NASZE DZIECI 

Podopieczni fundacji

Nasza Fundacja wspiera chore i niepełnosprawne dzieci. Fundacja pomaga im na wiele sposobów – kupuje leki,  finansuje ich rehabilitację, rozwija talenty. Poznaj historie naszych podopiecznych, którym pomagasz udzielając wpłaty od serca na rzecz naszej Fundacji.

Adam Grodzicki

Adam Grodzicki

Adaś ma 14 lat i od najmłodszych lat trenował hip-hop. To była i nadal jest jego wielka pasja. Niestety parkiet taneczny musiał zmienić na salę szpitalną i teraz walczy z guzem mózgu.

czytaj dalej
Jerzy Skórka

Jerzy Skórka

Jerzyk ma w główce guza. Nowotwór. Diagnoza zwaliła nas z nóg.
Najgorszy z możliwych scenariuszy stał się naszą rzeczywistością. Pobyt w szpitalu, diagnostyka, liczne konsultacje potwierdziły najgorsze. Zaczęliśmy poznawać nową rzeczywistość. Jednak nie o nas, my – rodzice nie jesteśmy ważni, my mamy siłę, jesteśmy zdrowi. Najważniejszy jest Jerzyk, on potrzebuje pomocy. Operacja na którą zbieramy ratuje życie naszego synka.

czytaj dalej
Sandra Arkabuz

Sandra Arkabuz

Sandra walczy z niezwykle rzadką i bardzo agresywną odmianą guza mózgu – medulloblastomą IV stopnia o największym stopniu złośliwości. Ta dzielna dziewczynka bardzo potrzebuje pomocy.

czytaj dalej
Bartek Chmielewski

Bartek Chmielewski

Bartek chce znowu zobaczyć światUtrata wzroku, niedoczynność przysadki mózgowej, zastawka komorowo otrzewna - już taki bałagan spowodował guz mózgu. Teraz wrócił i próbuje zabrać jeszcze więcej. Wyobraź sobie małe dziecko, w którego głowie rośnie wielki guz, który codziennie sprawia, że czuje się coraz gorzej. Zamknij oczy... wyjdź na spacer i spróbuj cieszyć się pięknem świata. Trudne prawda? Bartek robi to na codzień. Teraz zasłoń uszy... czy czujesz, że tracisz...

czytaj dalej
Paweł Celiński

Paweł Celiński

Paweł należy do Skautów Europy, kocha chodzić po górach. Chce zdobyć Koronę Gór Polski, ale bez Rysów, bo ma lęk wysokości. Jednak jego plany muszą jeszcze zaczekać, bo musi się zmierzyć z guzem mózgu, niezwykle groźnym, wielopostaciowym glejakiem IV stopnia

czytaj dalej
Julia Gajda

Julia Gajda

Julia to prawie 12-letnia dziewczynka kochająca zwierzęta. Jest dumną posiadaczką psa, królika, świnki morskiej i żółwia stepowego. Kiedy przyjrzysz się Julii, nie zobaczysz chorej dziewczynki. Ale kiedy poznasz ją bliżej dostrzeżesz, że jest pełna sprzeczności. Kiedy była w przedszkolu, a dzieci bawiły się na podwórku- ona zbierała kwiatki. Sama. Kiedy dzieci szalały na huśtawkach, ona brała ślimaki na rączki.

czytaj dalej
Victoria Wróbel

Victoria Wróbel

Victoria Wróbel ma w głowie guza, który jest tykającą bombą! W Polsce żaden z neurochirurgów, nie podjął się operacji. Dziś walczymy z czasem. Konsultujemy dziewczynkę z prof. Schuhmannem z kliniki uniwersyteckiej w Tybindze. Mamy nadzieję, że ten najwybitniejszy w Europie neurochirurg podejmie się jej ratowania.

czytaj dalej
Renia Zając

Renia Zając

W 2018 roku Renia otrzymała diagnozę: guz mózgu – medulloblastoma. Zaczęło się niewinnych bóli głowy podczas szarych jesiennych dni. Bóle głowy pojawiały się sporadycznie, ale potem przechodziły. Inne niespecyficzne objawy też nie dawały aż tak do myślenia. Po kilku tygodniach wszystkie dolegliwości się nasiliły. Lekarze skierowali Renię na pilną morfologię i zalecili rezonans. Jego opis nie pozostawił żadnych złudzeń: złośliwy guz mózgu.

czytaj dalej
Franciszek Winiarczyk

Franciszek Winiarczyk

Mały Franek ma tylko 2 latka, a toczy walkę o swoje życie. Nad chłopcem zawisła straszna diagnoza. Guz mózgu. Aby skutecznie z nim walczyć potrzebne są specjalistyczne badania genetyczne, których koszt wynosi prawie 30 000 złotych! Dzięki nim będzie można dobrać celowane, a często eksperymentalne leczenie, które da szansę na pokonanie choroby.

czytaj dalej
Igor Wachowiak

Igor Wachowiak

Igor ma 12 lat. Ale jego codzienność nie jest tak beztroska, jak u innych dzieci. Wiadomość o cukrzycy typu 1 postawiła jego codzienność na głowie. Niestety, współczesna medycyna nie daje szans na całkowite wyleczenie. To choroba, z którą Igor będzie się zmagał do końca życia.

