Paweł Celiński

Paweł Celiński walczy ze złośliwym guzem mózgu

Paweł należy do Skautów Europy, kocha chodzić po górach. Chce zdobyć Koronę Gór Polski, ale bez Rysów, bo ma lęk wysokości. Jednak jego plany muszą jeszcze zaczekać, bo musi się zmierzyć z guzem mózgu, niezwykle groźnym, wielopostaciowym glejakiem IV stopnia. Chłopiec ma w sobie dużo siły i determinacji. Wierzymy, że wygra, a my musimy mu w tym pomóc.

Wszystko zaczęło się pod koniec zeszłego roku, kiedy rodzice zauważyli u synka zachwiania równowagi. Kilka dni później Paweł zasygnalizował, że jego lewa ręka jest coraz słabsza, zaczęły się też trudności w chodzeniu po schodach. Pediatra, po przeprowadzeniu badań zalecił pilną wizytę w szpitalu na dokładną diagnostykę. Tam okazało się, że są niepokojące zmiany w móżdżku. Lekarze nie potrafili określić ich charakteru. Zaczęli leczyć Pawła antybiotykami i sterydami.

Nikt nie spodziewał się takiej diagnozy. Niestety, po miesiącu leczenia i pobycie Pawła w szpitalu kolejne badania pokazały, że zmiany się nie zmniejszyły. Lekarze podjęli decyzje o wykonaniu biopsji, a jej wyniki zwaliły bliskich z nóg- rozlane wieloogniskowe zmiany w móżdżku i śródmózgowia- glejak IV stopnia. Bardzo niebezpieczny i bardzo złośliwy nowotwór.

Wszystko, czym do tej pory się martwiliśmy przestało mieć jakiekolwiek znaczenie. Wiemy, że przeciwnik jest niezwykle trudny, ale będziemy walczyć! Co dalej? Tego teraz nikt dokładnie nie wie… Jesteśmy na onkologii, Paweł przyjmuje chemię, a nasza rodzina szuka jak najlepszej drogi w walce z tak koszmarnie trudnym przeciwnikiem! – tłumaczy Pani Tamara Celińska, mama Pawła.

Potrzebne badania molekularne

Rodzice Pawła, po konsultacji z lekarzami postanowili zlecić badania molekularne guza w Heidelbergu. Pozwolą one poznać lepiej rodzaj guza i dobrać najlepsze możliwe leczenie. Jednak koszt badań to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla rodziców Pawła jest to ogromna suma, niemożliwa do zdobycia w krótkim czasie. Aby Paweł mógł stanąć do walki potrzebujemy Waszej pomocy.

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Paweł Celiński

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Paweł Celiński

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Paweł Celiński

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT