Pomoc dla dzieci z zespołem Downa

Staramy się wspierać rozwój maluchów i dać im szansę na jak największą samodzielność

Fundacja ZOBACZ MNIE otacza opieką rodziny, w których przyszło na świat dziecko z zespołem Downa

Liwia podopieczna fundacji ZOBACZ MNIE

Wychowanie dziecka z zespołem Downa (trisomią 21. chromosomu) na każdym etapie wiąże się z wieloma wyzwaniami medycznymi, psychologicznymi oraz społecznymi. Dlatego działamy wielotorowo i różnorodnie, w zależności od potrzeb naszych podopiecznych. Organizujemy m.in. warsztaty i spotkania integracyjno – edukacyjne oraz działamy na rzecz poprawy społecznej świadomości dotyczącej osób z trisomią 21.

 

 

 Fundacja dla dzieci z zespołem Downa – tak pomagamy

Przede wszystkim naszym celem jest niesienie wszechstronnej pomocy podopiecznym z trisomią 21 chromosomu oraz ich najbliższym. Prowadzimy działalność edukacyjną i terapeutyczną, by oswajać z tematem niepełnosprawności. Podejmujemy również rozmaite aktywności służące integracji i przeciwdziałaniu wykluczeniu. Wspieramy pasje i talenty podopiecznych, by obecność wady genetycznej nie przekreślała ich szans na normalne życie i realizację marzeń. Chcemy przywracać uśmiech i budować pewność siebie, a także wspomagać dzieci w przezwyciężaniu trudności rozwojowych.

Uzyskaj wsparcie – fundacja dzieci z zespołem Downa czeka na Twoje zgłoszenie

Szukasz sposobów na jeszcze skuteczniejsze wspieranie rozwoju malucha z trisomią 21 chromosomu? Chcesz, by Twoje dziecko brało udział w kreatywnych zajęciach i mogło bawić się, przekraczając ograniczenia? Pragniesz odnaleźć przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń, dzielenia się radościami i problemami związanymi z wychowaniem niepełnosprawnej pociechy? Przekonaj się, na jak wiele sposobów może pomóc Ci nasza fundacja. Staramy się, by nasza oferta spotkań, warsztatów, zajęć terapeutycznych i ciekawych akcji była bogata i w jak największym stopniu odpowiadała potrzebom dzieci i ich rodziców.

Wesprzyj działania naszej fundacji!

Dzieci z zespołem Downa – jak wszystkie inne dzieci – potrzebują miłości i akceptacji. Ich rodzice często natomiast poszukują wsparcia i okazji do wymiana doświadczeń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że postawy społeczne wobec niepełnosprawnych uległy zmianie na lepsze. Coraz więcej ludzi reaguje z akceptacją i chęcią niesienia pomocy. Zaistniała sytuacja ogromnie nas cieszy. Zachęcamy więc do włączenia się w nasze akcje. Jakiego wsparcia potrzebuje fundacja? Dzieci z zespołem Downa masz szansę wspomóc poprzez pomoc finansową, troskę i poświęcony czas, a także zaangażowanie w organizację zajęć i wydarzeń dających radość i pozwalających na rozwijanie zainteresowań.

Podaruj naszym podopiecznym szansę na bardziej satysfakcjonujące życie i funkcjonowanie w społeczeństwie mimo niepełnosprawności. Zachęcamy do kontaktu! Zostań darczyńcą lub wolontariuszem. Wesprzyj fundację dla dzieci z zespołem Downa – razem możemy więcej!