanawia się tato dziewczynki, Mariusz Szumny.

Liwia Szumna podczas zabiegu
Liwia Szumna w szpitalu
Liwia Szumna z rodzina

Szansa na życie

Rodzice w ogromnym pośpiechu zorganizowali konsultacje z lekarzami z kliniki Bambino Gesu w Watykanie. Tłumaczenie dokumentów, liczne telefony, maile i w końcu wyczekana wiadomość – lekarze z Włoch mają pomysł na to, jak leczyć Liwię.

 Teraz Liwia jest w trakcie radioterapii w Polsce. Natychmiast, gdy ją zakończymy możemy lecieć do Włoch na kolejny etap leczenia. Bardzo wierzymy w to, że tym razem się uda i Liwia pokona nowotwór – tłumaczy tato dziewczynki.

Na przeszkodzie stoją teraz ogromne pieniądze. Leczenie w klinice w Rzymie będzie kosztować ponad sześćset tysięcy złotych.

 Dlatego z całych serc do Was z ogromną prośbą o wsparcie – w postaci dobrych myśli, modlitwy, a także o pomoc finansową. Zrobimy wszystko, żeby pomóc Liwci w walce z guzem. Żeby uratować jej życie – apelują o pomoc rodzice Liwii.

Liwia Szumna – walczymy razem o maleńkie życie

Zbiórkę na ratowanie życia Liwuni w klinice Bambino Gesu prowadzimy na stronie: https://www.siepomaga.pl/liwia

Walka z nowotworem jest niezwykle kosztowna, dlatego tak ważna jest każda wpłata. Liwia Szumna posiada konto imienne w Fundacji „ZOBACZ MNIE”.

Wsparcie można przekazać w postaci przelewu internetowego, Przelewy24/BLIK itp. za pośrednictwem strony: https://zobaczmnie.org/wplacam/. (kliknij w link) W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Liwia Szumna

Wpłaty na jej rzecz prosimy kierować na konto:

Odbiorca:           Fundacja ZOBACZ MNIE
Adres:                  ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław
Bank:                   SANTANDER BANK POLSKA SA

PLN:      28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
EURO:   PL 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
USD:      PL 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

SWIFT/BIC CODE: WBKPPLPP
SORT CODE: 1090 2398

Z tytułem wpłaty: „Liwia Szumna