czytaj dalej
Zosia Lulewicz

Zosia Lulewicz

Zosia oddycha przez respirator. Jej serce czeka na skomplikowane operacje. Ma tylko jedno płuco, którym musi nauczyć się oddychać i wątrobę, którą trzeba przesunąć ,,na swoje miejsce”. Nie zna smaku jedzenia, bo karmiona jest przez sondę. Ale ma ogromną wolę życia.

czytaj dalej
Liliana Rutkowska

Liliana Rutkowska

Z dnia na dzień życie małej dziewczynki stało się koszmarem na jawie. Jeszcze niedawno Lilianka siedziała w szkolnej ławce z rówieśnikami, szlifowała jazdę na lodowisku i cieszyła się dzieciństwem. Dziś z przerażeniem w oczach pyta: “Mamo, czy ja pójdę do nieba? Rodzicom serca pękają na pół, bo znają straszliwe rokowania, przed którymi za wszelką cenę chcą ją chronić.

czytaj dalej
Antoś Grochowicz

Antoś Grochowicz

Antek ma niewiele ponad roczek, a mierzy się z jednym z najgroźniejszych guzów mózgu: AT/RT. Rozpoczął leczenie w Polsce, ale lekarze nie pozostawiają złudzeń. Możliwości leczenia są bardzo ograniczone – Antoś jest za maleńki na to, żeby przejść w Polsce tradycyjną radioterapię. Bez naświetlań sytuacja jest dramatycznie trudna. Dlatego walczymy o to, żeby Antoś mógł przejść protonoterapię w klinice w Essen.

czytaj dalej
Marianna Braciszewska

Marianna Braciszewska

Marianna jest jeszcze nastolatką, a musi walczyć o własne życie. Zmaga się z nowotworem jajnika- niezwykle rzadką odmianą, która praktycznie nie występuje u dziewczynek w jej wieku. Nowotwór sprawił, że szpital stał się drugim domem. Jednego dnia była szczęśliwą nastolatką: szkoła, dźwięk dzwonka, spotkania z koleżankami i śmiech. Drugiego dnia był już stół operacyjny, badania, ból, strach i łzy w oczach zatroskanych rodziców.

czytaj dalej
Amelia Graboś

Amelia Graboś

Amelka to wyczekana i upragniona córeczka. Kiedy dziewczynka przyszła na świat, rodzina straciła dla niej głowę. Amelka urodziła się zupełnie zdrowa. Była pogodna, uśmiechnięta i radosna. Szybko zdobywała nowe umiejętności, gaworzyła. Nic nie wskazywało na to, że beztroskie życie niespełna dwuletniej dziewczynki i jej rodziców zmieni się diametralnie

czytaj dalej
Eryka Gil

Eryka Gil

Eryka nie mogła się doczekać, aż zacznie się nowy rok szkolny i po raz pierwszy pójdzie do szkoły. Od początku wakacji układała w piórniku kolorowe kredki i szykowała zeszyty. Niestety, życie napisało jej inny plan. Gdy jej rówieśnicy mieli pasowanie na pierwszoklasistów, ona była już po pierwszej chemii. Walczyła z wymiotami i silnym bólem głowy w zamkniętej szpitalnej sali.

czytaj dalej
Piotr Błaszczak

Piotr Błaszczak

Piotrek wyrasta na wspaniałego piłkarza – od lat gra w reprezentacjach swojego rocznika. Jednak teraz zamiast grać na boisku, toczy mecz o życie. Walka o zdrowie to jednak dla niego nie pierwszyzna. Gdy miał trzy lata zachorował na białaczkę limfoblastyczną. Teraz walczy z glejakiem mózgu.

czytaj dalej
Julia Dziuba

Julia Dziuba

Zazwyczaj nowotwór oka zauważa się przypadkiem. Często początkiem jest zdjęcie, jakich dzieciom robi się setki. Uchwycony na nich dziwny odblask lub w oku rodzi pierwszy niepokój. U Julki zmiana była widoczna gołym okiem. Gdy dziewczynka miała 4,5 roku – jej tęczówka zmieniła kolor, źrenica przestała reagować na światło, a przy dobrym oświetleniu wewnątrz oczka było widać coś o dziwnej strukturze…

czytaj dalej
Ariana Wasiak

Ariana Wasiak

Rozpoczynamy dramatyczną walkę z czasem o życie. Mamy czas tylko do 15 stycznia, by zebrać 9 milionów złotych – tyle będzie kosztować leczenie w USA, które daje szansa naszej córeczce na całkowite wyleczenie! Jeśli jednak nie zdążymy, rokowania są najgorsze z możliwych… Prosimy, z całego serca – pomóżcie nam ratować Ariankę!

czytaj dalej
Ewa Ziółkowska

Ewa Ziółkowska

Kiedy urodziła się Ewcia, pękaliśmy z dumy! Była taka śliczna, uśmiechnięta i co najważniejsze, zdrowa! Patrzyliśmy w jej duże, błyszczące oczka i obiecywaliśmy, że będzie bezpieczna. Dziś patrzymy w te same piękne oczy i pękają nam serca, bo nie wiemy, czy uda nam się dotrzymać obietnicy! – opowiada Piotr Ziółkowski- tata Ewy. Ewa jest pełna pasji, planów i wielkich marzeń. Teraz zastąpił je największy cel- wygrać walkę z guzem mózgu.

czytaj dalej