Wiktor Gaweł

Guz w głowie i padaczka zagrażają życiu

Wiktor Gaweł to dzielny i bardzo zajęty 4- letni przedszkolak: jeździ na rowerze, układa puzzle, rozwiązuje zadania w książeczkach, ciągle w ruchu, wszędzie jest go pełno. Zawsze bardzo ciekawy świata i wszystkiego co go otacza. Wiktorek jest naszym pierwszym dzieckiem. Ciąża przebiegała w miarę prawidłowo. Zmagałam się z nadciśnieniem tętniczym. Z tego też powodu trafiłam wcześniej do szpitala. W trakcie badania KTG w szpitalu okazało się, że dziecku spada tętno. Dlatego lekarze zdecydowali o szybkim cięciu cesarskim. Na szczęście Wiktorek urodził się zdrowy, a to było najważniejsze – wspomina mama Wiktorka, Pani Ola Gaweł.

Chłopczyk rozwijał się prawidłowo, wręcz książkowo. Pierwszy niepokój rodziców pojawił się, gdy Wiktor miał osiem miesięcy. Maluch bardzo dużo spał i nie reagował na głosy i gesty. W szpitalu wykonano mu szereg badań, ale nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w jego rozwoju.

Po miesiącu znów trafiliśmy do szpitala z tymi samymi objawami. Znów szereg badań. Wróciliśmy z diagnozą refluksu- to się często zdarza u dzieci. Nic poważnego, a i tak wszystkie objawy minęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wiktorek zaczął chodzić, mówić, nawiązywać pierwsze kontakty z innymi dziećmi na placu zabaw – wspomina pani Ola.

Choroba dała o sobie znać. Szczęście i spokój rodziny trwały zaledwie półtora roku, kiedy to niepokojące objawy znowu wróciły. Z Wiktorem znów był utrudniony kontakt, znów nie reagował na słowa i gesty.

Na początku tłumaczyliśmy to, jako reakcja na silne emocje- w domu pojawił się młodszy brat. Wiktorek nie był już jedynym dzieckiem, któremu poświęcaliśmy całą swoją uwagę. Jednak zauważyliśmy, że napady ,,wyłączeń” stają się coraz częstsze i przybierają na sile. – tłumaczy Pani Ola.

Dokładnie dwa lata temu Wiktor dostał drgawek, które ustąpiły dopiero po godzinie. Niepokój zaprowadził zatroskanych rodziców na szpitalny oddział ratunkowy. Tam Wiktor został skierowany prosto do szpitala w Poznaniu, gdzie wykonano szereg badań. I tam padła straszna diagnoza – padaczka ogniskowa.

Kolejny cios. Po zdiagnozowaniu padaczki u Wiktorka wykonano jeszcze kontrolnie rezonans magnetyczny w Centrum Zdrowia Dziecka. Byliśmy pewni, że badanie nic nie wykaże. Że wrócimy do domu, a po podaniu leków wszystkie dolegliwości za chwilę miną, przecież to niemożliwe, żeby coś jeszcze było naszemu dziecku, wyczerpaliśmy już chyba limit tragedii, przypadających na jedną rodzinę. Niestety rezonans pokazał Guza w głowie synka. Na szczęście niezłośliwego, ale koniecznie należy go usunąć – opowiada mama Wiktorka.

Operacja wycięcia guza jest obarczona niezwykłym ryzykiem. Musi to zrobić neurochirurg nie tyle dobry, co naprawdę wybitny. Przypadek Wiktora został skonsultowany się z profesorem Schuhmannem, wybitnym neurochirurgiem z kliniki w Tybindze w Niemczech, który specjalizuje się w takich przypadkach. Profesor po przeanalizowaniu dokumentacji i badań potwierdził, że jest w stanie usunąć całego guza, który jest w główce Wiktora.

Operacja została wyceniona na 300 000 zł Zebranie takiej kwoty w krótkim czasie niestety przekracza możliwości rodziców Wiktora. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Bez Was nie damy rady zebrać tak ogromnej kwoty

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław

SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Wiktor Gaweł

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO: 92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD: 49 1090 2398 0000 0001 4690 2387

IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Wiktor Gaweł

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Wiktor Gaweł

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twój 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki niemu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.

Wypełnij PIT on-line
Rozlicz PIT na podatki.gov.pl
Pobierz program do PIT