Tymoteusz Cholewiński

Tymek dramatycznie potrzebuje pomocy. Walczy z bardzo agresywnym guzem

Jarmark Bożonarodzeniowy stoisko fundacji

Tymoteusz Cholewiński ma dopiero 5 lat i jeszcze do niedawna jego świat kręcił się głównie wokół piłki nożnej oraz zabaw z ukochanym młodszym bratem. Niestety lekarze wykryli u bardzo złośliwego i agresywnego guza. Szanse na wyleczenie chłopca w Polsce niestety są bardzo małe, dlatego rodzice szukają szansy w ośrodkach na całym świecie. Prosimy o wsparcie zbiórki na rzecz Tymka, ponieważ koszt diagnozy i leczenia przekraczają możliwości rodziny, a czasu jest bardzo mało.  

Tymek to energiczny 5-letni chłopiec. Uwielbia piłkę nożną, a jego ulubionym klubem jest Real Madryt. Jak każdy zapalony mały piłkarz marzy o graniu na dużych stadionach. Tymek jest bardzo towarzyski i otacza się całą masa przyjaciół, wszędzie go pełno. To nasz ukochany synek i wspaniały brat dla 2,5 rocznego Ignasia.

Miesiąc temu nasze serca rozpady się na milion kawałków. U naszego synka wykryto pozanerkowego guza rabdoidalnego – bardzo złośliwy i agresywny guz. W Polce było dopiero kilka takich przypadków.

Diagnoza spadła na nas nieoczekiwanie, a wszystko zaczęło się od niewinnego… bólu szyi. Wizyta u pediatry ruszyła machinę: USG, rezonans, biopsja, diagnoza.

W szpitalu pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dano mu niewielkie szanse na wyleczenie. Lekarze zapowiedzieli, że naszego synka czeka 12 tygodni najbardziej agresywnej chemii, następnie naświetlanie oraz przeszczep szpiku. I nawet przy tym wszystkim szanse na wyleczenie są znikome.

Zgodnie z tym, co mówią lekarze w Polsce, guz jest nieoperacyjny. Dodatkowo w Polsce Tymek nie kwalifikuje się na protonoterapię, która jest bardziej precyzyjna od tradycyjnej radioterapii. Niewykluczone, że będziemy zmuszeni szukać pomocy poza Polską, co związane jest z gigantycznymi kosztami.

Aktualnie Tymuś przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka i jest po drugim cyklu chemii. Stracił swoje ukochanego włoski, a w wyniku stanu zapalnego usunięto mu 9 zębów. Mimo tych wszystkich smutnych, bolących doświadczeń, uśmiech nie znika z jego buźki. Nikt by nie pomyślał, że to właśnie ten mały chłopiec będzie dawał energię i motywacji całej rodzinie.

Jesteśmy w trakcie konsultacji z ekspertami z Boston Children’s Hospital oraz z kilkoma innymi klinikami w Europie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby znaleźć nadzieję dla Tymka.

Zwraca my się do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc. Błagamy, pomóżcie nam uratować naszego ukochanego synka!

Rodzice Tymka

Tymoteusz Cholewiński potrzebuje wsparcia finansowego. Wpłaty na jego rzecz prosimy kierować na konto:

Fundacja ZOBACZ MNIE
ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA
28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: Tymoteusz Cholewiński”

Wsparcie z zagranicy prosimy kierować na konta walutowe fundacji:

Konto walutowe w EURO:
92 1090 2398 0000 0001 4307 1859
Konto walutowe w USD:
49 1090 2398 0000 0001 4690 2387
IBAN: PL
SWIFT CODE: WBKPPLPP

Przy każdym przelewie bardzo prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: Tymoteusz Cholewiński”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka: Tymoteusz Cholewiński”

Przekaż 1,5% podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE

Twoje 1,5% podatku ma potężną moc. Dzięki temu ratujemy zdrowie i życie ciężko chorych dzieci. Wpisz w swoje zeznanie podatkowe nasz numer KRS: 0000 79 53 64 i przekaż 1,5% podatku podopiecznym Fundacji ZOBACZ MNIE.